Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
keymaker - специалист
medel76 написа:
с фреза няма ли да стане?Не мога с мотика имам здравословни проблеми.
------------------------------------
Ако е троскот(пире) с фрезата му правиш невероятно размножение,тая гад от парченце 2мм. пуска корен и работи като луда.
Решението е : забъркваш препарат с активно вещество "глифозат" в малко по блажна консистенция (ако на шишето пише 20мл/л. ти слагаш 30-35мл/л.) и прибавяш на всеки 10л. разтвор по 100мл. суха амониева селитра(пластмасова кафена чашка),задължително на разпръсквача на пръскачката поставяш чаша пластмасова ама от 200-250мл. ,че да ограничиш косвените щети. Може и да не я копаеш после! А ако си фен на биопродукцията и се плашиш като много хора от глифозата (разгражда се за не повече от денонощие в земята) ,съжалявам за теб ама от мотиката и събирането на всяко кълнче и коренче не ти мърдат.
п.с.
Написаното е от много личен опит ,не съм го прочел никъде ,ама за сметка на това съм го пробвал много пъти!
medel76 - специалист
keymaker написа:
medel76 написа:
с фреза няма ли да стане?Не мога с мотика имам здравословни проблеми.
------------------------------------
Ако е троскот(пире) с фрезата му правиш невероятно размножение,тая гад от парченце 2мм. пуска корен и работи като луда.
Решението е : забъркваш препарат с активно вещество "глифозат" в малко по блажна консистенция (ако на шишето пише 20мл/л. ти слагаш 30-35мл/л.) и прибавяш на всеки 10л. разтвор по 100мл. суха амониева селитра(пластмасова кафена чашка),задължително на разпръсквача на пръскачката поставяш чаша пластмасова ама от 200-250мл. ,че да ограничиш косвените щети. Може и да не я копаеш после! А ако си фен на биопродукцията и се плашиш като много хора от глифозата (разгражда се за не повече от денонощие в земята) ,съжалявам за теб ама от мотиката и събирането на всяко кълнче и коренче не ти мърдат.
п.с.
Написаното е от много личен опит ,не съм го прочел никъде ,ама за сметка на това съм го пробвал много пъти!
Мерси за отговора,но има не само троскот и трева,а пък искам малко да мога садя,иначе аз Раудъпа си го знам,но пак е всичко временно,а и всяка седмица с мотиката не мога да копая,друго решение???
animi2006 - специалист
Значи очила може би няма да ми свършат работа, така ли излиза?
stonesour - специалист
едни очила са 5-10 лева. китайски шлем с антифони е 25 лв. какво ти върши работа, решаваш ти.

http://bulpower.net/products/details.ph ... 63&page=1&
keymaker - специалист
medel76 написа:
аз Раудъпа си го знам,но пак е всичко временно,а и всяка седмица с мотиката не мога да копая,друго решение???
-----------------------------
Ами за момента не се сещам,ама се сещам за едан приказка на бабами " градината е като въшлива глава ,колкото и та чоплиш винаги има какво да чоплиш" ,малко като Мечо Пух звучи ,ама е вярно.
------------------------------
animi2006 написа:
Значи очила може би няма да ми свършат работа, така ли излиза?
----------------------
Шлем с фолио! Защото ефекта от шлем с мрежа е само липсата на трева в очите ,ама маската за лице е в кърпа вързана :-D
Шлемовете вървят в порядъка 12-50лв. зависи от марката и алчността на търговеца и най-евтините вършат работа.
stonesour - специалист
плексигласа се зацапва и изпотява.
ти да не косиш мравуняци, че да имаш проблем с мрежата? :lol:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
medel76 написа:
с фреза няма ли да стане?Не мога с мотика имам здравословни проблеми.
Напръскай веднъж, да се махне многото. Копането с фреза, почистването ръчно. Трудно е в началото, то постепенно си намаля. Не се шашкай чак толкова
medel76 - специалист
n_a написа:
medel76 написа:
с фреза няма ли да стане?Не мога с мотика имам здравословни проблеми.
Напръскай веднъж, да се махне многото. Копането с фреза, почистването ръчно. Трудно е в началото, то постепенно си намаля. Не се шашкай чак толкова
не се шашкам,ама не живея там постоянно,а според тревата трябва да съм си там :? :shock:
iivanov - майстор
stonesour написа:
плексигласа се зацапва и изпотява.
ти да не косиш мравуняци, че да имаш проблем с мрежата? :lol:
Плексито се запотява зимата , а тогава работа с косата няма . А за зацапването , не можеш да ме убедиш , че мрежата се зацапва по-малко . Или пък , че мрежата се чисти по-лесно . Имам каска с мрежа и антифони , но я ползвам само с резачката .
keymaker - специалист
Като се заплеска мрежата с разни летящи полутечни субстанции и впоследствие засъхне ,се налага да я кисна по 2-3 часа във вода ,че да я измия ,а поликарбоната само със влажна кърпа е като нов ,и когато работя срещу слънцето мрежата намалява много рязко видимостта.
Ако не съм изхвърлил един пострадал от косене гащеризон ще снимам пораженията от срещата на стъклена бутилка с кордата , крачола е като стрелян със съчми за патици. Добре , че не стана по сериозна беля (ботуша спаси кожата).

Големите фирми неслучайно имат цели отдели мислещи предпазни съоръжения(оборудване)и не случайно цените на предпазните панталони са наполовина от цената на средна хубост машина ,било то резачка или храсторез/тример.
Някои ще кажат тоя: си приказва(пише) и се лигави повече от необходимото, но повярвайте ми гледката на част от теб намираща се на необичайно разстояние от мястото си ,освен физически нанася няколко пъти по тежки психически увреждания, изпитал съм го! Помислете за личната си безопасност. Антифоните или поне тапи за уши са силно препоръчителни. Власинките намиращи се в ухото(не космите, които растат навън) ,са със смешен брой ( само по 30 ако не се лъжа във ухо) и веднъж увредени никога не се възстановяват! Излишно е да споменавам ,че зрението е едно от най важните сетива за човека ,няма да обеднеем ако вложим 20-30лв. за един комбиниран шлем в комплект с антифони, дори има комплекти с мрежа и поликарбонат.
Аз лично съм заложил на гол шлем (без каска) ,че да ми се проветрява ''кухарката'' с мрежа и поликарбонат за скромната сума от 29лв. Каска слагам само когато се катеря или повалям дърво задължително очила и антифони без пълнежа им ,че трябва и да се чуваме с екипа, достатъчно заглушават (свалят около 20 db.). Каските независимо от визуалната им цялост след няколко години губят голяма част от здравината си(поради естествени специфични процеси) и е редно да се подменят.

Станах досаден май ама не е с лоши помисли.
Скоро работата започва ,и ви пожелавам безаварийна работа независимо от това дали си изкарвате хляба или просто си чешете крастата!

Тема "моторна коса SHTIL FS38 или SHTIL FS55" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: