• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 13
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
gnt69 - майстор
Честито, аз моето надробено го разстилам където ще фрезовам и го набивам и размесвам с почвата.
Andri01 - майстор
Разстилане,изсъхване и...идеална разпалка за камината зимъска:).
fbr - майстор
Подходих с голям ентусиазъм към един куп с размери 4/4м и височина човешки ръст. В процеса на работата започнах да си мисля, как ще си купя универсална горелка, и как ще съм си решил енергийния проблем за следващата зима. Ноо, към края на занятието, останах силно разочарован. Като резултат се получи изходен материал, който много оптимистично бих оразмерил като един куб. метър. Та така, дробилката, като средство за осигуряване на гориво, няма да става, или за да става, трябва да имате гора с клони за дробене. За изчистване на двора е отличен помощник. Сочните клони не са особено подходящи за дробене с тази дробилка, понеже не се нарязват добре и се провлачват, ако има и листа, става мазало. Много тънките ластари също не се нарязват добре, остават по-дългички. Но сухите клони вървят много стабилно, начупват и се нарязват на пелети по около 3-4 см.
Sandman - специалист
Привет колеги!
Някой дали е ползвал и може ли да каже мнение за дробилка HECHT 626 SILENT, 2600 вата?
Пише, че е с назъбени валове. Дали този тип е по-удачен от тия дето са с въртящите ножове?
За бюджет около 200 и нещо пари...
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пет фев 21, 2020 8:45 amSandman написа:
Привет колеги!
Някой дали е ползвал и може ли да каже мнение за дробилка HECHT 626 SILENT, 2600 вата?
Пише, че е с назъбени валове. Дали този тип е по-удачен от тия дето са с въртящите ножове?
За бюджет около 200 и нещо пари...
Имам дробилка от реномиран производител.
Понеже Егото ми не съответства на финансовото състояние, а на първо място и нануждата от такос животно, съобщавам;
Айде, няма нужда!
Купих я, понеже преди това купих една, подобна на клипосаната, дето и Чеп не моеше да окърши, а след 12 минути работа изгоря.
Ползвах реномираната един сезон. От тогава насам прашасва, а аз си кълцам, клонки и пръчки, ръчно, надявайки се да ѝ дойде времето.
А дано.............!!!
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Покрай темата, днес отворих продавалник и попаднах на нещо, дето ми хареса :-)
Sandman - специалист
Абе и аз клипове гледах, ама май се разколебах да купувам...
Имам камари клони за дробене, но това е от почистването на двора. Занапред вече няма да има такива количества и ще е лесно.
Просто в момента като ги погледна и ... маматаситрака доде ги опукаме :-D
stefanjor - специалист
пет фев 21, 2020 2:56 pmSandman написа:
Абе и аз клипове гледах, ама май се разколебах да купувам...
Имам камари клони за дробене, но това е от почистването на двора. Занапред вече няма да има такива количества и ще е лесно.
Просто в момента като ги погледна и ... маматаситрака доде ги опукаме :-D
И аз минах по твоя път.
След много четене и проучване стигнах до извода, че за да върши работа трябва да бъде oт моделите за над 2 000 лв. или нещо самоделно и яко.
Другите определено не си струват парите.
VLADO66 - майстор
Ако не се ползва непрекъснато, може да се вземе професионална под наем.
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 13

Тема "ДРОБИЛКА ЗА КЛОНИ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: