• 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 21
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
За чимшира. Оказа се голямо и страшно Cydalima perspectalis
http://www.marica.bg/%D0%BC%D0%BE%D0%BB ... 15909.html
И само сапунена вода го оправя! Ха-ха-ха, четете в дъното на статията препоръките и пак четете какави какво казва
gnt69 - майстор
Krass написа:
Като се окопае полей с разтвор на формалин. Вчера ми дойде една туба 5л. пратена по еконт без опаковка или нещо друго. Гола туба, но в дюкюментите пишеше подобрител на почва. :shock:
Ама това като ускубя и изчистя всичко ли. Или може и както е с растенията.
Krass - майстор
Ама това като ускубя и изчистя всичко ли.
:thumbs:
Ако някой иска,може да сподели какво бих могъл да сея сега.
Моят парник още не е готов, но се чудя (като го завърша) дали да пусна десетина бройлерчета, да видя какво ще стане. Зимата пилета, напролет домати :tonqe:
SEV - специалист
Парника ако е с найлон [-X
SEV - специалист
Ако видиш зор,слагаш им по един намордник или им затъпи човките на шмиргела :-D
gnt69 - майстор
Щом е поликарбонат може и петли. :partyman:
zmiori - специалист
SEV написа:
Здравейте,заредихте ли оранжериите.Аз трябваше да заредя домати за втора(късна) реколта,трябваше да продължавам да увивам краставиците в долния край и да бера от горния,трябваше.... :-D Занемарих поливане и всичко,реултатите на лице.Преди 2 дена обрах всичкото домати,краставиците бяха за изхвърляне.Сега смятам да заредя салати(много ги харча с ракийка),малко магданоз,за друго не се сещам.Ако някой иска,може да сподели какво бих могъл да сея сега.Мерси в аванс.


В края на август началото на септември реших да експериментирам и отпуснах домата в оранжерията с 80-90 санта надолу и "съборих" всички листа до най свежите /читавото домати бе обрано вече/ и оставих няколко /2-3/ колтука на корен. Цъфна почти веднага и вече имам доста едър завръз м/у мандарин и портокал. Ако даде дядо господ 2-3 седмици прилично време може и да бера отново.
Решил съм да повдигна оранжерията с още метър /имам материал/ ще търся UV стабилизиран сезал и ще направя совалки за всеки корен за да мога да отпускам периодично. Гледах някакво филмче по някаква ТВ и там даваха такова отпускане за година стигало до 11 метра. Изненадах се ама го видях на живо и сега вярвам.
hidrazin - майстор
Krass написа:
Вчера ми дойде една туба 5л. пратена по еконт без опаковка или нещо друго. Гола туба, но в дюкюментите пишеше подобрител на почва. :shock:
Ами така ще пише щото иначе никой няма да се наеме да го пренася.
Ти колко плати за тая туба бре?
:partyman:
Krass - майстор
15 пари без доставката.
  • 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 21

Тема "Моята скромна оранжерия" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: