Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
hidrazin - майстор
Никакъв шанс за електромотора срещу ДВГ дори отчитайки експлоатационните разходи.
При мен се коси покрай 4-5 километра ограда а сега стана към 7 километра, плюс част от ограденото - там където не могат да минат големите косачки.
Ся какво, да им пратя бус/пикап/трактор с ремарке за да им мъкне и агрегат ли??? И къде отиват тогава разходите?
Освен това заради кабеляка сигурно ще им трябва два пъти повече време.
Дори и за домашни условия - не всичко е пари. Само кат се сет за кабела дето трябва да разпъвам, прибирам, пазя да не го окося ... и веднага забравям колко бенз ще ми глътне.
:partyman:
iivanov - майстор
Лъчо, нещо сметките не са ти верни. Макитата има разход 426 гр/квч, а двутактов хуск, с четириканална технология, 480 гр/квч. Къде е икономията от 40 %? :? Като сметнем по-сложната механика и проблемните клапани...
lucho - специалист
iivanov написа:
Лъчо, нещо сметките не са ти верни. Макитата има разход 426 гр/квч, а двутактов хуск, с четириканална технология, 480 гр/квч. Къде е икономията от 40 %? :? Като сметнем по-сложната механика и проблемните клапани...
Сметките ми са верни, но 40-те процента икономия спрямо двутактовите (взех ги оттук) може да не са верни или най-малкото не е ясно спрямо какво са.

П.П. Намерих откъде са се взели тези 40%. Вж. графиката долу в средата на стр. 14 тук (0,45 л/ч са точно с 40% по-малко от 0,75 л/ч). Същата графика я има и вляво на стр. 35 в този материал и на стр. 7 в този материал, където дори е написано в прав текст "Расход топлива меньше до 40%" (обърнете внимание, до 40% – значи може и по-малка да е икономията; освен това като се имат предвид и разходите за маслото, икономията става по-голяма – според съседната графика вдясно до 60%). Доколко отговарят на истината тези графики и какъв точно двутактов двигател се има пред вид там, не е ясно. Но така или иначе, тези 40% не фигурират никъде в моите изчисления.
lucho - специалист
hidrazin написа:
lucho написа:
Май ще капитулирам и ще мина на ДВГ.
И повече никога няма да се върнеш на електро.
Само ще се чудиш защо толкова време си се мъчил като грешен дявол.
Пробвано.
Кой знае, може така да стане и с мен. Ще видим... Това ми напомня на случая с един турист, който всяка година идваше на похода "100 км за 24 часа" по сандали. (Представете си каква мъка е да изминеш 100 км по черни пътища и горски пътеки за едно денонощие само по сандали!) Но на един от походите го гледаме, че ги сменил с маратонки. И след похода каза "Ей, това маратонката била хубаво нещо! Да бях знаел от по-рано да не се мъча с тия сандали!" :) Че и моята работа...

Тема "ДВГ срещу електромотор като двигател на косачки, резачки и др." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: