• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Hoвoceлckи - майстор
Това ориентира ли те?
Изображение
Ще се справиш ли?
Успех!
Чираче - майстор
Hoвoceлckи написа:
Това ориентира ли те?
Изображение
Ще се справиш ли?
Успех!
Подобно го видях в края на клипа за кратко, от долната страна. Изработването му е лесно, и ще се справя. По-интересно е ако го има на клип, в работа.
Предполагам, че чепките се подават в единия край, и лопатките въртят и прибутват оронените чепки към края. Зърната падат през отворите. Но колко е ефективно роненето - това е въпроса.
Чираче - майстор
Колега Hoвoceлckи,
Много ми помогна. Благодарности! Разбрах всичко, което ми е нужно. Започвам да си търся ел. двигател с ниски обороти. За предпочитане е монофазен, за да мога да обработя гроздето на цялата махала. Вече съседите изявяват желание.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Чираче написа:
Колега Hoвoceлckи,
Много ми помогна. Благодарности! Разбрах всичко, което ми е нужно. Започвам да си търся ел. двигател с ниски обороти. За предпочитане е монофазен, за да мога да обработя гроздето на цялата махала. Вече съседите изявяват желание.
Хаесва ми :-) Успех!
Чираче - майстор
n_a написа:
Чираче написа:
Колега Hoвoceлckи,
Много ми помогна. Благодарности! Разбрах всичко, което ми е нужно. Започвам да си търся ел. двигател с ниски обороти. За предпочитане е монофазен, за да мога да обработя гроздето на цялата махала. Вече съседите изявяват желание.
Хаесва ми :-) Успех!

Не знам кое ти хаесва, и .... Едва ли си ми кака. На мен ми трябва само подходящия двигател.
infomar
Дайте малко отзиви за този тип мелачки на грозде и плодове. По-добри ли са от класическите и за всякакви плодове ли стават... по-точно за ябълки и др.


Изображение
torbalan - Дървен философ
Ти сериозно ли за 3 - 4 кофи грозде търсиш мелачка?
bulhomes2 - майстор
За ябълките тъкмо една комшийка ме е натоварила със задачата да продавам нейната преса. Ябълките първо се мелят с фуражомелка (има я към пресата) и после се пресоват. Тъкмо си мислех, че ако не и я продам до гроздето - ще си пресовам джибрите с нея. Днес ще я снимам и ще я пусна в ОЛХ. Иска и 340 лв но предполагам и на 300 ще склони.
infomar
torbalan написа:
Ти сериозно ли за 3 - 4 кофи грозде търсиш мелачка?
Тази година направих мнооого сок и компоти, ама колкото и да се зоря ще останат 100-150 кила, които артисват та ще се пробвам да направя вино от тях, а от джибрите ракия - колкото излезе.... и на 30-40 кила вино съм доволен. Не ми трябва да отделя чепките - само да мачка зърната.

Не, че не мога да се справя и с ръце и крака при подобно останало количество, но мисля в перспектива за до година. Тогава гроздето ще е двойно, ако даде времето и природата... така че трябва да се подготвя от сега. От друга страна и при правене на сока е необходима мелачка.... така, че щом мога да си я позволя, що да бухам на ръце и крака.. все пак живеем в 21 век :?

Тази мелачка има по други валяци и ми е интересно дали са ефективни.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Гроздомелачка или преса за грозде?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: