• 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
tehnik84 - помощник
пет юли 27, 2018 2:18 pmiivanov написа:
Няма корди с метална нишка . Кордите с ръбове са по-агресивни , като квадратната е с най-голямо тегло на линеен метър . Ама си иска хала на машината .
Благодаря!
Разгледах в Oleo-Mac.
Все пак:
Изображение
Тъй като ми е нужна колкото "агресивна", толкова и издръжлива на късане корда, заради предметите по двора, какво ще кажете за тази?
lov - майстор
вт юли 31, 2018 5:51 pmiivanov написа:
Напротив - квадратната е по-яка . По-агресивна но и по-неустойчива би трябвало да е звездата . Не съм ползвал такава , но така си мисля :? . За експеримента смятам да взема няколко метра звезда , но с по-голям диаметър. Така би трябвало да се подобри устойчивостта.
В момента се псувам сам, че като съм я взимал от купчината не съм догледал и съм взел такава. За рязането на звездата съм съгласен реже доста по добре но никак я няма около препятствия и бордюри. Точно обратното къса се повече от квадрата. Завчера взех една ролка квадратна защото нямаше от шестостена. За мен тя е най универсалната и най здрава. Пробвал съм да ползвам по дебела както искаш да правиш. Почват проблемите с подаването от главата. Не че не става но си е мъка. То и от главата зависи но при мен не се получи.
ssiderov - специалист
Забелязал съм,че като е квадрат трябва дето казва Иво едни размер надолу.Заради по-голямата дебелина дето се получава при диагоналите.А пък при звездата е обратното,размер нагоре.Заради вдлъбнатинките между ръбчетата.И тука вече трябва да погледнем капацитета на кордовата глава.Масовите глави за китайките и райдърките трудничко работят с квадрат 2,5.Не че не става при дупка на ухото 4 мм.Шпулата вътре малко ще поеме.Но звезда до 2,7мм става.3 мм корда не е за техните глави.За това квадрат 2 мм и 2,7 кръгла или звезда.Или най-добре хубава глава до 3 мм корда.
Като наблюдавам обозначенията за косене на различните видове растителност на Олео мак,стигам до извода,че основен фактор е дебелината на кордата.После вече режеща способност и др.Преди време тук колега беше споменал за работа покрай павета,бордюри и други такива.Основния фактор беше да е мекичка и еластична кордата.Дебелината поне 3 мм.Не е нужно двукомпонентна,щото е твърдичка.Топенето във вода помага до някъде.Но пък ако е мека и я топнем,получих лош ефект.Къса се при ушите на главата и става на лайно.Първо трябва да се прецени колко е еластична и тогава дали да се мокри.
Дилемата квадрат срещу звезда(петоъгълна),си остава за мен.Нужна ми е звезда поне 3,5 мм за да сравнявам с квадрата.Звезда 2,7 мм се оказа слаба.
brum - майстор
И аз съм с наблюдения, че квадратната е по-здрава от кръглата когато става дума за твърди повърхности. Докато кося гледам да почистя и тревата избила между фугите на плочките. Там от ударите в плочките кръглата корда заминава за норматив. Квадратната със същият диаметър (2.7) се разнищва по края, но се къса забележимо по-малко.

Кръглата има ли предимство пред квадратната в някое отношение?
ssiderov - специалист
Да ти кажа честно май само за малки и електрически машини.И най-вече по думите на мой приятел дето продава,само за целите на озеленяването по паркове и градинки.Там гледат предимно цена.Пък тя е най-евтина.При големи дебелини съпротивлението е голямо и скубе,мачка тревата.Въпреки твърдението че реже от оборотите,не е баш така.Като си има остро ръбче е по-лесно.Това е моето впечатление.
tehnik84 - помощник
За кордата с метална нишка / проволка явно няма да има мнения...
:)

Но доколкото разбирам от останалите коментари, тази правоъгълна корда на STIHL би трябвало да ми свърши идеална работа за справяне с едрите плевели, при положение, че има изоставени материали из двора, които биха могли лесно да я скъсат, нали така :?:

Благодаря предварително!
iivanov - майстор
Скъпо , много скъпо . За 2,7 пък си е направо обир . За да отреже дебел бурен си трябва и тегло . Иначе само пляска по него . Ама за дебела корда трябва яка машина . Днес развъртях една 3,5 мм . Вярно , яка е , ама ми разклати подрязващия нож .
tehnik84 - помощник
вт авг 14, 2018 5:10 pmiivanov написа:
...За да отреже дебел бурен си трябва и тегло . Иначе само пляска по него . Ама за дебела корда трябва яка машина .
Благодаря много! Сега вече ми стана по-ясно какво да търся, че да се получат нещата по по-лесния начин.
ssiderov - специалист
Тази на Щил е хубава!Работил съм с нея.Но цената не и е за нашия пазар!Ако може машината ти да върти поне 3 мм от нея пробвай!Ама с тия боклуци по двора да не ти късат само кордата.
KingLin - майстор
Какво е предимството на кордата пред ножа? Аз за първи път през живота си косих с такова нещо миналата събота. Понеже беше доста обрасло след всичките дъждове си поставих ножа, но пък той заприлича на вентилаторна перка след края на косенето, че не ми е чист парцела. Имаше доста див орех пораснал до дебелина около 2-3 санта в диаметър. Това предполагам корда не може да отреже. Ама защо корда изобщо?
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15

Тема "Избор на диаметър и форма на сечението на кордата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: