• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 23
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
lucho - специалист
Понеже не съм ползвал двутактова смес от около четвърт век, рекох да видя дали пък случайно през това време не са почнали да произвеждат специални бутилки за смесването ѝ. И се оказа, че не само се произвеждат такива бутилки, но и в България се продава такава разграфена еднолитрова бутилка на "Stihl" с голяма конусовидна капачка, която капачка също си има капачка. При наливане отвиваш голямата капачка, при изливане я завиваш, но ѝ отвиваш малката капачка. И няма нужда от фуния. Продава се за 8,17 лв.:

Изображение

Имам въпрос относно съотношението между бензина и маслото. В упътванията на мотокосите пише: Ако използвате нашето масло, съотношението е 1:50, иначе 1:33 или дори 1:25. Това съм го срещал конкретно в упътванията и на "McCulloch", и на "Oleo-Mac". Наистина ли всяка фирма си има масло, най-подходящо за нейния двигател, или това просто е трик, за да накарат хората да купуват от нейното масло? В края на краищата кой трябва да зададе съотношението – производителят на маслото или производителят на двигателя?
iivanov - майстор
Тубите на хуск са по-хубави . При тях накрайника не позволява разливане . А това за маслото е маркетингов трик . Маслото си е масло . Има си стандарти .
lucho - специалист
iivanov написа:
Тубите на хуск са по-хубави . При тях накрайника не позволява разливане .
Да не е нещо такова? Тук пък няма нужда от спринцовка, но фунийка ще трябва:

Изображение
А това за маслото е маркетингов трик . Маслото си е масло . Има си стандарти .
На SAE?
hidrazin - майстор
И за къв чеп да давам 8 кинта за празно шише след като става и такова от безалкохолно?
Освен това вече масово започнаха да продават маслата в шишета с дозатори.

Изображение
:partyman:
lucho - специалист
hidrazin написа:
И за къв чеп да давам 8 кинта за празно шише след като става и такова от безалкохолно?
Освен това вече масово започнаха да продават маслата в шишета с дозатори.
Да, и аз го видях това. Интересно е. Но то дозира по 100 ml, с които при съотношение 1:50 трябва да забъркаш 5 литра. А резервоарът е до 1 литър.
gnt69 - майстор
lucho написа:
hidrazin написа:
И за къв чеп да давам 8 кинта за празно шише след като става и такова от безалкохолно?
Освен това вече масово започнаха да продават маслата в шишета с дозатори.
Да, и аз го видях това. Интересно е. Но то дозира по 100 ml, с които при съотношение 1:50 трябва да забъркаш 5 литра. А резервоарът е до 1 литър.
Те тез туби са за тежка работа. Аз си дозирам за резачката /само резачка имам двутактова/ шише от минерална вода 500мл със спринцовка. Затова има различни инструменти различни туби за различни приложения. Оня у гората с голямата резачка където работи цял ден си смесва маслото в 20 литрова туба. :partyman:
hidrazin - майстор
lucho написа:
Но то дозира по 100 ml, с които при съотношение 1:50 трябва да забъркаш 5 литра. А резервоарът е до 1 литър.
Прикачен файл:
Масло 1.jpg
Масло 1.jpg (85.68 KиБ) Видяна 11046 пъти
:partyman:
P.S. Забрави да дам 8 кинта за празно шише ... поне да имаше малко водка в него. :-D
lucho - специалист
Тук тази бутилка двутактово масло на "Stihl" (16,91 лв.) се вижда по-ясно:

Изображение
hidrazin написа:
P.S. Забрави да дам 8 кинта за празно шише ... поне да имаше малко водка в него. :-D
Разбира се, може да се мине и с минимални разходи, например кана-мензура за 1 лв. и спринцовка за 35 ст.:

ИзображениеИзображение

Е, ще трябва и бъркалка :)

И така, както виждам, всички двутактови масла за малки двигателчета като нашите се смесват в съотношение 1:50, нали?
hidrazin - майстор
lucho написа:
Тук тази бутилка двутактово масло на "Stihl" се вижда по-ясно:

Изображение

Е, ще трябва и бъркалка :)
Не си познал. Тази дето си я дал е само за 100ml освен ако няма и друго разграфяване от задната страна.
Горната има разграфено от 1 до 5 литра. :-D
Ква бъркалка? Нямаш ли ръце да разклатиш шишето???
И къв чеп ти е тая мензура? Има шишета от Кока-кола и Пепси точно от по един литър.
:partyman:
P.S. Баба ми все с мензури си смесваше бензина... :lol:
lucho - специалист
hidrazin написа:
Не си познал. Тази дето си я дал е само за 100ml освен ако няма и друго разграфяване от задната страна.
Горната има разграфено от 1 до 5 литра. :-D
Да, наистина има разлика в разграфяването. Иначе са еднакви.
Ква бъркалка? Нямаш ли ръце да разклатиш шишето???
За мензурата трябва бъркалка.
И къв чеп ти е тая мензура? Има шишета от Кока-кола и Пепси точно от по един литър.
Предимството на мензурата е, че може да се забърка произволно количество смес до 1 литър. Тук колегата от Мусачево беше дал пример, че като се разбере веднъж колко гориво отива за едно косене, следващият път може да се забърка само толкова, а не 1 литър. Така ще се изразходва всичкото гориво в резервоара, без да се налага да се излива остатъкът.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 23

Тема "Смесване на двутактова смес" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: