Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
dolli - специалист
Препоръчайте ми свестен производител на лозички, да е склонен се занимава с поръчки на дребно. Интересуват ме само десертни сортове. Преди 4 години садих 25 бр. лози, уж все пробрани десертни, хубави сортове от "лицензиран" производител. А познайте колко от тях си отговарят на сорта - само 4 бр. от всичките 25 :evil: :axe: И то поне да бяха подменени с нещо подобно - не-е-е, излезе едно супер дребно винено грозде с дебела люспа и пълно със семки.
Споделете от къде сте купували и доволни ли сте от качеството. Има ли някой да е купувал от института в Плевен или от Севестиянов от Поморие - моля за отзиви.

П.П. Радвам се че форумът отново е със старата си визия, другата не ми харесваше особено.
hidrazin - майстор
dolli написа:
... или от Севестиянов от Поморие - моля за отзиви...
Аз преди три години взех 18 броя. Една не се хвана.
Тази година половината вече дадоха грозде.
Оставих по една чепка за да го опитам. Всичките си отговаряха на сорта.
Лично аз съм много доволен.
dolli написа:
... излезе едно супер дребно винено грозде с дебела люспа и пълно със семки...
Това понякога се получава от подложката - демек калема ти не се е хванал и е избило от подложката.
И аз имам една такава асма. Докато се усетя и тя стана 3-4 сантиметра дебела и здрава асма.
Сега се чудя какво да я правя. :? Ражда много но едно супер дребно и пълно само със семки.
:partyman:
dolli - специалист
Тц, моето не е избило от подложката. Лозичките се прихванаха и развиха като по учебник, всички си тръгнаха от присадките. Просто в разсадника /не знам дали да му кажа името/ са си хвърляли кой етикет където им хрумне. Гадното при лозата е, че трябва да минат три години докато разбереш, че си излъган.
EDI - майстор
Често срещано явление.До сега 3 пъти съм купувал по 1 бройка от различни места и никога не е това, което трябва да е.Затова, като ми трябва нова асма, си разсаждам пръчка от моята безсеменна от двора.Може да е е според правилата, ама до сега пропуск нямам.Филоксера не ме е хванала до сега. :-D А на вилата и аз имам една дивачка, същата работа като хидразиновата.Оставил съм я на земята и я кастря като храст, за зеленина.Яко кастрене пада, понеже е страшно буйна, ама изглежда много хубаво храстче.
crez - майстор
Института по лозата и техникума към него в Плевен. Имат саит с видовете и цени. Май вече са отворили разсадника. Аз имам две такива избили от подлажката всяка година пробвам да ги присаждам,но до момента безуспешно.
Svetoslavoff1 - майстор
Още един глас за ИЛВ Плевен. Купувал съм от тях, изпълняват и дребни поръчки, пращат по куриер. Всичко ми се е прихващало.
Делян - специалист
И аз поръчах миналата година от Плевен 7 лозички Памид - всички се хванаха и вървят много добре. Сега мисля да взема Мерло, но чакам да отворят магазина :)
Освен това поръчах и няколко десертни бели сорта от Сортови семена в София - чакам да ми ги доставят и след 2-3 г. ще кажа дали отговарят на сорта си...
dolli - специалист
Благодаря за отговорите :) . Обадих се в Поморие и на следващия ден получих лозичките - 30 бр. надлежно вързани и надписани. Надявам се след три години да мога да се похваля и със сортово съответствие. Иначе изглеждат добре - изравнени, с хубави големи корени и старателно парафинирани.
Ще вземе и от Института в Плевен, но гледам, че още не са започнали продажби, а и сортовата им листа е мно-о-о-го бедна.
Christo - майстор
Няколко колеги хвалят института в Плевен. Имали сте късмет просто.... Или пък аз съм нямал. Ходих лично там да си ги взема. Чакаш три години и получаваш ситно грозде, не ставащо за нищо, от подложката. Опитвам се да ги присаждам, без особен успех. Предполагам, че израства филиз от подложката и без да им пука, продават лозичката като годна. На пролет ще е последният опит и после с мотиката през корените.....
torbalan - Дървен философ
http://ilv.my.contact.bg/ceni_otstapki.htm

Аз бих купил от там. Не знам дали са скъпи, но предполагам че няма да има проблеми...

Тема "Коректен производител на лозов материал" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: