• 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 21
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
gnt69 - майстор
Аз имам и домати и краставици ама и много белокрилка. Занемарих пръсканията и сега не знам. Много. Давайте съвет как да се оттарва. Пръсках с актара, нисоран, моспилан. Забърках по съвет на приятел 5-6 глави счукан лук и 5-6 глави счукан чесън. Сега престоява 24 часа и утре ще пръскам. Някой ако знае нещо по ефикасно да казва че страшно. Жена ми се бъзика че били наистина еко щом имало белокрилка. :partyman:
Krass - майстор
За белокрилката питай хидрата.
:lol:
hidrazin - майстор
Krass написа:
За белокрилката питай хидрата. :lol:
Забрави. Това чудовище е кат хлебарката. И радиация да и пуснеш, ще надебелее и ще се плоди още повече.
Между другото май не съм пробвал?
Догодина ще взема да сложа из краставиците Америций 241 или Плутоний 239.
Или ще се тръшнат, или ще направят поколение дето ще затрие човешката раса!!! :lol: :lol: :lol:
:partyman:
gnt69 - майстор
Аз уморих една белокрилка на едно цвете ама то не се яде. В офиса майка ми подарила на жена ми едно цвете. Ама белокрилка и чудо, таман да го изхвърлям и ма жегна да го спасявам. Занесох една пръскачка от къщи 2 литра и газ пръскане сутрин и вечер с разтвор актара препарат за 10 литра разтворен в 2 литра, на следващата седмица моспилан. Пак препарат за 10 литра разтворен в 2 литра вода. на 3 тата седмица пак не помня какъв препарат но 5 пъти завишена дозата и изчезна всичко. Сега е най хубавото цвете ама няма да се яде. Обаче за оранжерията нямам решение, все пак ще напръскам с разтвора от чесън и лук пък каквото стане. Някъде четох и за разтвор от коприва и люти чушки, това ще е следващото. :partyman:
ivanovbg - майстор
Копривата действа само на пеперудите. Изчакай и след 1-2 седмици студа ще ги умори :wink:
:partyman:
gnt69 - майстор
Студа няма да помогне. Четох че се окопавала в пръста и презимувала там. Трябва да я уморя ама внимателно да не отровя почвата че догодина пак ще ядем от оранжерията.
ivanovbg - майстор
Прекопай я в снега. Всичко умира. Така си спасих сливите, иначе не помагаше никакво пръскане.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Инжектопляктора като ми нападна чимшира и се сетих на баба за рецептара срещу листни въшки. Сапунена вода. И понеже ме мързеше да стържа сапун, сипах у кофата веро на корем -от най-евтиното 3лв/5л. и не знам защо, но сложих и равна лъжица сода каустик на люспи. Содата в малко гореща вода, да се разтвори, после допълних кофа 12л... Които клони можах натопих диектно в кофата, другото го люнах на чимширите. И това беше. Няма я оная гад, мина месец. Квото изяли, това беше
Та, що не пробвате тези простите неща
gnt69 - майстор
Преди малко пръсках с лук и чесън закиснат за 36 часа. Голяма смрад. Дали ще ги уморим ще видим. :-D
Krass - майстор
Като се окопае полей с разтвор на формалин. Вчера ми дойде една туба 5л. пратена по еконт без опаковка или нещо друго. Гола туба, но в дюкюментите пишеше подобрител на почва. :shock:
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 21

Тема "Моята скромна оранжерия" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: