• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 13
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Krass - майстор
hidrazin - майстор
Супер. Тъкмо bomar ще си осигури занимвка за цяло лято. :-D
Обяснявам аз че стават само за моливи, спагети, точилки, дървени шишчета .......
:partyman:
fbr - майстор
В тубата виждам доста находчиви руски самоделки, които не дробят съвсем на дребно, но може би, така е по-подходящо за горене впоследствие.
fbr - майстор
Нито едно от предложенията на пазара не може да се доближи до функционалността на това от видеата.
ttt - специалист
fbr написа:
Това за цветя и храсти сигурно става, но за клони едва ли. По-скоро за клончета колкото малкия ти пръст..
И за клони става. Пробвал съм с клони около 3 см и си ги мели с леко задъхване. Проблема при точно този клас машини е, че трудно се вкарват криви и разклонени клони и няма голям дебит.
crez - майстор
От 10г.имам две такива дробилки,едната 1,5 квт.,другата 2,0 квт. Лятото правя па 20-тина чувала с дробени клони,ластари от лозето като режа. Зимата всичко отива в котела. Много бързо вдигат темп.на котела. Докато са зелени се дробят много добре,като са сухи има праблеми,засича. Дробя с листата,след това ги разстилам на слънце да изсъхнат и прибирам. Точа редовно ножовете. На по-маломощната си дробя и ябълките за ракия,(100 кила ябълки за 40 мин) стават на каша и много бързо ферментира, ех след това я чистя старателно, но две Убавини на едно място няма.
fbr - майстор
От това което проучих по онлайн магазините, дробилките са два вида, първия вид е с два срещуположни ножа, въртящи се с висока скорост, около 3600 об/минута, и на изхода имаш талаш. Изходния материал става за разпръскване в двора. Другия вид са със назъбено колело, което се върти и реже клоните с около 46-50 об/мин. а изходния материал е на къси клечки или кубчета по около 3-4 см. Изходния материал става за горене. Втория вид, все още не са масово разпространени, и затова цената им е по-височка.
gnt69 - майстор
Аз имам от втория вид едно Ryobi. Вчера изрязах дръвчетата в къщи и компактирах матрияла на кубчета. Наистина върши работа от 20 дървета 10 тина годишни на финала излязоха 3 колички с надробено а беше огромна камара с клони. Дебелото с резачката за дърва а тънкото под 3-4 сантиметра във дробилката. Разхвърлях го в изораното и ми предстои фрезоване че беше кално за вкарване в земята за изгниване. Обаче един човек на дробилката. Може би е по лесно да се изхвърля, ама няма къде.
Така че ако има къде да се изхвърля е по лесно, ако няма трябва дробилка +1 човек за оператор. :partyman:
fbr - майстор
Окуражен от Вас, купих това Изображение от OLX за 100 лева. На снимките ми се виждаше неползвана, но се продаваше дефектна. Беше с дребен дефект и докато го проучвах и пробвах, клоните на една ябълка, отсечена през зимата, и чакащи по-подходящи дни за горене, заминаха под ножа. Да Ви кажа доволен съм. Прекарва ги много бързо, не мога да насмогвам да подавам. Клечките излизат дълги по около 3-4 см. Може би трябва да се мисли за подходяща горелка за този материал.
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 13

Тема "ДРОБИЛКА ЗА КЛОНИ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: