Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
PIP - майстор
Не е късно да се насее, но това с косенето тая година нядали. И заради тия писания на всякъде, че тревата обича пясък всяка втора тема е защо ми изсъхна тревата, пясъка го обичат само тея дето я полагат, защото се подравнява и работи лесно.
yanko78 - специалист
ср окт 26, 2022 8:50 amDimova написа:
Привет!
Дано не съм лош пророк, но мрежа против къртици дали сложихте? Ако тревата не поникне сега, проблема ще ви е никакъв, спрямо гледката на бойно поле от втората световна война след време. Аз бих свършил тая работа, дори с идеята да се посади тревата на пролет.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
ср окт 26, 2022 8:50 amDimova написа:
...район на Русе - мразовита зима+горещо лято.
...
Точно сушата е проблем. Последните две зими бяха топли, но сухи... Снегът топли посевите. Сей, до края на ноември със сигурност нищо няма да измръзне
PIP - майстор
ср окт 26, 2022 8:57 amyanko78 написа:
ср окт 26, 2022 8:50 amDimova написа:
Привет!
Дано не съм лош пророк, но мрежа против къртици дали сложихте? Ако тревата не поникне сега, проблема ще ви е никакъв, спрямо гледката на бойно поле от втората световна война след време. Аз бих свършил тая работа, дори с идеята да се посади тревата на пролет.
Където се коси редовно къртичини не съм виждал аз.
Привет!
засяхме! ще видим какво ще се получи :)
знам, че когато имаш килограм брашно е по-добре да го дадеш на майстор, за да ти го сготви, но уви.... Майсторите ни оставиха в последния момент ,защото имали големи обекти и се наложи сами да действаме.
Благодаря на всички за подкрепата и съветите!
big_dragon - специалист
Добре сте направили. Поливайте редовно, суша е...
Успех
Като стане половин педя, косите наполовина, да стане 5см. След две седмици пак. И зазимявате. Окосеното оставяйте на място
[/quote]

как се зазимява? Имате впредвид, че окосеното го оставям на място ли? Не изхръллям окосената трева?

P.S. ако стигнем до там, разбира се :)
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пет окт 28, 2022 4:55 pmDimova написа:
Като стане половин педя, косите наполовина, да стане 5см. След две седмици пак. И зазимявате. Окосеното оставяйте на място
как се зазимява? Имате впредвид, че окосеното го оставям на място ли? Не изхръллям окосената трева?

P.S. ако стигнем до там, разбира се :)
[/quote]
Окосеното оставяте, защото това е зелено торене. Зазимявате ниски тревички, ниско окосени, 3 пръста/5 сантиметра
Благодаря!
Дано стигна до зазимямане!
От тук нанатък поливаме и се надяваме на късмета на начинаещия!
hidrazin - майстор
Пригответе си още доста семе. За "лятното пресяване" което по принцип нищо няма да промени.
Шансът за хубава трева е нищожен.
Лошото е че ще го разберете след около 1-2 години.
Поради особеността на тревните СМЕСКИ ...
Дълго е за обясняване но пък ще падне плевене, косене и пресяване...
Успех!
:partyman:

Тема "Райграс" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: