• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 11
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
preslav - майстор
Lisko написа:
Ъъъъ момент, че това за не-компактността на диодите която води до проблеми не го разбрах. Може ли малко пояснение?
Не смятам че са грозни, освен това няма да светят в президентски кабинет а в двор.
:partyman:
На снимките се вижда четириъгълна плочка с изпъкнала цилиндрична част в средата - всичко това трябва да се побере в кухината на профила и да се фиксира там. Хайде сега си представи цялото ти тяло да е само плочката, при това не 1 Ват, а 3 Вата. Плочките, за които аз говорих са с примерни размери 35 Х 35 Х 4 мм. - на тези 35 Х 35 мм. са сложени 4 светодиода SMD и са залети с прозрачна смола. Колкото до това къде ще светят не мисля, че авторът е на същото мнение - очевидно за него е много важен естетическия вид на осветителното тяло и е прав в това отношение.
Ето нещо подобно на това, за което говоря https://encrypted-tbn1.gstatic.com/imag ... o9H0Mi_0TO
ориентировъчната цена е 3 лв. бройката, а ако се допиташ до Чичо Гугъл ще намериш много подобни с по 6, 9, 12 и повече светодиода или както се казва кеф ти риба, кеф ти Скумрия.
yanko78 - специалист
Винаги съм гледал да избягвам от стандартните неща и за това ми харесаха тези тела които се опитвам да копирам. Минах през доста варианти за лед диодите (видно е от темата) и в крайна сметка стигнах до този който съм поръчал. Минах и през варианта на посочената плочка, но не ми допадна идеята да е залепена на метала. Ако трябва да се вгради, също сложна работа да се изреже квадрат и да се фиксира. С тези, смятам, че ще е най лесно. Пробивам само дупка със свредло и толкоз, без рязания. Ако се случат нещата, тялото да е плоско, още по добре. Извивката ще навдига по краищата на диода и няма да позволи да изпъкне пластмасовият рефлектор. Ако не му позволи да искочи достатъчно, ще изрежа пластмасите за да потъне достатъчно.
Ако не се случат нещата с правоъгълен профил, ще мина на кръгъл профил, с извита само горна част (нещо подобно на визия като улично осветление) и в извитата горна част пак ще мога да ги фиксирам.
Lisko - майстор
preslav написа:
Lisko написа:
Ъъъъ момент, че това за не-компактността на диодите която води до проблеми не го разбрах. Може ли малко пояснение?
Не смятам че са грозни, освен това няма да светят в президентски кабинет а в двор.
:partyman:
Ето нещо подобно на това, за което говоря https://encrypted-tbn1.gstatic.com/imag ... o9H0Mi_0TO
ориентировъчната цена е 3 лв. бройката...
Добре, но нали всички тука се сещаме че:
А) само балъци коментират LED осветление в китайски ватове, игнорирайки за какви точно диоди става дума.
Правилния избор става когато знаеш точно какъв е диода, колко му е светлинния добив и че си го захранил с номинален ток

Б) колкото е по-компактна една LED ламба толкова по-голяма е вероятността или рано да издуха или че диодите се захранват с ток доста под номиналния.

Само за протокола - плочката от снимката изглежда е с диоди 3528 които имат номинална мощност 0.06 вата.

От друга страна, това
На конкретните ти въпроси ще кажа, че 2 Вата на тяло ще ти дойдат малко, моите 3 Вата светят колкото да не се препънеш
също е относително.
Взависимост колко ниско до пътеката са диодите, как са насочени, колко е тъмно наоколо и колко са ти акомодирани очите и не на последно място - в колко диода са разхвърляни тия 3 вата и на каква дължина по пътеката - може да виждаш перфектно къде ходиш и с доста по-малко от 3 вата.
preslav - майстор
Lisko написа:
preslav написа:
Lisko написа:
Ъъъъ момент, че това за не-компактността на диодите която води до проблеми не го разбрах. Може ли малко пояснение?
Не смятам че са грозни, освен това няма да светят в президентски кабинет а в двор.
:partyman:
Ето нещо подобно на това, за което говоря https://encrypted-tbn1.gstatic.com/imag ... o9H0Mi_0TO
ориентировъчната цена е 3 лв. бройката...
Добре, но нали всички тука се сещаме че:
А) само балъци коментират LED осветление в китайски ватове, игнорирайки за какви точно диоди става дума.
Правилния избор става когато знаеш точно какъв е диода, колко му е светлинния добив и че си го захранил с номинален ток

Б) колкото е по-компактна една LED ламба толкова по-голяма е вероятността или рано да издуха или че диодите се захранват с ток доста под номиналния.

Само за протокола - плочката от снимката изглежда е с диоди 3528 които имат номинална мощност 0.06 вата.

От друга страна, това
На конкретните ти въпроси ще кажа, че 2 Вата на тяло ще ти дойдат малко, моите 3 Вата светят колкото да не се препънеш
също е относително.
Взависимост колко ниско до пътеката са диодите, как са насочени, колко е тъмно наоколо и колко са ти акомодирани очите и не на последно място - в колко диода са разхвърляни тия 3 вата и на каква дължина по пътеката - може да виждаш перфектно къде ходиш и с доста по-малко от 3 вата.
Конструктивен си и това ми харесва!
Нямам понятие какви са диодите (идиотите) в моите плочки, но съм ги монтирал на около 2 метра над земята (представи си гирлянд за Коледна елха), разстоянието не е еднакво, следил съм чупките на пътеката, но е около 2-3 метра плочка от плочка, перфектно е да не се пребиеш, но не знам какво е желанието на автора. Понеже съм Тома-неверни проверих каква е консумацията на плочките преди да ги сложа - отделен е въпросът, че консумацията не винаги съответства на светлината, която се излъчва (14 Ватовите ми LED крушки в къщи определено светят повече от предишните 60 Ватови с нажежаема жичка). По повод формата и размерите бих казал само едно "въпрос на вкус казало кучето и се облизало под опашката". Споделих всички тези неща с автора на темата, не за да го наставлявам, а за да споделя опит, но той си е избрал вече вариант и аз не искам да казвам на алпинистите как да се чешат.
Lisko - майстор
Има и нещо друго. Когато някой отваря тема и му отговарят/ме то не е само за него, а и за други които по-късно ще попаднат на темата. По този начин, дори нещо да не отговаря директно на първоначалните въпроси, може да е полезно за други читатели които ще търсят точно такива отговори.

Това дето те нерви - когато някой пита, получи сумати мнения и накрая направи това което си е бил намислил отначало... Да, на пръв поглед е обидно - ти се абиш той не слуша ;-) айде барем не мен ми някой друг да беше послушал... Тази логика не е безпочвена, кой не е бил в такова положение. Обаче - бил съм и в другото положение - на питащия. Айде като позитивни хора да изключим хипотезата, че е идиот. Тогава какво остава - че след като е прочел и премислил всички съвети е заключил, че за неговия случай най-подходящо е първоначалното му хрумване. Това ми се е случвало. Макар и нищо да не съм приел за изпълнение - прочетеното е било безполезно - и за сегашното решение и за бъдещи проекти.
Ай наздраве за различните гледни точки!
:partyman:
yanko78 - специалист
Когато се получи крайният продукт, ще ви го представя.
Последна промяна от yanko78 на нед окт 23, 2016 4:05 pm, променено общо 1 път.
preslav - майстор
Lisko написа:
Има и нещо друго. Когато някой отваря тема и му отговарят/ме то не е само за него, а и за други които по-късно ще попаднат на темата. По този начин, дори нещо да не отговаря директно на първоначалните въпроси, може да е полезно за други читатели които ще търсят точно такива отговори.

Това дето те нерви - когато някой пита, получи сумати мнения и накрая направи това което си е бил намислил отначало... Да, на пръв поглед е обидно - ти се абиш той не слуша ;-) айде барем не мен ми някой друг да беше послушал... Тази логика не е безпочвена, кой не е бил в такова положение. Обаче - бил съм и в другото положение - на питащия. Айде като позитивни хора да изключим хипотезата, че е идиот. Тогава какво остава - че след като е прочел и премислил всички съвети е заключил, че за неговия случай най-подходящо е първоначалното му хрумване. Това ми се е случвало. Макар и нищо да не съм приел за изпълнение - прочетеното е било безполезно - и за сегашното решение и за бъдещи проекти.
Ай наздраве за различните гледни точки!
:partyman:
Искрено се надявам, че авторът на питането не си е помислил като теб, че казвайки идиоти съм визирал него, НЕЕЕ, така се гъбаркахме когато се появиха светодиодите в масовата практика - иначе всеки си е идиот по своему. Браво на момчето, доста неща е сътворило до момента, ама на фона на направените вече разходи не виждам какъв му е проблема да даде още 1000 лв. и да спи спокойно, а и не само да спи, ами да кара нататък. В неговия случай не важи приказката, че "Титаник е правен от професионалисти, а Ноевият ковчег от аматьори", при него по-валидно е "имаш ли един колограм брашно, дай го на майстор да ти направи хляб". Аз лично научих много интересни неща, по-точно видях много интересни идеи в темата, но упорството в духа "козел беше, ама хвръкна" винаги ме е дразнело, многократно беше казано, че това не може да стане, демек орел е, ама не, аз така го искам. Всичко това ми напомня за един друг ентусиаст, който взе да се гневи на другите, че му казват от автомобилен двигател не става компресор с голям дебит - тогава застанах на страната на питащия (момче на 23 години), работар и оптимист. Всеки трябва да изживее младостта си, но когато животът го е ошамарил трябва да седне на трибуквието си - в случая говорим не за това как да си направя нещо, с което да върша работата си, а за това как да си направя кефа, както казваше кака "кефът цена няма". Сигурен съм, че авторът на темата ми се цупи, ама брат ми казваше "една жаба като не знае да лае, сама вкарва вълка в устата на кошарата".
Към автора - ако не си искал да чуеш мнения различни от твоето да не беше питал!
Сега защо ми се гневиш, че и се опитваш да ми се доказваш - върни се назад в темата и кажи къде съм те нагрубил, къде съм казал, че си глупак и трябва да се съблечеш гол, за да ти огъна профилите - ела да пиеш една ракия, че аз не пия такова нещо, позабавлявай се и както казваше един приятел "не си носи новите пантофи, че на онзи дето ще дойде след теб да му убиват".
yanko78 - специалист
Малко да раздвижа темата. Последно ще се правят от черен метал, китосване, грундиране и боядисване. Това е парче 1м., като мисля да оставя 40 см неогънати, да наваря мустаци за здравина и да зарежа бордюра та да се изравнят с линията към тревата.
Изображение
Изображение
Изображение
fill - специалист
Съвсем в духа"Прееби се сам..."
Ся,очакваме и да обосновеш разликата от 3 лв между купешкото и твоя асмалък...
preslav - майстор
От снимката ли е или така се е получило, но гредичката ми изглежда вълноОбраснала от вътрешната старана. За това ли говореше за кит шлайфане и боичка? Не, че няма да стане, ама се измъчваш младежо, а иначе сам каза, че бързаш - аз когато бързам хващам самолет, не че и пеш не става, ама като ударя чертата под цената на пържолите и самолетния билет може да се окаже, че билетът е по-евтин.
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 11

Тема "Направа на градинско осветително тяло" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: