• 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 15
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
ssiderov - специалист
1115 написа:
Помогнете със съвет.
Косих миналата година с една корда 3 или 3.3мм, кафява отвън и сива или черна вътре.
Това двукомпонентна ли е ?
Косеше перфектно и се хабеше малко.
Дайте идея от къде да си взема такава ако я разпознавате.

А и гледам петоъгълна корда щил 3мм, ролка 320м за 82лв - става ли?
Корди на Олео мак нещо не виждам .
Така по описанието,ако е кръгла малко прилича на една орегонска.Слагат парче от нея в новите си глави дето я навиваш с големия бутон от долу.Понеже имам такава глава и ми бяха сложили.Фито е 3мм.Кафявото покритие отвън издържа на температура и не се залепва кордата вътре в главата от загряването което се получава.Незнам дали може да се определи като двукомпонентна,по-скоро не.Но само така кордата на ролка не я внасят.Ако става дума за същата корда.
Пробвал съм тази щилска,но не върви!Щил както и Хускварна имат слаби корди!На Щил само новият трислоен(трицветен),леко усукан квадратен модел става.Но цената му е левче на метър!Дали те устройва?
Ако си от София иди в магазина на Олео мак на Симеоновското шосе и околовръстното.Там хората ще ти дадат корди на Олео мак и орегонски,френски.От орегонските каквото е останало,защото правата за дистрибуция ги взе гърка на Хускварна и нещата са на доизчерпване на склада.Хората са много учтиви и ще ти дадат качествени корди.На Олео мак не са лоши,особено сивия квадрат.
1115 - специалист
iivanov написа:
В края на краищата , каква машина взе ?...
Срам ме е ....
Жена ми каза, че нов "Джиб" е по-важен от моторна коса и...
iivanov - майстор
А сега и я зачисли , та друг път да си гледа женските работи . :-D
1115 - специалист
Е това е кордата, от която съм доволен. Ако някой я познава и знае от къде се купува да драсне ред.

Прикачен файл

20170622_215756.jpg

Прикачен файл

20170622_215708.jpg
tehnik84 - помощник
Здравейте,

Моля за съвет.
Имам да кося двор обрасъл с трева и леки храсти. Има доста от високите плевели с дебелите, кухи и крехки стъбла. Също на места из двора има камъни и парчета дървени греди, които са останали под плевелите и не се виждат.

Ще кося с моторна косачка (тример).
Може ли да ме посъветвате каква корда е по-подходящо да взема?
С ръбове или с метална нишка?
Изображение Изображение

Благодаря предварително!
yanko78 - специалист
чет юни 22, 2017 10:08 pm1115 написа:
Е това е кордата, от която съм доволен. Ако някой я познава и знае от къде се купува да драсне ред.
Както колегата по горе е писал, в олео мак е продават въпросната корда. Доста е здрава и много бавно се хаби. В допълнение и на последващото питане, ще споделя моя опит. Най евтината от типа райдер или нещо подобно, оранжев квадрат е най добрата за мен. Пробвах доста видове по цена и форма и от оранжевия квадрат съм най доволен. Гледам в железарията 100 метра е 17,50. За собствено удовлетворение, може да си вземете няколко вида и в процес на косене, ще разберете коя е най подходяща за вашите машини и терени.
iivanov - майстор
Няма корди с метална нишка . Кордите с ръбове са по-агресивни , като квадратната е с най-голямо тегло на линеен метър . Ама си иска хала на машината .
  Kokar - специалист
Ако имаше една, най-добра корда, останалите нямаше да ги има...
И аз все още се лутам в избора.
Доволен съм от разчленената и квадратната на Олео, но има толкова други...
Предполагам, че по-агресивната (квадратната според мен) свършва :rock: по-бързо и човек си преценява приоритетите.
iivanov - майстор
Напротив - квадратната е по-яка . По-агресивна но и по-неустойчива би трябвало да е звездата . Не съм ползвал такава , но така си мисля :? . За експеримента смятам да взема няколко метра звезда , но с по-голям диаметър. Така би трябвало да се подобри устойчивостта.
ssiderov - специалист
По мои измервания с шублера звезда с размер 2.7 дава плътно сечение под ръбчетата 2.0 милиметра.При 3.0 звезда,плътното сечение е 2.5 милиметра.Относително що годе точно мерене.Няма сега да седна да смятам сечения.Може би при 3.5 да даде плътно 3.0.Нямам да премеря.Но пък се разполага с 5 ръбчета.По -добрия вариант според мен е когато са усукани.Щил имат усукан квадрат трицветен,ама цената е....Квадрата си върши добра работа,но ушите на главата през които излиза навън,е хубаво да са от широките.Поне така препоръчва производителя.Кръглите уши по-бързо ги протрива квадрата.Макар че има глави с месингови,а не цамови уши.
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 15

Тема "Избор на диаметър и форма на сечението на кордата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: