• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 15
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
hidrazin - майстор
Все тая. Електрическите са нефелни. Имам места в двора дето рядко кося и тревата става до колене че и нагоре.
Бензиновата се справя докато електрическата няма никакъв шанс.
Ел. косачките са подходящи за малки площи дето редовно се поддържат и пак си е компромис.
Само като си помисля за кабела - навиване, разпъване, внимаване да не го срежеш ... и ми се отщява.
Играл съм го тоя филм и повече никога!
:partyman:
lucho - специалист
hidrazin написа:
Все тая. Електрическите са нефелни. Имам места в двора дето рядко кося и тревата става до колене че и нагоре.
Бензиновата се справя докато електрическата няма никакъв шанс.
Колко мощна е тая бензинова косачка? Защото има електрически и 3 kW, но не се продават у нас.
iivanov - майстор
hidrazin написа:
Само като си помисля за кабела - навиване, разпъване, внимаване да не го срежеш ... и ми се отщява.
Играл съм го тоя филм и повече никога!
:partyman:
Решението е близо до ума бе, Хидра. :weedman:

Прикачен файл

nesekojd-160.jpg
nesekojd-160.jpg (62.4 KиБ) Видяна 1735 пъти
keymaker - специалист
Ей , голяма драма с тая корда, що нещо се изписа ....... Кордата си е консуматив . Гледаш да купиш нещо с добро качество на по-добра цена. Е няма как да отида на някой обект с подивели къпини и да сложа ''techni blade'' за 66лв. естествено ще монтирам металния нож и ще оправя нещата доста по-бързо и икономично. Имайте в предвид ,че повечето неща се правят в китай от няколко големи производителя и освен боята и формата почти нищи не променят. В ''ръбестите'' корди не намирам голяма разлика в работата ,можеби в шума имат разлики,но доста малки. Ако сравняваме двуслойни и еднослойни(монофилни) корди има значение и доста осезаема разлика ,но пак опираме до вида на обработваните площи. Ако площите са чисти от камъни и други подобни препятствия ,може да се ползва двуслойна корда , но при наличие на камъни ,бордюри, колове и разни вдървени издъки е малко безмислено да се инвестира в скъпи корди,защото реално кордата не се изхабява ,а се къса и троши преди да се е износила. В годините издевателства над моторни коси ми е направило впечатление ,че еднослойните корди са по устойчиви на удари в камъни и издънки от двуслйните ,които са по твърди и съотвено по крехки . За различните терени са и различните корди. Усуканите корди ,пък още от самото начало не ми харесват ,защото в местата на пресукване имат по-тънък участък ,който е предпоставка да се късат точно там. А при работа в двор и във високата трева да има една по високо резната издънка ,която не се вижда се получава предпоставка за късане в близост до главата и скриване на остатъка ,което означава ,че трябва да се спре работа и да се отвори главата с цел изваждане на скрития край.


Относно ,електрически косачка и резачка , те са за подарък на някой, който мразиш! Това лято мой познат по неволя присяда до косачката ,поради протрит кабел в комплект с влажната трева и понамокрили се обувки от росата по тревата.
описанието на усещането беше ,абе няма да го пиша ,че ще ме санкционират.
lucho - специалист
Благодаря много за ценния споделен опит!

Продължавам описанията на различните профили. Интересен профил предлага фирмата "GrassGator" – кръгъл с 5 остри зъбчета:

Изображение

Би трябвало "диаметърът" в този случай да е равен на разстоянието между две отдалечени връхчета. В такъв случай ми се струва, че 3,9 мм "диаметър" на такъв профил (показан по-долу) ще отговаря на кръгло сечение с диаметър 2,7 мм:

Изображение
gnt69 - майстор
Интересна корда и къде я продават и колко струва. И ти лично ползвал ли си я става или на става.
lucho - специалист
keymaker написа:
Усуканите корди ,пък още от самото начало не ми харесват ,защото в местата на пресукване имат по-тънък участък ,който е предпоставка да се късат точно там. А при работа в двор и във високата трева да има една по високо резната издънка ,която не се вижда се получава предпоставка за късане в близост до главата и скриване на остатъка ,което означава ,че трябва да се спре работа и да се отвори главата с цел изваждане на скрития край.
Мисля, че няма такъв по-тънък участък, защото формата на сечението на усуканата корда е еднаква по цялата дължина на кордата, само ъгълът на завъртането му се мени.
lucho - специалист
gnt69 написа:
Интересна корда и къде я продават и колко струва. И ти лично ползвал ли си я става или на става.
Продават я тук за 6 щатски долара и тук за 30 сингапурски долара, не съм я ползвал.
gnt69 - майстор
Мани ги тия да си я слагат на косите и да си правят канадска ливада. Нямат доставка до БГ.
lucho - специалист
keymaker написа:
Относно ,електрически косачка и резачка , те са за подарък на някой, който мразиш!
За спора "електромотор срещу ДВГ" като двигател на тези машинки предлагам да отворим отделна тема.
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 15

Тема "Избор на диаметър и форма на сечението на кордата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: