Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
TMontana - специалист
Благодаря колеги,ще се възползвам от съветите и дано оправя някак нещата.
TMontana - специалист
Колеги сетих се да попитам нещо,пак относно обеззаразяването с формалина,защото нямам достатъчно голям и удобен съд да направя разтвора,около 500л.,та си мисля дали няма да мога да използвам 1000 литровия бидон от капковото и дали няма да му се отрази нещо формалина после на използването му по предназначение,дали ще мога да го използвам още,такава мисъл ме мъчи?! :)
Andri01 - майстор
Пластмасата поема доста миризми. Формалина си е миризливичък,не малко. Аз не бих рискувал,но..."всеки знае себе си-казал дядо Ходжа" :).
TMontana - специалист
Знам,че поема колега,но нали в крайна сметка в него слагам и препарати и торове за капковото,мисълта ми е дали няма да стане отровно за растенията след него,а че може да мирише известно време...няма да се муша в бидона я! :)
Andri01 - майстор
Може и така да стане. От съчетанието на разните му химии в препаратите и формалина. А това едва ли ще се намери някой да ти каже със сигурност. Що не направиш номера с някой друг бидон или варел ,но на няколко пъти,не на веднаж??
TMontana - специалист
Ами ще мисля нещо тогава,имам един 280л.,но ми е чисто нов,купих го за виното,но не съм слагал още и ми е жал него да използвам,ще търся нещо друго,може един варел от нафта имам спукан,просто трябва да го изрежа с шлайфа от едната страна и да сложа кран.
hidrazin - майстор
TMontana написа:
Ами ще мисля нещо тогава,имам един 280л.,но ми е чисто нов,купих го за виното,...
Не си прецаквай новия бидон. Нищо му няма на този и няма да стане никаква реакция.
Формалдехидът при нормални условия е газ. Силно разтворим във вода.
Това дето се продава като формалин е именно воден разтвор на формалдехид и е стабилизиран със спирт.
Просто след като го използваш го изплакни добре с топла вода и остави отворен за седмица на слънце и да изсъхне много добре.
После няма никакъв проблем а си го ползваш за капковото.
Успех.
:partyman:
TMontana - специалист
Мерси колега,така ще ми е най-удобно щом няма опасност,направо цялото количество правя и си го точа от бидона,хем ми е близо!Пък после ще има цяла зима да се измирисва. :)
hidrazin - майстор
Само избягвай да дишаш изпаренията на формалина и гледай да не ти попада по кожата, очите...
Най-добре това да го правиш когато има някакъв вятър. Така всичката гадост ще се отнася надалеч.
То и затова казах да се полива а не да се пръска.
После гледай да не ходиш на мястото 1-2 дена.
За това време той ще си е свършил работата и голяма част от него ще е разградена.
Абе няма да умреш ама не е харашо. :-D
:partyman:
TMontana - специалист
Ето няколко от болните домати,вече останаха около 20-30%,но поне за ракийката стига тази година.... :) и като че розовите се поддават най-малко на заразата! И една от последните останали ранни праскови. :)

Прикачен файл

Изображение1099.jpg

Тема "Напръсках зеленчуците, 20 дни карантина, а те вече зреят" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: