Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
vaniosl - специалист
Здравейте,

искам да си направя жив плет в двора,но в момента имам засяти два различни вида туи.Много ще се радвам, ако ми кажете коя какъв вид е?До колкото разбрах са основно два вида западна и източна.

Изображение


Изображение
keymaker - специалист
По-зелената е фастигиата (една от най бързо растящите туи) ,кастриш яко и поливаш дваш по-яко и става чудна ограда.
А другата е източна туя расте малко по бавно и пак става за целта . Можеш да ги комбинираш ,ако ти допада шаренията.
Цялата гимнастика е в стригането ,поливането и торенето!
vaniosl - специалист
Благодаря много за разяснението.Сега имам семена от западна туя.Може ли да ми дадете съвет как да постъпя с тях за да успеят да покълнат.
keymaker - специалист
Тая идея не е хич добра , голяма част от семената няма да поникнат ,а ако случайно поникнат едвали ще са със същите качества като на майчиното растение ( Както е при други дървета ,може да вземеш семки от много хубава ябълка ,но от семето е над 95% сигурно ,че ще поникне дива ябълка или иначе казано киселица). Инвестирай в растения от вкоренени резници ,така ще си сигурен в качествата им. Ако не ти се дават много пари мога да съдействам за съвсем мънички вкоренени туи.

Тема "Какви са тези две туи" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: