• 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
milev5 - специалист
kr1100 написа:
milev5 написа:
На два пъти торих и с изкисната коприва, доматите и краставиците направо полудяваха след наторяването.
Ако може рецептата :partyman:
Рецептата е проста.

Събирате колкото се може повече коприва.
Аз събрах около 2-3кг и ги накиснах в около 15л вода.Оставя се на топло място т.е. на слънце, за да не се налага да я варите.Ако я сварите може веднага да се ползва.
Като започне да "смърди", ще я усетите мнооого добре :-D , е готова за поливане.
Разреждам средно 1-2л на 20л.Може и да се пръска, но миризмата е непоносима.
Просто не можах да я изтрая и повече не съм пръскал с нея.
Ако се вкара в система с капково напояване е по добър вариант,но не ми се занимаваше.
Може просто да напълните една лейка и да я разлеете в оранжерията.
Не се налага да вадите копривата.Даже може да добавите още вода като остане малко.Разтвора става по слаб но е по добър вариант от химикалите от агрото.
А когато свърши разтвора стеблата ги закопах в градината.
Чувал съм че може да се преварява оборска тор, за да се унищожат ларвите на попови прасета и темп подобни, но какъв ще е аромата не ми се мисли :igitt:
После се налива директно в почвата.
Може и да пробвам тази година, ако съм жив след това ще пиша.
Днес напръсках за втори път с йодирана вода от изварени листа от орех.
Съотношението на вода/листа при варено беше грубо 60/40.
Пръскане, 5л йод / 10л вода.После варосах дръвчетата.
kr1100 - майстор
Ще я пробвам тази рецепта с копривата догодина , ще я пусна през капковото.Коприва много. Коя е по-добра за тази рецепта - имам една много серт-отдалече я заобикалям :-D , имам и една дето въобще не жюли.
А в края на ноември трових всичко в оранжерията / 5 конс, кутии с по 2 супени лъжици сяра 2 фитила / единия от вестник , др парцал/ 1 капачка бензин във всяка консерва . Факел палиш най вътрешната -бегом към следващите стараейки се да не дишаш и затръшваш портата .
Ако гадта не се изтрови ти със сигурно си готов :-D
wanderer - специалист
за тровенето на гадини (за местообитание за пуйки) съм ползвал калиев перманганат+формалин. ако твоите гадини излезнат корави пробвай ги с това :-D .
zmiori - специалист
kr1100 написа:
Ще я пробвам тази рецепта с копривата догодина , ще я пусна през капковото.Коприва много. Коя е по-добра за тази рецепта - имам една много серт-отдалече я заобикалям :-D , имам и една дето въобще не жюли.
А в края на ноември трових всичко в оранжерията / 5 конс, кутии с по 2 супени лъжици сяра 2 фитила / единия от вестник , др парцал/ 1 капачка бензин във всяка консерва . Факел палиш най вътрешната -бегом към следващите стараейки се да не дишаш и затръшваш портата .
Ако гадта не се изтрови ти със сигурно си готов :-D
Голяма гадост е това.
Първо напръсках с Б58 и след това 6 броя серни ленти на 20 квадрата оранжерия. Щях да пукна докат запаля последната.
За догодина съм си закупил противогаз военен. Ако и тогава пак ми стане така повече няма да я ползвам тая гадост.
kr1100 - майстор
zmiori написа:
Голяма гадост е това.
след това 6 броя серни ленти на 20 квадрата оранжерия. Щях да пукна докат запаля последната.
За догодина съм си закупил противогаз военен.
Ще се озъртам в нета за разпродажби на противогази. Фадост , ама бързо бЕгам .Вътресе виждат белезникаво жълти облаци ,че даже и навън смърди в близост. Интересното е ,че имаше нападали пеперуди в края на моето изнасяне / т.е. са ръгнали да бягат от серния дим.
Иначе предимството е, че след 2 дни макс може да се работи вътре.
Има вариант и за обеззаразяване с формалин / ама там задължително с противогаз - не мож да пръскаши полиаш почвата и да си ходиш спокойно.Но пък го дават за 1-2 седмици да е затворена оранжерията.
SEV - специалист
Със салатите как сте?Аз късам салати от 10 дена,между тях съм бучнал лук и чесън,за зелено.Чудя се да ги полея ли малко,страх ме е от студа да не стане нещо.Споделете,вие какво сте заредили?
stoianov_n - специалист
И аз късам повече от две седмици, даже единия ред свърши.Имам 3 сорта салати, лук и 2 вида репички.Не поливам, само пръскам с пулверизатор листата, от време на време.
Обаче тая година голите охлюви ми разказват играта. :x
Що бира отиде...мама им.... :censored:
kr1100 - майстор
SEV написа:
Със салатите как сте?Аз късам салати от 10 дена,между тях съм бучнал лук и чесън,за зелено.Чудя се да ги полея ли малко,страх ме е от студа да не стане нещо.Споделете,вие какво сте заредили?
Нали са вътре - какъв студ , то даже навън е над нулата вечер за Варна.
За салатите им е рано още садих ги в началото на декември , но лука е щръкнал над педя.
Относно голите охлюви - писах за серни димки , а не фитилчета :)
А като сея обикалям лехите в правоъгълник с насипана дървесна пепел. Като се докоснат много се гърчат голите охл.
SEV - специалист
Оранжерията не се отоплява.Вечерта е студено,при положение,че на колата стъклата са заскрежени сутринта.Аз много обичам салати,така,че никога не е рано :) .Стремя се да ги имам целогодишно.
nikel - специалист
Кога успявате да изчистите оранжерията, моята е все пълна. Моята също не се отоплява /скоро ще и правя отопление/.Сега имам салати ,чесън и лук. Има и следваща реколта салати в оранжерията и на тунелче отвън.
Ето и нагледно.
Наздраве.

Прикачен файл

20180105_115531.jpg
  • 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21

Тема "Моята скромна оранжерия" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: