• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 13
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
gnt69 - майстор
angelfilev написа:
n_a написа:
Да бе, знам, че си се решил, но
Ако сте био настроени и си варите лютеница как си требе, на огън, то вършините си влизат там без допълнителна обработка. И така всяка година
Ако нямаш нива с царевица или гора, то такава машинка на мен ми е като кухненски комбайн. Имаш го и не го вадиш
Хубаво е така био, еко но се става навсякъде.
Преди години така запалих в двора клонаци. За зла врага духна пушека към улицата. Градският автобус запали фарове, а не бяха задължителни. Аз се скрих и като заек се ослушвах откъде ще ми подвикнат. Изпотих се от срам и не съм повторил.
Темата ме интересува, но още нямам план, разбира се в стил "направи сам". За момента мисля, че с една машина няма да стане. Една е за зелени коренища с пръст от цветя, домати, пипер, кочани от зеле, листа и пр. , друга за дървовидни, трета за брикети.
Тез дреболии като домати, цветя, пипер и други коренища първо в моя контейнер, имам два един 320 литров за тежка работа, и един 180 за по лека и после в общинския контейнер. Пръчките от дърветата, лозето и асмите ма морят че нямам решение за тях. Единствено ми трябват 15-20 вързопчета с лозови пръчки за гергьовден за агнето. А забравих за райграса и той в общинския контейнер. :partyman:
angelfilev - специалист
gnt69 написа:
Тез дреболии като домати, цветя, пипер и други коренища първо в моя контейнер, имам два един 320 литров за тежка работа, и един 180 за по лека и после в общинския контейнер. Пръчките от дърветата, лозето и асмите ма морят че нямам решение за тях. Единствено ми трябват 15-20 вързопчета с лозови пръчки за гергьовден за агнето. А забравих за райграса и той в общинския контейнер. :partyman:
Не знам дали съм прав, но мисля, че от градината не бива да се изнася нищо което може да се преработи.

Преди 2-3 години слушах по радиото една българка професор получила световна награда в областта на екологията и компостирането.
Внедрила технологии за компостиране в Либия, Египет и други. Нейната теза беше, че в продължение на много векове Северна Африка е била житница на Римската империя. Изнасяло се е зърно без да се връща нищо назад. Така земята е загубила плодородие и сега тези области вече не могат да се изхранват сами. Стори ми се логично.
gnt69 - майстор
Абе тъй ама. Иначе съм купил два контейнера за компостиране ама все нещо не мога да го докарам. Имам и 1 декар райграс всяка година започвам с ентусиазъм викам тая година ще направя компост ама все нещо не става, започва добре пълня през седмица като кося отначало се сляга и аз пълня и тъпча, пак се сляга пак тъпча още, и по някое време спира да се сляга и пролетта като го разбутам много малко се е получило. Другото е суха трева. Нещо бъркам някъде ама къде не знам. И торя с изкуствен тор райграса а зеленчукопроизводството с птича тор, имаме до Русе един птицекомбинат познавам директора и той все се бъзика вика ако е до 1000 тона да вземам. Ма то колко трябва 200-300 кила. Птичата хубава че няма плевели.
hidrazin - майстор
angelfilev написа:
... Не знам дали съм прав, но мисля, че от градината не бива да се изнася нищо което може да се преработи...
Първо тогава почвения анализ и изкуствените торове не са били познати.
Второ - някои неща просто не стават за компостиране или пък в дадения случай няма възможност.
Трето - едва ли ще имаш няколкостотин години за да си изтощиш чак толкова двора, но ти го пожелавам. :)
Тогава минаваш на другия вариант - камион оборска тор и камион утайка от някой язовир.
Не струват кой-знае колко. Отдолу само баластра да е останала пак може да посееш каквото си искаш.
Между другото част от краставиците и доматите които ядем никога през живота си не са виждали почва. :shock:
:partyman:
stonesour - специалист
gnt69 написа:
Абе тъй ама. Иначе съм купил два контейнера за компостиране ама все нещо не мога да го докарам. Имам и 1 декар райграс всяка година започвам с ентусиазъм викам тая година ще направя компост ама все нещо не става, започва добре пълня през седмица като кося отначало се сляга и аз пълня и тъпча, пак се сляга пак тъпча още, и по някое време спира да се сляга и пролетта като го разбутам много малко се е получило. Другото е суха трева. Нещо бъркам някъде ама къде не знам. И торя с изкуствен тор райграса а зеленчукопроизводството с птича тор, имаме до Русе един птицекомбинат познавам директора и той все се бъзика вика ако е до 1000 тона да вземам. Ма то колко трябва 200-300 кила. Птичата хубава че няма плевели.
бъркаш я, слагаш само азот, а трябва и въглерод.
като си купиш дробилка за клони, като почнеш да събираш листата наесен и триците от дървата, ако режеш такива за огрев, ще видиш какъв компост става. :lol:
nikolson - майстор
stonesour написа:
бъркаш я, слагаш само азот, а трябва и въглерод. :lol:
Лесно става с прясна мая за хляб.
iivanov - майстор
Чувал съм , че има микробни миксове за селското стопанство , но не знам дали се предлагат на дребно . :?
gnt69 - майстор
nikolson написа:
stonesour написа:
бъркаш я, слагаш само азот, а трябва и въглерод. :lol:
Лесно става с прясна мая за хляб.
Как слагаме маята.
Имам Viking GE 150
http://tashev-galving.com/059+VKG+091/% ... 0%BA%D0%B0
Ползвам я от от 2 години. Доволен съм.
Клоните за дробене трябва да са относително без много разклонения, за да се проврат през отвора, който е около 10-15см.
По спецификация и дават дебелина на клона до 3,5см, но на практика всичко по-голямо от 2,5 изглежда доста я натоварва и ако е сухо може да счупи ножа. Най-добре се дробят относително пресни клони без шума. Листата по клоните я задръстват и трябва да се чистият ножовете доста често.
Не съм сигурен, че е добра покупка обаче. Дървета не се кастрят всяка година и реално след като си изчистиш двора ще я ползваш доста рядко. Не става за растения с меки стъбла така че пак остава материал, който трябва да се запали т.е. не можеш да решеш проблема с паленето на огън. А ако изгаряш някакви отпадъци няма смисъл да харчиш пари за дробилка. И освен това ако кастриш рози прекарването им през дробилката е истинско изпитание.
gnt69 - майстор
_zip_ написа:
Имам Viking GE 150
http://tashev-galving.com/059+VKG+091/% ... 0%BA%D0%B0
Ползвам я от от 2 години. Доволен съм.
Клоните за дробене трябва да са относително без много разклонения, за да се проврат през отвора, който е около 10-15см.
По спецификация и дават дебелина на клона до 3,5см, но на практика всичко по-голямо от 2,5 изглежда доста я натоварва и ако е сухо може да счупи ножа. Най-добре се дробят относително пресни клони без шума. Листата по клоните я задръстват и трябва да се чистият ножовете доста често.
Не съм сигурен, че е добра покупка обаче. Дървета не се кастрят всяка година и реално след като си изчистиш двора ще я ползваш доста рядко. Не става за растения с меки стъбла така че пак остава материал, който трябва да се запали т.е. не можеш да решеш проблема с паленето на огън. А ако изгаряш някакви отпадъци няма смисъл да харчиш пари за дробилка. И освен това ако кастриш рози прекарването им през дробилката е истинско изпитание.
Благодаря за отговора но май вече се отказах. След всичко изчетено до сега стигнах до заключението че малките машинки за които съм готов да дам пари са бъзикня, а големите машини са много скъпи така че продължаваме както досега. :partyman:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 13

Тема "ДРОБИЛКА ЗА КЛОНИ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: