• 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
nautilus33 - майстор
Определено и аз ще се възползвам от двата линка, че и аз мразя да пръскам с химикали. Предпочитам си еко :) Някой дали е опитавал някоя от рецептите, и ако може да каже дали има ефект.
plamen6703 - майстор
Ако предната година си пръскал с химикали, а тази година решиш да пръскаш с "билки", за никакво еко не може да става дума :)
Нали ти казах за баба ми, че слагаше орехова шума, но разчиташе на нафталина да й пази багажа в раклата от молци :-D :partyman:
nautilus33 - майстор
Не съм. Само със син камък и вар. Иначе дръвчетата един път пръстках с химикал.
milev5 - специалист
В оранжерията съм пръскал с Моспилан 2 или 3 пъти и един път с БИ58.Моспилан заради бълхата и бялата пеперуда, а с БИ-то защото ме напитиха гъсеници.
През останалото време съм пръскал с вкиснало кисело мляко и сода за хляб.Има доста добър ефект в/ху маната, за да няма мана сейте по ня рядко или зиг-заг.Против пеперудки помага и разтвор от чесън,лук и люти чушки, но ми свършиха чушките :D.
Забелязах че най много белокрилка се въди под листата на тиквичките.Направо е ад там, а бълхи(въшки все тая) много имах по димитровчетата.
За съжаление дървчетата се убих да ги пръскам с какви ли не препарати, колкото и да не искам.
То не беше къдравост,бълхи,мани, гъсеници пууууу, утрових почвата направо.
Асмата точно един път с Купроцин и през останалото време пак с вкиснало мляко и сода.
На два пъти торих и с изкисната коприва, доматите и краставиците направо полудяваха след наторяването.
Да отбележа че при всяко пръскане добявах и домашен сапун разтворен във вода до състояние на веро, за да лепне, горе долу около 200мл на 16л.
Мляко, една кофичка предварително хубаво вкиснало на слънце и 6 чаени лъжички сода на 16л.
Може и да не е вкиснало но според мненията из нета има по малък ефект.

Това е което съм пробвал за сега.
zmiori - специалист
Това лято ядох почти био домати. Пръсках основно с фунгуран и прясно мляко обезмаслено. Литър мляко и 15 грама фунгуран на 10 литра вода.До началото на септември така.
един ден видях паднали 3-4 зелени домата. предположих че съм ги съборил предния ден, събрах ги и на другия ден пак така. Загледах се и кво да видя някаква гадна зелена гъсеничка се ръга под чепката на домата и той пада. Изтрещях хукнах по аптеките и всички ми предложиха Децис и моспилан защото се появи и белокрилката. Пръсках 2 пъти през 7 дни и закърпих положението.
Ама сега се чудя какво да напръскам тъщата че е пощуряла да обираме домата и да оскубем дръжито.
Очаквам съвети. :?
gnt69 - майстор
zmiori написа:
Ама сега се чудя какво да напръскам тъщата че е пощуряла да обираме домата и да оскубем дръжито.
Очаквам съвети. :?
Моята тъща пощуря преди седмица и оскуба всичко, останаха 4-5 корена краставици садени септември защото още дават. Фрезовах и я накарах че по лесно се навежда да посади лук и чесън и малко салати и репички. Гледам че лука поникна за седмица, салатките се хванаха другите ги чакаме. А за белокрилката миналата година имах много, напръсках 2 пъти с адмирал и тая година от адмирала ли или от студеното я няма.
milev5 - специалист
zmiori написа:
Това лято ядох почти био домати. Пръсках основно с фунгуран и прясно мляко обезмаслено. Литър мляко и 15 грама фунгуран на 10 литра вода.До началото на септември така.
един ден видях паднали 3-4 зелени домата. предположих че съм ги съборил предния ден, събрах ги и на другия ден пак така. Загледах се и кво да видя някаква гадна зелена гъсеничка се ръга под чепката на домата и той пада. Изтрещях хукнах по аптеките и всички ми предложиха Децис и моспилан защото се появи и белокрилката. Пръсках 2 пъти през 7 дни и закърпих положението.
Ама сега се чудя какво да напръскам тъщата че е пощуряла да обираме домата и да оскубем дръжито.
Очаквам съвети. :?
Прави го на туршия !
Найш как върви с рАкията :-D
wanderer - специалист
белокрилка валяло, няма оттърване навярно, има я и в ягодите...абе навсякъде. ама не ми дреме изобщо. има за нея има и за мен. миналата и тази година съм пръска еднократно с актара, че въшките бяха на път да ми изядат пипера. абсолютно нищо друго. оня ден изскубах краставици и домати, имаха още потенциал, но вече е студено и просто бяха изпаднали в хибернация. закрих един ред - 7-8 м. с полиетилен безколов домат. за пробата. убедих се че при лекото затревяване на културите много по добре плододават и понасят жегите.
zmiori - специалист
milev5 написа:
zmiori написа:
Това лято ядох почти био домати. Пръсках основно с фунгуран и прясно мляко обезмаслено. Литър мляко и 15 грама фунгуран на 10 литра вода.До началото на септември така.
един ден видях паднали 3-4 зелени домата. предположих че съм ги съборил предния ден, събрах ги и на другия ден пак така. Загледах се и кво да видя някаква гадна зелена гъсеничка се ръга под чепката на домата и той пада. Изтрещях хукнах по аптеките и всички ми предложиха Децис и моспилан защото се появи и белокрилката. Пръсках 2 пъти през 7 дни и закърпих положението.
Ама сега се чудя какво да напръскам тъщата че е пощуряла да обираме домата и да оскубем дръжито.
Очаквам съвети. :?
Прави го на туршия !
Найш как върви с рАкията :-D
Направо ми четеш мислите. :partyman:
kr1100 - майстор
milev5 написа:
На два пъти торих и с изкисната коприва, доматите и краставиците направо полудяваха след наторяването.
Ако може рецептата :partyman:
  • 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21

Тема "Моята скромна оранжерия" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: