• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 15
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
gnt69 - майстор
Интересна корда и къде я продават и колко струва. И ти лично ползвал ли си я става или на става.
lucho - специалист
keymaker написа:
Усуканите корди ,пък още от самото начало не ми харесват ,защото в местата на пресукване имат по-тънък участък ,който е предпоставка да се късат точно там. А при работа в двор и във високата трева да има една по високо резната издънка ,която не се вижда се получава предпоставка за късане в близост до главата и скриване на остатъка ,което означава ,че трябва да се спре работа и да се отвори главата с цел изваждане на скрития край.
Мисля, че няма такъв по-тънък участък, защото формата на сечението на усуканата корда е еднаква по цялата дължина на кордата, само ъгълът на завъртането му се мени.
lucho - специалист
gnt69 написа:
Интересна корда и къде я продават и колко струва. И ти лично ползвал ли си я става или на става.
Продават я тук за 6 щатски долара и тук за 30 сингапурски долара, не съм я ползвал.
gnt69 - майстор
Мани ги тия да си я слагат на косите и да си правят канадска ливада. Нямат доставка до БГ.
lucho - специалист
keymaker написа:
Относно ,електрически косачка и резачка , те са за подарък на някой, който мразиш!
За спора "електромотор срещу ДВГ" като двигател на тези машинки предлагам да отворим отделна тема.
gnt69 - майстор
lucho написа:
keymaker написа:
Относно ,електрически косачка и резачка , те са за подарък на някой, който мразиш!
За спора "електромотор срещу ДВГ" като двигател на тези машинки предлагам да отворим отделна тема.
То е ясно няма за какво да отваряме тема. ДВГ си е ДВГ при него има независимост. Аз в къщи всичко ми е ДВГ изключая един храсторез флумо, три пъти съм му рязал кабела. И все пак ако имаш 100 квадрата райграс си за електрическа. Иначе ми хареса поста на колегата по горе жената как носи генератора.
hidrazin - майстор
iivanov написа:
Решението е близо до ума бе, Хидра. :weedman:
Това кърти мивки! :-D
lucho написа:
Това е интересно! Какви им са размерите?
И както обещах - макарите са с външен диаметър 200мм, вътрешен диаметър 100мм и широчина на макарата 90мм.
Това е за вътрешни, "чисти размери". Става за някой и друг метър кабел да си навиеш на нея.
Сега за моделите - гледам че съм си прибрал това лято 4бр. празни макари.
Моделите на кордата са два:
1.Titanium power , 3 mm и макара по 168 метра. Като тази по-долу на снимката но е 168 метра.
Изображение
2.Oregon duoline 106503E - 2,4mm и макара по 180 метра.
Изображение
lucho - специалист
hidrazin написа:
И както обещах - макарите са с външен диаметър 200мм, вътрешен диаметър 100мм и широчина на макарата 90мм.
Това е за вътрешни, "чисти размери". Става за някой и друг метър кабел да си навиеш на нея.
Сега за моделите - гледам че съм си прибрал това лято 4бр. празни макари.
Благодаря за тази информация!
Моделите на кордата са два:
1.Titanium power , 3 mm и макара по 168 метра. Като тази по-долу на снимката но е 168 метра.
2.Oregon duoline 106503E - 2,4mm и макара по 180 метра.
Коя от тях се свършва по-бързо?
hidrazin - майстор
lucho написа:
Коя от тях се свършва по-бързо?
Няма си на представа. Мен косенето не ме вълнува в този аспект. Да му мислят косачите...
Но пък при случай ще питам някой от тях дали знае нещо по въпроса.
:partyman:
lucho - специалист
Добре.

Във Варна продават корда "Хонда" с осмоъгълен профил с дебелини 2,4 мм и 3 мм. За съжаление няма 2,7 мм. Площта на сечението ѝ е малко по-голяма от тази на кръг със същия диаметър. Не съм я пробвал още. Може би догодина...

Изображение
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 15

Тема "Избор на диаметър и форма на сечението на кордата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: