Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Здравейте, имам голям двор, който до миналата година изобщо не съм поддържал. Забелязах че вероятно птици ми донесоха определен сорт трева и тъй като го харесах ми се ще да го нахвърлям по целия двор. Проблема е че не знам какъв е сорта.
Накратко за тревата. Живее си сама без да е необходимо поливане. Само от роса и дъжд/сняг. В моя край си е влажно от 10 вечерта до 8 сутринта. Саморазпространява се на малки островчета. Чимовете й са гъсти, меки и стоят малко над земята. Косенето рядко е необходимо. Издържа на зимни условия. Малко пожълтява при суша и студ. Разпространява се най-буйно през есента и ранната зима. В малко по-слаба степен през късната зима и пролетта. Вероятно понеже тогава е най-влажно и липсва конкуренцията на дивата трева и детелините
Щракнал съм 3 снимки, които могат да се видят тук: https://files.fm/u/jv8vh6k5y
Ако някой може да помогне ще съм много благодарен.
kr1100 - майстор
Не знам името на тревата , но имаш в предвид, че това чудо много трудно се коси за да стане равно. Расте на чим с гъсти корени и е надигнато от земята и кордата удря по пръстта.
Ами то на практика няма нужда от косене... или поне спрямо дивата трева е няколко пъти по-нарядко. Иначе ако успея да го насадя по целия двор хич няма и да се мъча да го изравнявам. Въпроса е че спрямо райграса/дивата трева е много по-мек като се стъпи и самите листа на тревата са меки. На кучето му излизат регулярно някакви мазоли или прижки и не иска да стъпва в тревата... а върху тази върви и заради това искам да "залеся" с нея.
Andri01 - майстор
Куче и трева са несъвместими! Собствен опит! моя с зор го отучих да не се..е и пикае по тревата. Ако я подпикае два пъти на едно и също място и край! Имай го това в предвид.
kr1100 - майстор
пон фев 28, 2022 3:09 pmronim5 написа:
Ами то на практика няма нужда от косене... или поне спрямо дивата трева е няколко пъти по-нарядко. Иначе ако успея да го насадя по целия двор хич няма и да се мъча да го изравнявам.
Откъде си ?
Пловдив... може да се каже - извън града.
kr1100 - майстор
пет мар 04, 2022 11:11 pmronim5 написа:
Пловдив... може да се каже - извън града.
далече.

Тема "Въпрос за трева / тревна смес" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: