• 1
  • 2
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
ewgeny - напреднал
Имам един парцел, на който надявам се скоро да започнем и до края на годината да е приключил грубия строеж. В мястото (1 дка) има доста овощни дръвчета, от които някои ще си заминават. Има обаче и доста плевели, както се вижда от снимките. Има ли смисъл от сега да започвам да изкоренявам плевели, дали ще успея значително да ги разредя или догодина напролет положението ще е все едно нищо не съм правил. От двете ми страни площите не са яко буренясали, но са запустели. Все едно като моето, но без дръвчетата.
На тази череша, мога ли и ще й навредя ли, ако при брането й отрежа най-долните клони и ако да, кога е най-добре да го направя, защото не ми харесва и не бих я оставил така.

ПП: Съжалявам, но не знам защо тука снимките излизат завъртени. И мен ме дразни. Ако има как са ги ориентирам правилно, ще го направя.

Прикачен файл

20160605_141858 (Custom).jpg Горе долу така е плевясало навсякъде

Прикачен файл

20160605_141603 (Custom).jpg Черешата
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Като цъкнем на снимките, се отварят в отделен прозорец нагоре с главата, не се притеснявай. Не познах кое е черешата, но не я подрязвай, долните клони след някоя година сами ще отпаднат. Качвал ли си се на череша? Клоните се чупят лесно и берачът пада...
Напръскай бурените с Раундъп, ще изсъхнат и няма да ги мислиш тази година
zmiori - специалист
Само да добавя избираи едно от тия все едное. Амацената е доста различна.карам по възходяща цена.
Наса- глифозат- глифоган- раундъп
Разликата м/у първото и последното е 30%.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
zmiori написа:
Само да добавя избираи едно от тия все едное. Амацената е доста различна.карам по възходяща цена.
Наса- глифозат- глифоган- раундъп
Разликата м/у първото и последното е 30%.
+1
profesionalist_wood - майстор
Раундъл е добър,пред къщата изсъхнаха най-упоритите бурени
zmiori - специалист
Ре ептата е една. 360 мг. глифозатна киселина.
Избирай цена.
MamaMy - майстор
И аз мислех, че са еднакви, ама не са. Глифозатната киселина унищожава основно бурени и треви с тесни и остри листа. иначе казано точно най- меката тревичка. На бръшляна примерно почти не влияе. Един познат който е професионален "отровител" ми забърква раундъп с друг широколистен хербицид. Резултата е видимо по-добър. Отделно от това ми е казвал, че ефекта се подобрява ако в разтвора сложиш амониева селитра или сол. Също и ако вместо вода за разтвора се използва керосин.
iivanov - майстор
Не съм спец, но мислех, че глифозатът е някаква аминна сол. :?
infomar
MamaMy написа:
И аз мислех, че са еднакви, ама не са. Глифозатната киселина унищожава основно бурени и треви с тесни и остри листа. иначе казано точно най- меката тревичка. На бръшляна примерно почти не влияе. Един познат който е професионален "отровител" ми забърква раундъп с друг широколистен хербицид. Резултата е видимо по-добър. Отделно от това ми е казвал, че ефекта се подобрява ако в разтвора сложиш амониева селитра или сол. Също и ако вместо вода за разтвора се използва керосин.
И после да дръпниш клечката.... всичко ще изчистиш. :lol: :lol:

Питай го с какво го смесва раундъпа, че наистина не унищожава всичко. Ако го смесиш с керосин, после много ще мирише....
Процедурата трябва да се повтори след 2-3 месеца...
keymaker - специалист
Освен глифозатните препарати се слага и " етилхексил естер(аминна сол) '' наличен е в препарата ''матон ''. Сместа се прави в две дози всяка по предписанието на съответния препарат. и за всеки 10л. разтвор мин 200мл. амониева селитра(мери се както си е на гранули) .Ако се обработват корави плевели дозите на препарата може да се удвоят ,а амониевата селитра да се повиши до 1-1.5кг. за 10л. разтвор. След месец или когато започнат да никнат семената процедурата се повтаря.

Пробвано е работи
  • 1
  • 2

Тема "Оптимален момент за борба с плевелите" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: