• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
fedoracore - напреднал
съб яну 29, 2022 6:27 pmfbr написа:
За работата на помпата, крана не е необходим, но ако ще имаш два щранга, по които да подаваш вода, то ще ти трябва за пренасочване.
тая помпа никога не е имала 2 щранга и няма да има .
защо тогава е сложен от преди тоя кран,които е прецакан и го премахвам.
на повечето снимки гледам че го има тоя кран..
обяснявам си го ...че при спиране например на поливане ..първо се затваря тоя кран и после се спира ел.захранването на мотора ...
това чудо е поливало години наред и се надявам ,след рециклирането да продължи ...вода на вилата колко искаш...Дунав е на 700 метра от къщата...
ползва се за овошни дръвчета и нищо друго ...е така да имам нещо в двора
fbr - майстор
Не знам на какви снимки гледаш, че го има крана, но поне тези които аз съм виждал, кран на изхода няма. Аз също имам Вида на кладенеца, там е откак се помня, и никога не е имала кран на изхода. И на каква логика почива действието- да затвориш крана преди да изключиш. По-вероятно според мен, е да се контролира дебит, за да не подкопава струята леглото на лехите.
fedoracore - напреднал
нед яну 30, 2022 7:28 amfbr написа:
Не знам на какви снимки гледаш, че го има крана, но поне тези които аз съм виждал, кран на изхода няма. Аз също имам Вида на кладенеца, там е откак се помня, и никога не е имала кран на изхода. И на каква логика почива действието- да затвориш крана преди да изключиш. По-вероятно според мен, е да се контролира дебит, за да не подкопава струята леглото на лехите.
тая не е на кладен...а на сонда
fbr - майстор
нед яну 30, 2022 9:12 amfedoracore написа:

тая не е на кладен...а на сонда
Да, ако е набита тръба, без клапан, тогава се връзва логиката.
angelfilev - специалист
нед яну 30, 2022 9:12 amfedoracore написа:


тая не е на кладен...а на сонда
Има ли ръчна помпа за пълнене и пускане на Вида?
fedoracore - напреднал
нед яну 30, 2022 12:45 pmangelfilev написа:
нед яну 30, 2022 9:12 amfedoracore написа:


тая не е на кладен...а на сонда
Има ли ръчна помпа за пълнене и пускане на Вида?
разбира се че има ...няколко напомвания и водата е горе
fedoracore - напреднал
вт яну 25, 2022 10:12 pmkr1100 написа:
да там е отвора.
колега от къде се купуват тея ptfe шайби ...и друго искам отговор от теб за тоя кран :yawinkle: трябва ли да го има или не .
kr1100 - майстор
нед яну 30, 2022 7:19 pmfedoracore написа:
колега от къде се купуват тея ptfe шайби ..
Правя си ги.
angelfilev - специалист
нед яну 30, 2022 7:19 pmfedoracore написа:
вт яну 25, 2022 10:12 pmkr1100 написа:
да там е отвора.
колега от къде се купуват тея ptfe шайби ...и друго искам отговор от теб за тоя кран :yawinkle: трябва ли да го има или не .
Да, този кран трябва да го има! Ако го няма или не е затворен, ръчната помпа няма да изкара вода. След като включиш помпата се отваря.
Така наречената "отбойна шайба" за която ти обясни kr1100 задължително трябва да има. Може да се изработи от някоя техническа пластмаса или гума. Оригиналните са от гума.
На принципа направи сам е достатъчно да вземеш парче гума 3-4мм и намериш ( направиш ) проста замба за еднократна употреба за вътрешния отвор на шайбата. Шайбата трябва да стои плътно и стегнато на вала на помпата.
Външният диаметър на шайбата можеш да изрежеш по произволен начин, не е важен.
Временен и компромисен вариант е да сложиш стегнато на вала 1-2-3 "О" пръстена с по-голямо сечение, 4-5-6 мм.
Препоръчвам ти да сложиш холендри на входа и изхода. Практиката ще покаже колко е полезно.
fedoracore - напреднал
нед яну 30, 2022 8:15 pmangelfilev написа:
нед яну 30, 2022 7:19 pmfedoracore написа:
вт яну 25, 2022 10:12 pmkr1100 написа:
да там е отвора.
колега от къде се купуват тея ptfe шайби ...и друго искам отговор от теб за тоя кран :yawinkle: трябва ли да го има или не .
Да, този кран трябва да го има! Ако го няма или не е затворен, ръчната помпа няма да изкара вода. След като включиш помпата се отваря.
Така наречената "отбойна шайба" за която ти обясни kr1100 задължително трябва да има. Може да се изработи от някоя техническа пластмаса или гума. Оригиналните са от гума.
На принципа направи сам е достатъчно да вземеш парче гума 3-4мм и намериш ( направиш ) проста замба за еднократна употреба за вътрешния отвор на шайбата. Шайбата трябва да стои плътно и стегнато на вала на помпата.
Външният диаметър на шайбата можеш да изрежеш по произволен начин, не е важен.
Временен и компромисен вариант е да сложиш стегнато на вала 1-2-3 "О" пръстена с по-голямо сечение, 4-5-6 мм.
Препоръчвам ти да сложиш холендри на входа и изхода. Практиката ще покаже колко е полезно.
преди ел. помпата е монтиран - Възвратен клапан..че като дигна с ръчната водата да не изпуска
Прикачен файл:
0295e54644589124ad9011d9daea120592758805.png
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "Отваряне на водна помпа Вида" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: