• 1
  • 2
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Djack - специалист
ZMeyGorianin написа:
Колко процента засенчване ще препоръчате за оранжерия от поликарбон? Монтирана е изток - запад по дължина. Засадени са домати и краставици.
Моята и тя е разположена така! Някъде чаках, че така било най-доброто разположение за слънцегреенето и проветряването!
Не знам, като я пляснем тая тъмна мрежа връз найлона, дали няма да постигнем обратния ефект?
chapara - майстор
Djack написа:
Давай координатите! :partyman:
Ако са ти пратили с куриер, предай координатите :roll:
kr1100 - майстор
ZMeyGorianin написа:
Колко процента засенчване ще препоръчате за оранжерия от поликарбон? Монтирана е изток - запад по дължина. Засадени са домати и краставици.
30%. Знам за 2 места където я има. За да я сложи; помисли за високи колци с подпирачка против сгъване. При мен мрежата е 3,60х12м качена на 3,5м тръбички от скеле. 4 колеца и конструкция на асма с надстройка от 2 тръби. Проволка облечена със шлаух и оптегачи
Djack - специалист
Не намерих по подходяща тема за моя въпрос, за това ще го задам тук!
Какво влияние оказва цвета на слънцезащитната мрежа освен естетическо? Гледам, че са предимно зелени на цвят! Проблема е, че вчера ми подариха един топ мрежа, обаче е жълта! Дали ще има някакъв проблем? На око процента засенчване е около 40%!
infomar
вт юни 05, 2018 9:18 amDjack написа:
Не намерих по подходяща тема за моя въпрос, за това ще го задам тук!
Какво влияние оказва цвета на слънцезащитната мрежа освен естетическо? Гледам, че са предимно зелени на цвят! Проблема е, че вчера ми подариха един топ мрежа, обаче е жълта! Дали ще има някакъв проблем? На око процента засенчване е около 40%!
Давай смело, стига да не държиш да е в цвят с този на роклята на жена ти.
kr1100 - майстор
вт юни 05, 2018 9:18 amDjack написа:
Какво влияние оказва цвета на слънцезащитната мрежа освен естетическо? Гледам, че са предимно зелени на цвят! Проблема е, че вчера ми подариха един топ мрежа, обаче е жълта! Дали ще има някакъв проблем? На око процента засенчване е около 40%!
Помисли за хубаво опъване. На 10м дължина провисва в средата без допълнително въже.
Не разчитай на биндер ленти за закачване - на 2-3 година започват да се чупят.
Сравни очите на подарената мрежа и на такава 45 % -/ дали има голяма разлика в отворите/
Djack - специалист
Те тия купешките (асъл засенчващите) са малко друга уплетка! При мен си е точно много гъста мрежа! Ама си засенчва де, и на 30% да отговаря, мисля, че пак ще е файда (по-добре отколкото без нищо)!
Сега трябва да мисля някаква конструкция, че градината е към 400м2! Мрежата е на ленти 2,5м. на 15-20м.
Давайте идеи! Конструкция за асмалък от половин декар, не ми звучи много Богу-угодно! :lol:
infomar
Аз съм ползвал на 15 метра стоманена проволка 4мм, опъната с натегачи - през2,5м.
Мрежата я разпъни на равно място и през 2 м. я заший една с друга с тънко 2мм. рибарско тире.
kr1100 - майстор
вт май 09, 2017 5:38 pmDjack написа:
ZMeyGorianin написа:
Монтирана е изток - запад по дължина. quote]
Моята и тя е разположена така! Някъде чаках, че така било най-доброто разположение за слънцегреенето и проветряването!
http://biozemedelie.com/biozemedelie/or ... sia-vrati/
север /юг

Djack - дай картинка как са разположени зеленчуци ,лехи. Ако е само за зеленчуци - железни тръби циментирани в земята / ако намериш от старо скеле от вторични/ , проволка .По магазините за крепежи има куки с дълга резба М8/10 по 60-80-90 мм. Пробиваш тръбата за куката и с гайка се стяга. Има и с халка има и с кука. С кука е по-удобно.Ако са тип халка може с углошлайф да се прореже процеп за проволката.Задължително обтегач или обтегачи на проволката.
За прихващане на мрежата към проволката използвам най-малкия размер карабинки.
".Какво влияние оказва цвета".....?
"..стига да не държиш да е в цвят с този на роклята на жена ти."
"...Помисли за хубаво опъване."
"....Задължително...най-малкия размер"
".....не ми звучи много Богу-угодно!"
Ма връхтъ сте бееееее!
  • 1
  • 2

Тема "Късно ли е за поставяне на засенчваща и противоградна мрежа?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: