• 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
iivanov - майстор
Кордата е за мека трева , защото ножа само я навежда . Освен това се ползва покрай камъни , огради и др препятствия . Косенето с корда е по-скъпо . Кордата , която си е консуматив , по-голям разход на гориво ...
ПП Относно ножа , пробвай изхабен (намалил диаметъра си) нож на голяма машина . На 100% няма да стане на "вентилатор" .
KingLin - майстор
Мерси за съвета, но аз едрото го свалих, а ножа ще го оправя с чука и ще го наточа. Не ми беше ясно за разликите, явно защото не съм пробвал на мека трева. При мен зора е да го поддържам до почване на строежа, а после предполагам ще взема коса тип количка за райграса.
Някой съвет как да се отърва от дивия орех който е плъзнал из парцела и расте като луд? След косенето пръсках с раундъп отново, макар че бях пръскал и след първоначалното изчистване на парцела с багер, но явно ефект нямаше?
iivanov - майстор
Оо , дивият орех е отврат . Още докато излезе трябва да го събаряш . Постоянство му е майката .
EDI - майстор
Пръска се преди косене, не след.Препаратите искат листна маса.
KingLin - майстор
Ей всичко вече е търгаши - търговци няма. Хем му обясних на тоя в агро аптеката какво мисля да правя и вика давай той раундъпа не прощава. Мерси Еди. На опаковката не пишеше нищо за това освен че вода попаднала след 6 часа не намаля действието на препарата. Тая събота имам да горя дърветата и клонаците от основното почистване и ще напръскам пак на вече порасналата зеленина.
kr1100 - майстор
[quote=KingLin
а ножа ще го оправя с чука и ще го наточа. - Обезателно след чука оглед за пукнатини.

Някой съвет как да се отърва от дивия орех който е плъзнал из парцела и расте като луд?
С кирка ровиш и вадиш корените. Но пак избива. Важно е да не се оставя да расте.
keymaker - специалист
Има препарати . Най доволен съм от арон ,но го покриха и започнаха да искат дипломи и разни други ,че да ти го продадат. Става и с наса . задължително е да има повечко листна маса.
KingLin - майстор
Аз точно наса ползвах ама казвам раундъп че се е наложило като ксерокса :) Като бях в агро аптеката имаше 3 марки и се зачетох в състава. Все глифозат беше или нещо такова. Ама раундъпа 20 кинта а насата 14 :) Днес пак взех утре да напръскам ама наса нямаше и взех космик който пак е по-евтин - 16 левчета.
Наточих и ножа и след сутрешното пръскане привечер ще окося пак и дано вече да минавам на корда :)
keymaker - специалист
Косенето го остави за по натам. Трябва да минат поне 10-тина дена и като зажълтее косиш. Може да се наложи и да повториш пръскането.
offvt - специалист
Колега Иванов.,
От всички корди пробвани досега най ми допадна зелената 3мм квадрат на Олео.
Бихте ли дали съвет за глава подходяща за тази корда, която да върти Мастера!
А след четири месеца мога да потвърдя че Мастера е Звяр!
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15

Тема "Избор на диаметър и форма на сечението на кордата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: