Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
mmetodiev - специалист
Здравейте,
Имам проблем с една кайсия. Миналата година не даде никакъв плод. Дребните клончета се спаружваха и съхнеха, а пускаха и смола. Реших да я изрежа радикално. Направих го и до зимата израстнаха нови клони. Сега, обаче обрастна с гъби, като горска поляна. Отишло ли си е дръвчето?

Прикачен файл

P1040212 copy2.jpg

Прикачен файл

P1040213 copy.jpg
mmetodiev - специалист
Тази зараза в почвата ли е? Разумно ли е да засадя пак кайсия. От както се помня, все кайсия сме имали там.
stonesour - специалист
без да съм специалист, кайсиите са от дръвчетата с най-кратък живот. тази си е изпяла песента. заразена е цялата.

както пише в статията, кайсиите мръзнат лесно, оттам гъбясват и затова се избира сорт, който да е съобразен с климатичните особености. аз също съм в северозападна бг и като купувах есента, продавачката директно ме насочи към по-късните сортове. ранните ми каза ще мръзнат на вашия климат. даде ми някаква силистренска.

не мисля, че проблема е в почвата. режи и сади нова.
lov - майстор
И хайде сега като почне цъвтежа внимателно следи тази твоята кога ще цъфне дали по късно от останалите или по рано. :)
Така ще разберем този продавач дали не те е метнал нещо.
Andri01 - майстор
Имам кайсия ,която е на около 23г.,няма такива болести,дава през година.Не знам какъв сорт,доста е голяма е плода е едър и много сладък.Но...от 3г. имам чувството,че е тръгнала към камината!? Нещо се заинати с количественото производство и...!
Neno Er - специалист
Кайсията е капризно дърво. Имал съм случай половината клони стават като попарени, а в последствие загива цялата.
Тази като я гледам е на доста години. Лечението е брадвата. :sad:
iivanov - майстор
Neno Er написа:
Кайсията е капризно дърво. Имал съм случай половината клони стават като попарени, а в последствие загива цялата.
Тази като я гледам е на доста години. Лечението е брадвата. :sad:
Не само брадва , ами и да се изкарат корените . Доколкото знам гъбите не обичат алкална почва - наръси обилно с хидратна вар и засега не засаждай нищо .

Тема "Кайсия обраства с гъби" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: