• 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 21
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
ivanovbg - майстор
Krass написа:
Във водата http://sortovisemena-bg.com/units/%D0%A ... ml?u=94170
Това е за гъбните болести. Ако беше фузарийно увяхване - да, но за бактериално не става.

:partyman:
zmiori - специалист
ivanovbg написа:
teon написа:
определям като бактерийно изсъхване
Мястото на изскубаните полей с 2%разтвор на син камък. Ако имаш някакъв меден препарад - шампион, фунгуран... сложи в капковото при следващото поливане.

Браво zmiori! Още малко и ще береш.
:partyman:

Благодаря, от твоята уста в божийте уши.
SEV - специалист
Да си похваля оранжерийката,направи едни краставици големи като.............Доматите са също много добре,късаме по някой домат на ден от известно време.Предполагам до седмица ще има доста повече,надявам се всички розови домати да почервенеят.

Прикачен файл

IMG_20160616_180204.jpg

Прикачен файл

IMG_20160618_095351.jpg

Прикачен файл

IMG_20160618_095402.jpg

Прикачен файл

IMG_20160618_095432.jpg

Прикачен файл

IMG_20160618_095626.jpg
Andri01 - майстор
Има един актуален пост на 1-ва страница,за "подхранване "на краставиците. Гледам твоите са доста наедрели. Браво! Сега късаш една , с два домата...ракията не се брои! :) :partyman:
gnt69 - майстор
Сега да питам че не ми стана ясно. Не съм пръскал 20 тина дни. В оранжерията имам Домати, краставици , пипер. Няма нищо тревожно по листата и плодовете, поливам нощем, оранжерията е добре проветрена. Всичко е перфектно . Въпросът е трябва ли да пръсна профилактично или няма нужда. Благодаря на помогналите за първа година имам оранжерия. :partyman:
ivanovbg - майстор
Оранжерия се прави за да се създаде идеални микроклимат за растеж. Профилактика се прави най вече за вредители - листни въшки, трипсове, акари...
Целта е да не се вкарват болести и вируси. И задължително спазване на карантинния период, така че си подбирай препаратите.
gnt69 - майстор
Аз пак не разбрах да пръскам ли или да чакам да се разболеят и тогаз. И с какво Само инсектицид ли или и фунгицид. :partyman:
ivanovbg - майстор
Инсектицид профилактично и наблюдение. Ако забележиш някоя болест махаш заразените листа и пръскаш със съответния системен препарат с къс карантинен период ако береш или по дълъг ако имаш повече време до беритба!

:partyman:
ivanovbg - майстор
zmiori написа:
ivanovbg написа:
teon написа:
определям като бактерийно изсъхване
Мястото на изскубаните полей с 2%разтвор на син камък. Ако имаш някакъв меден препарад - шампион, фунгуран... сложи в капковото при следващото поливане.

Браво zmiori! Още малко и ще береш.
:partyman:

Благодаря, от твоята уста в божийте уши.
Ако помниш думата ти за Биг-бифа и обещаното от мен. Да покажа снимки в началото дето беше така:
Изображение
Сега като се върнах от морето го заварих така:
Изображение
Взех му мерките:
Изображение
Изображение

И сега жената го реже на салатка. :supz:
Като цяло е едър сорт, но при мен връзва по 3 домата на китка. И вярно пръв зрее от тези с които е сеян заедно.

:partyman:
zmiori - специалист
Нямам толкова прецизен кантар. Тази година са вече много прилични. около 40-50% са големи като едър портокал. От седмица време ям редовно домашни доматки. Днес откъснах близо 2 кила. Масово назряха малко по дребните и леко нарязани /като твоя/ не знам как да го опиша. Надявам се вече да не купувам.
На тъщата не и знам сорта купи ги по 25 ст. семката и тя вече откъсна 4-5 броя. Под мрежата на "сянка" май им е готино за сега де.
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 21

Тема "Моята скромна оранжерия" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: