• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 13
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
gnt69 - майстор
Здравейте, заглеждам се по дробилка за клони. Имам 10-15 дръвчета които наближава да ги режа и кастря. Всяка година опирам до момента къде ще изхвърлям клоните и затова съм се загледал за дробилка. Моля за отзиви относно дробилки марки модели и вършат ли работа изобщо.
Предварително благодаря на отговорилите. :partyman:
Andri01 - майстор
Ползвам една,ако те интересува-мога да видя марката и. Но предимно ги режа ,суша през лятото и после-в камината/е,ако имаш къде да ги гориш,разбира се/. Само най дребните-през машината и в компоста :)
gnt69 - майстор
Andri01 написа:
Ползвам една,ако те интересува-мога да видя марката и. Но предимно ги режа ,суша през лятото и после-в камината/е,ако имаш къде да ги гориш,разбира се/. Само най дребните-през машината и в компоста :)
Е по едрите и аз ги режа ама дребните клонки с ф 1-3 сантиметра мисля да ги надробя и ако са ситни направо да ги вкарам с фрезата обратно. Иначе нямам къде да ги суша. Ако са по едри мога да ги събера в чували и да ги чакам да изсъхнат.
Svetoslavoff1 - майстор
Избирай внимателно, ако можеш и да видиш/пипнеш на живо. Щото едни комшии на вилата си взеха някакво недоносче, в което вкарват едно по едно тънки клончета, които на ръка да натрошиш ще е по-бързо. И шумът и е повече от работата, която върши.
Аз също почнах да се оглеждам за такова чудо, обаче за сега ми е по-бързо и лесно да изгарям дребошляка и пепелта в компоста. Но виличката ми е накрай село и не преча на никого.
Успех с избора!
И ако/като вземеш, сподели дали си доволен.
hidrazin - майстор
gnt69 написа:
Здравейте, заглеждам се по дробилка за клони.
По-добре си затвори очите и не се оглеждай.
http://forum.napravisam.bg/viewtopic.php?f=29&t=41308
:partyman:
Andri01 - майстор
Изчаквай поне малко да изсъхнат листата и клонките,защото зелената маса много бързо запълва и задръства донякъде машината.
gnt69 - майстор
n_a написа:
https://www.youtube.com/watch?v=72C_4L8Vu2o
Тази ми е любима
Вземам я под наем. :partyman:
Andri01 - майстор
Отидоха обувките на жена ти!:(
gnt69 - майстор
Svetoslavoff1 написа:
Избирай внимателно, ако можеш и да видиш/пипнеш на живо. Щото едни комшии на вилата си взеха някакво недоносче, в което вкарват едно по едно тънки клончета, които на ръка да натрошиш ще е по-бързо. И шумът и е повече от работата, която върши.
Аз също почнах да се оглеждам за такова чудо, обаче за сега ми е по-бързо и лесно да изгарям дребошляка и пепелта в компоста. Но виличката ми е накрай село и не преча на никого.
Успех с избора!
И ако/като вземеш, сподели дали си доволен.
Е баш за това питам. За отзиви от ползватели кое е добро кое не. Щот като отидеш в магазина всичките много хубави. Нямам възможност да ги изхвърлям около мен все комшии. Нямам къде да ги складирам в двора на камара, всичко е подредено и наредено, върху последния тъмен ъгъл от имота преди 4-5 години построих навес за дърва 70 квадрата така че мога да ги суша ама трябва да са компактирани. :partyman:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 13

Тема "ДРОБИЛКА ЗА КЛОНИ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: