• 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
iivanov - майстор
За месец избих 1/4 от цената на мастера , при положение , че сезона е към края си . В момента ползвам 3 и 3,5 мм зелен квадрат . Оригиналната глава е хубава , тежка , с голяма инерция , обаче не е много подходяща за 3,5 квадрат , че трудно минава през ушите и често къса там . Мисля малко да ги изпиля и ще дам отзив . Иначе 3 мм корда идва малко слаба . В смисъл , че старата спарта , като срещнеше по-твърда трева намаляше обороти и даваше сигнал да го раздавам по-кротко . Мастера въобще не "усеща" този момент и резултата е скъсана корда при ушите . Бързозареждащата глава , още докато я заредих с 3,5 я треснах в една вдървена лобода , същата се разглоби , изхвърчаха на майната си ушите и дотам бяха изпитанията . Консултирахме се със ssiderov и той сподели , че квадратните корди искат по-широки уши . Засега практиката го потвърждава .
ПП Ножът , който дойде с машината е доста по-устойчив на износване , в сравнение с ножовете на хускварна , каквито съм ползвал досега .
offvt - специалист
Мастера го поръчах с "екстра лайф" глава.
Всички корди различни от ф заяждат или се "разтопяват-сдвояват".
От какво се получава тази температура?
Не кося професионално и кося груба трева и храсти.
Всички други ръбести корди, които пробвах го правят този номер!
А 3мм квадрата взех с идеята да не товара машината.
Спрямо китайските глави кося по-високо, но това според мен от височината
на капачката.
Та въпроса за главата остава. Виждам предлагат и 4мм квадрат и за мен
е идеално, но с каква глава?
iivanov - майстор
4 мм мисля ще е много . С 3,5 мм квадрат машината се справя , но си трябва пълната мощност . Но пък тревата буквално избухва . Мисля си за орегонска звезда на 3,5 , ама те сега са трудни за откриване . Щил имат петоъгълна с ръбчета , но не е точно звезда .
offvt - специалист
Кордата да, но на каква глава?
От какво се стопява и слепва кордата?
ssiderov - специалист
съб авг 25, 2018 4:04 pmoffvt написа:
Кордата да, но на каква глава?
От какво се стопява и слепва кордата?
Здравейте колега!Виждам че Иво долу горе ви е напътил за главата.По време на работа кордата вътре в главата загрява и слепва.Къде от триене на главата по земята,температура от конусната предавка и др.Причини много.Даже чух мнение,че металното бомбе на бутона загрявало и предавало навътре жега!Но факт е че грее.Сериозните фирми производителки на корди правят корди с покритие издържащо докъм 200 градуса.И не се слепват навивките вътре на шпулата.Аз лично имам такива,но не са на хускварна и щил.Орегон и Спиид франсе ги правят.Озаки също.Тя е брандова фирма на западняците.Фабриката е една във Франция.Орегон и озаки само си слагат името.Такива корди би намерил в Инстра в София.Там има орегон и титаниум пауър с такова покритие.Макар,че Иво не е споделял да му залепва зеления квадрат.Също такава корда има и в Мина,дето си купил мастера.Тя там пак е сива и май беше титаниум......Трябва да гледам каталога.Но китайските корди нямат такива покрития и са твърди бая.
Ако искаш що годе добра глава,иди пак в Инстра и искай глава на Текомек с широки уши за квадрата.Не ти препоръчвам самонавивна,щото побира малко корда.Пък и Иво е установил че бързо се износва канала или нещо друго беше.Вземи си обикновенна да събере десетина метра.Гледай ушите!На вашите оригиналните глави на олео мак са хубави месингови,но с кръгли без уширение отвори.Имат там голямо разнообразие на глави Текомек.Виж сайта.А пък ако ти се чете,отвори каталога на орегон и там ще видиш забележките им за сечението спрямо ушите.На сайта им го има на български.Аз го имам на хартия и на Иво съм дал.Успех
iivanov - майстор
:? Някакво вътрешно напрежение при търкане и опън ,може би . Повече се слепва на жилава и твърда трева . Главата няма отношение към слепването .
ПП Сравнително рядко имам проблеми със слепването , защото видя ли по-жилава трева и вадя ножа . Освен другото , така щадя и машината , тъй като с ножа се работи на доста по ниски обороти , без нужда от "изрязване".
offvt - специалист
Благодаря!
Ще ги погледна, но исках да разбера дали глава на Олео може ми свърши работа.
Малко е оскъдна информацията за главите на Олео.
Ако има със същата резба ще поръчам по съвета на колегата Сиберов.
tehnik84 - помощник
вт авг 14, 2018 10:35 pmssiderov написа:
Тази на Щил е хубава!Работил съм с нея.Но цената не и е за нашия пазар!Ако може машината ти да върти поне 3 мм от нея пробвай!Ама с тия боклуци по двора да не ти късат само кордата.
Квадратната 2,7 мм корда на Stihl се справи идеално! Е на моменти, очаквано влезе в употреба и брадвата...
В крайна сметка взех 2,7 мм, тъй като за по-дебела щеше да бъде нужно да разширявам и дупките на захват в главата.

Единствен недостатък - заради ръбовете на самата корда, на 2 - 3 пъти се наложи да отварям главата, за да я развия, тъй като кордата засядаше сама към себе си и не излизаше по нормалния начин.

Иначе за един следобед косене, да е заминала към 2м корда, като при високи обороти се справяше и с доста дебели бурени. Късанията ставаха едва като удари на ръбове от дъски и арматури, останали между плевелите.

Заслужава си!
dragozow - майстор
Повечето маркови корди са доста по-жилави от разните китайски. Аз в момента кося с кръгла на Husqvarna и издържа доста повече от квадратната китайска. Втората обаче е много по-агресивна към тревата за сметка на това, че заминава по-бързо. На Hitachi кордите също са добри и не са чак толкова скъпи.
krasko_ood - специалист
Моето наблюдение за използването на кордите при употреба на хоби техника среден клас е че оптималния вариянт е 2,4 - 2,7 мм при кръглите корди. За моето МТД което като мощност е от категорията на MS 87 на STIHL съм си избрал щилска корда на 2,7 мм. При 2,4 мм за дебела трева бързо се свършва, 3 мм идва малко дебела за главата и затова се спрях на 2,7 мм. Всичко е въпрос на усет. И както е написал колегата Иванов по горе за много дебела и твърда растителност карай с нож.
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15

Тема "Избор на диаметър и форма на сечението на кордата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: