Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Няколко поредни години решаваме проблемите на двора срещу къртици с капани. Поръчахме си за вилата онлайн преди няколко години от тук https://www.ita-bg.com/каталог/капани-з ... о-залавяне
yanko78 - специалист
И аз втора година подред се мъча. Съсипват ми яко тревата. Миналата година, какво ли не пробвах и няма спасение. Накрая взех преппарат Делиция, с който огазяват зърно против вредители. Моментален ефект и нямаше помен от тях (не се продава по нормален начин). Тази година направих втория етап от райграса и о ужас, наново разкопаха прясната тревичка. Почна се пак салами, локуми и кво ли не, докато не заложих пак делиция. За жалост не помогна. За една седмица докато ни нямаше, имаше нови 7-8 купчини. Сега взех някаква много миризлива течност, като ми е препоръчаха за много ефикасна. Отделно взех за резерва и една консерва с карбит да контраатакувам ако има проблеми.
Последните канали интересно ми се стряваха доста повърхностни. Като го отворя, върви настрани а не на доло, та си викам, тези гадини да не би да си изработват някакви защитни канали, които да променят хода на газта и така да се предпазват?
kr1100 - майстор
yanko78 написа:
Накрая взех преппарат Делиция..
Последните канали интересно ми се стряваха доста повърхностни. Като го отворя, върви настрани а не на доло, та си викам, тези гадини да не би да си изработват някакви защитни канали, които да променят хода на газта и така да се предпазват?
:shock: Я Делицията още ли се произвежда.преди н.е./т.н. демокрация/ я имаше внос от ГДР .Имаше и на големи хапове - слагаш в дупката,1 канче вода и бързо зариваш дупката.По принцип се разчиташе на влагата от почват5а да свърши работа, ама с водата по-бързо става.
Относно каналите - не си виждал на дълбочина.Когато копах кладенеца на 4,5 м дълбочина се натъкнах на тунел слизащ още надолу. Тунелите им не са само в посока надолу , а имат изкачване нагоре стръмно и то не един път само. така се предпазват от наводнения.
И да прекопаваш често пак няма спасение -обичат да минават през прекопаното. Гадни животинки са.

Тема "срещу подземни гризачи - къртици, сляпо куче, змии" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: