• 1
  • 2
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Lautrec - специалист
Искам да си засадя, това е експеримент, домати в саксия, но ми трябва тор. Искам да е овча тор отлежала, не прясна. Работата е там, че не знам от къде да си набавя. Ако някой може да ми осигури 15-на килограма, готов съм да я купя. Гледам разни обяви от преди 2-3 години, и на всичко отгоре продават на самосвали, затова не смея да звънна за моите 15 гилограма.
Чираче - майстор
Купи си тор от цветарски магазин.
Lautrec - специалист
Не им вярвам на тези торове от червеи. Предполагам, че имате предвид популярните обогатители за почва с: тор, перлит, пясък... СТИИИГА. Това не е тор. Но хората се връзват.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Ако разрешите да полюбопитствам. Защо точно овча тор?
Чираче - майстор
Ами така му е казал някой. Всяко растение има нужда от някакви хранителни вещества - азот, калий, калций, желязо, и каквото се сетите. А какво има в овчия тор?
keymaker - специалист
Овцата е пеживно животно по тоя начин храната минава през един междинен процес на обработка и така вероятността да останат несмлени семена на разни треви и плевели включени в менюто им е по ниска. Подходяща е и заешката тор . А и като цяло тревопасните имат слабо усвояване на хранителни вещества и в изпражненията им има много непреработена целулоза и други неща които след ферментация (угниване) са изключително подходящи за наторяване. Моя позната си тореше цветята с отпадъците на 3-4 хамстера.
Мога да предложа компост от широколистен мулч , треволяци и овчи и заешки изпражнения, на невероятната цена от 1лв.за кофа 10-12л. В тази смес отглеждам контейнерно растения ,излкючително лека е и позволява на кореновата система да диша ,но има един недостаък необходимо е често поливане, защото не задържа много вода , със смесване с градинска пръст (1:1)нещата се оправят.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Знам какво е по принцип угнила животинска тор. Питам конкретно, какво различава овчата и с какво е по-полезна за доматите
А инак, по въпроса не е никак трудно, качваш се на колата и един хубав уикенд пообикаляш селата. Най-добре с предварително проучване, къде, аджеба има овце. Носи си чувал, ръкавици и лопата
п.с. Най-скъпата тор, в световен мащаб, е гуано, акитата на едни птиченца на едни островчета. Разреден струва към 100 юро литъра
Lautrec - специалист
n_a написа:
Ако разрешите да полюбопитствам. Защо точно овча тор?
Моите наблюдения, макар и субективни са, че с такава тор резултатите са по-добри. Има и други причини накои посочени от keymaker.
Вижете, не бих искал да бъда нелюбезен, но с тези въпроси и полезни коментари макар да разширявате познанията на аудиторията и да задоволявате любопитството им не ми давате отговор на поставения въпрос.
Тоест наясно съм, че това е форум, а не сайт за покупко-продажби от вида търся/предлагам, но с раздел градина.
  • 1
  • 2

Тема "Търся да купя овча тор." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: