• 1
  • 2
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
nikel - специалист
Взех 2000 м. сезонен.
Капково на картофи и пипер.
Конструкцията на домата е сложена.
Привързан е с фибрилна лента.

Прикачен файл

20160417_153036.jpg

Прикачен файл

20160417_105116.jpg

Прикачен файл

20160417_105150.jpg
stefanbg - специалист
нед мар 13, 2016 9:03 pmivanovbg написа:
.......
Забравих - основните си ги правиш постоянни и зимата откачаш черните и ги изхвърляш. Напролет само разпъваш основните и редиш плоския и си готов. Нещо такова:

Изображение

В края на краищата седни и пиши +- и преценявай.
:partyman:
Колега, предстои ми изграждане на подобна система за малка площ, като ще вървят два магистрални маркуча паралелно, за ляво и за дясно, защото между тях има пътека. Но все още не мога да реша как да ги правя - като теб и както съветва този господин - с парчета маркуч и тройници, или да пусна полиетиленова тръба с ниска плътност Ф25 или Ф32 и да я перфорирам за водовземките. Ако не те затруднява, обясни накратко защо си избрал този вариант - по-евтино, по-лесно, по-надеждно, по-гъвкаво или друго. Какво е налягането на водата при теб, защото при мен ще е "под налив", т.е. гравитачно от височина около 2 метра и се притеснявам при малко сечение на маркуча дали няма да падне много дебита.
Спорен ден!
nikel - специалист
Отказах се от лентовия.На третата година започна да създава проблеми.На сянка го съхранявам - все тая.Взех си многосезонен. Магистралните ми маркучи са 25 мм. На хидрофор съм.
С водовземки на всеки ред.
Снимки утре.
hidrazin - майстор
Че той лентовия е сезонен - за един сезон. Есента го изхвърляш...
:partyman:
vlax - майстор
вт мар 26, 2019 6:35 pmhidrazin написа:
Че той лентовия е сезонен - за един сезон. Есента го изхвърляш...
:partyman:
Може да не изкара и един сезон,полските мишки много го обичат :-D
:partyman:
След два сезона го подменям, че не ми се кърпи. Тук там има малки пробойни, дето ми дъждуват доматито. Верно е, че се позапушва от варовик.
Достатъчно евтин е.
miroki - майстор
При мен лентата изкара около 3 години. После замених 50% от лентата. Така или иначе се маха всичко да се оре двора. После се полагат на нови места.
Ползвания се съхранява успешно навити в 2-3 кофи от сирене.
При наличие на пробойна успешно се запушва с изолирбанд.
Имам и малко твърд, който изобщо не съм сложил. Така или иначе дюзите се позатлачват и дали е мек или твърд, май-след 3-4 години пак ще се сменя.
nikel - специалист
На картофите.

Прикачен файл

20190327_124637.jpg
  • 1
  • 2

Тема "Въпрос за сезонен капков маркуч" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: