Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
borkata3000 - специалист
Здравейте!
Прикачен файл:
DSC04913sd.jpg
Та'а гад мръсна. Скина 3 ремъка за 1 ден. :x
Можете ли да ми помогнете? Къде да търся проблема? Сега ще дам насоки.
Машина е купена чисто нова и в момента е на около 30 работни часа. Първите си 24 часа работи с оригиналния си (предполагам китайски) ремък на добре изорана градина. Последните 8 часа машината работи на много сбита неизорана земя + чат-пат големи камъни. Конят не можа да я изоре, отказа се след като се мъчи известно време.
Машината разбира се се изтормози (по звука я усещах). Не мога да схвана дали има връзка между средата, в която работи и скъсаните 3 ремъка. Вярно, по някое време изхвърчаше по някое парче от ремъка, но продължаваше да работи. По едно време й стана много тегаво (по звука ако съдя, ревеше й се) и тогава се скъса и последния ремък. Познанията ми не ми позволяват да разбера къде е проблема.
Видимо всичко е наред, няма луфтове, ролките са нови., ремъка стои в права линия. Възможно ли зора на машината да се поема и от ремъка, освен от двигателя и затова да се къса? Или да не съм го опънал прекалено много с обтяжната ролка (вижте снимката)?
wanderer - специалист
точно към този модел фреза нямам отнощение но имам доста работа с този тип машини, та. първо - прегледай си шайбите и обтяжната ролка да не би да имат по повърхността нещо което да причинява механична интервенция по ремъка. давам ти за пример ремъка за динамото на една фадрома. хвърляше го за 2 часа работа, и се оказа една пъпка шлака залепнала за канала на едната шайба при заварки по машината. та провери, иначе не е нормално да ти хвърля така ремъците. от снимката имам чувството че дори ремъка ти е хлабав. да не би да боксува постоянно и да присвирва? ако е така шайбите ще почнат да парят.
borkata3000 - специалист
wanderer написа:
точно към този модел фреза нямам отнощение но имам доста работа с този тип машини, та. първо - прегледай си шайбите и обтяжната ролка да не би да имат по повърхността нещо което да причинява механична интервенция по ремъка. давам ти за пример ремъка за динамото на една фадрома. хвърляше го за 2 часа работа, и се оказа една пъпка шлака залепнала за канала на едната шайба при заварки по машината. та провери, иначе не е нормално да ти хвърля така ремъците. от снимката имам чувството че дори ремъка ти е хлабав. да не би да боксува постоянно и да присвирва? ако е така шайбите ще почнат да парят.
Проверих шайбите, всичко е наред.
Ремъка загрява толкова, че едва да мога да си държа ръката върху него. Нензам колко градуса е обичайния праг на търпимост на ръката.
Аз пък си помислих точно обратното - да не би много да обтягам ремъка и това да довежда до късане.
wanderer - специалист
не мога да кажа категорично, но комбинация от много тежък терен, и евентуално боксуващ ремък...нищо чудно
borkata3000 - специалист
Какво ли ще се случи, ако сложа 2 ремъка (шайбите са двойни)
koveslav - майстор
borkata3000 написа:
wanderer написа:
точно към този модел фреза нямам отнощение но имам доста работа с този тип машини, та. първо - прегледай си шайбите и обтяжната ролка да не би да имат по повърхността нещо което да причинява механична интервенция по ремъка. давам ти за пример ремъка за динамото на една фадрома. хвърляше го за 2 часа работа, и се оказа една пъпка шлака залепнала за канала на едната шайба при заварки по машината. та провери, иначе не е нормално да ти хвърля така ремъците. от снимката имам чувството че дори ремъка ти е хлабав. да не би да боксува постоянно и да присвирва? ако е така шайбите ще почнат да парят.
Проверих шайбите, всичко е наред.
Ремъка загрява толкова, че едва да мога да си държа ръката върху него. Нензам колко градуса е обичайния праг на търпимост на ръката.
Аз пък си помислих точно обратното - да не би много да обтягам ремъка и това да довежда до късане.
Сигурен ли си че вторите шайби трябва да стоят свободни? Тези машини работят с по два ремъка,къде ти е втория?
al4o - специалист
Това чудо упътване няма ли :? Поне да се разбере за ролките и обтягането :|
krasi92 - майстор
Когато всички идеи свършат тогава запваме да търсим ръководството за употреба на уреда и накрая се сещаме че първо то е отишло в боклука щото това е елементарно и ние си го знаеме.Ако наистина е трябвало да работи с два ремъка няма какво да се чудиш защо ги къса толкова често
kr1100 - майстор
Колко коня е тази машина/
Имам Болгар МБ5Б работи с 1 ремък.Ремъка трябва да е хлабав и без натисната обтягаща ролка трябва да не се въртят мотичките. Ако се въртят мотичките ремъка е натегнат. ремък за фрезоване е изкарвал години наред и то български трапецовиден без напречни насечки. Обтяжната ролка да не е блокирала ?
Офф тормозил съм ремъка докато стане почти плосък и напречно нацепен , докато се скъса, но за толкова малко време / над 1-2 г/не съм късал ремък.
koveslav - майстор
kr1100 написа:
Колко коня е тази машина/
Имам Болгар МБ5Б работи с 1 ремък.Ремъка трябва да е хлабав и без натисната обтягаща ролка трябва да не се въртят мотичките. Ако се въртят мотичките ремъка е натегнат. ремък за фрезоване е изкарвал години наред и то български трапецовиден без напречни насечки. Обтяжната ролка да не е блокирала ?
Офф тормозил съм ремъка докато стане почти плосък и напречно нацепен , докато се скъса, но за толкова малко време / над 1-2 г/не съм късал ремък.
Не бъркай старата класическа машина с този китаец.Хонда от която е копиран китаеца също не къса ремъци.Плюс това виж дебелината на ремъците на тази снимка - те нямат прегъването и плътното обгръщане на шайбите за добро сцепление както при твоята машина.Но изглеждат сериозно :D. За това пък трябва да са два броя.

Тема "Фрезата скъса 3 ремъка за 1 ден" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: