• 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 21
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
SEV - специалист
Купих готов преходник,от бидони ком или нещо подобно.По спомен струваше около 20 лева.
Djack - специалист
Тази година сефте съм с оранжерия! Мислех, че ще стане работата, ама уви... В момента вътре е цветна градина! Страшно много цвят, а няма завръз! Имам вътре домати и краставици, знам че е лоша комбинация, ама чак пък толкова.... Тук таме има по някое доматче и това е! Листата са хубави, зелени, опънати, обаче....! Пръсках ги два пъти с доматин и пак нищо! Изрязох комарниците от прозорците, вътре денонощно е пълно с гадинки и пак не става! Някой има ли идея на какво може да се дължи?
SEV - специалист
Чел съм доста категорични мнения за домати и краставици в една оранжерия.Предната година поливах с маркуч от кладенеца,вътре беше винаги мокро по вадите и доматите ми страдаха.Пръсках ги доста,докато започна да късам,след като спрях се развалиха.Тази година реших да сменя тактиката.Сложих капково,доматите засадих от страната на прозорците.Поливам с капковото на всеки два дена краставиците и на всеки четири доматите.Пускам капковото вечерта и на сутринта го спирам.Не съм и торил,искам аз и семейството ми да ядем що годе чисти продукти.Пръскал съм само веднъж с препарати,при първото пръскане на асмите.След това два пъти с извара на коприва(чух отнякъде) ,засега нямам наченки на болести и други..Според мен всичко идваше от от влагата ,същата се изпаряваше от мокрите вади при поливането.Мисля,че с капковото проблема се реши.
Djack - специалист
Аз също съм с капково, като от едната страна ми са доматите, а от другата краставиците! Краставиците се поливат всеки ден с програматора, а на доматите им отварям крановете на 2-3 дена по преценка! Няма да е от това, не са преполяти. Чета в нета, че температурата е от голямо значение, ама тя си е висока за всички парници, не само за моя предполагам! Ето една снимка, сега са почти до тавана, цвета е два пъти повече, а общата картинка е същата! Тука са малко засушени и не са привързани още, сега не е така! ;)

Изображение
Krass - майстор
Тук таме има по някое доматче и това е!

Доматинът не опрашва. Той е само стимулант. Аз ги опрашвам, като взема чашка за кафе с вода, и последователно топя цветовете.
TACHO - специалист
SEV написа:
Купих готов преходник,от бидони ком или нещо подобно.По спомен струваше около 20 лева.
Можеш ли да пуснеш линк или някаква снимка като ориентир, за да знам какво да търся?
Гост - специалист
Djack написа:
...
Снимката не се отваря
zmiori - специалист
Това е разултата в оранжерията.

Прикачен файл

IMG_20170626_121649.jpg

Прикачен файл

IMG_20170626_121658.jpg
zmiori - специалист
Това е един от корените с чери доматчета. Извън оранжерията.

Прикачен файл

IMG_20170626_121625.jpg
zmiori - специалист
И едно "с главата на долу".

Прикачен файл

IMG_20170626_121739.jpg
  • 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 21

Тема "Моята скромна оранжерия" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: