• 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 23
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Не бе, Витеебатий!
1/25 имам предвид откровените китайци, които са сглобени със съответните части.
1/25 на Щил и свинска мас няма да сложа.
Нали запушвала отворите, богатата на масло смес, пък сега допускаш?!
Какви доводи повече от това- хората работят, машините държат, от това повече какво?
Две работили машини имам. Давам ги за пълна дефекТация, та тогава може да твърдиш правилно ли работя или не.
Досега никаква машина не ми е умирала в ръцете.
Скоро, надявам се, едно клипче, специално за теб ще има. Машина мачкам до откат, пък даяни, мамка му- Що така?!
Последна промяна от Трифон П.Трифонов на пон авг 02, 2021 9:53 pm, променено общо 1 път.
Индианец - специалист
Мен на сериозно не ме взимайте, казах, че съм аматьор.
Моята машина както казах е работила малко и нито по челото на буталото е имала, нито по цилиндъра е имала нагар, само като опушено и съвсем малко по отвора на ауспуха.
Райдера за който говоря тай нямаше много нагар, макар, че е поработил( с крив колянов вал беше).
Както казах правя си изводите, че им е достатъчно и са направени за такива смеси, защото нито пушат толкова, колкото Хуска със същата смес, нито омасляват ауспусите.
Но нямам опит(просто покрай форумите се научих малко от малко и досаждах яко, пък някои си помислиха ,че съм спец и вече има два отремонтирани чужди китаеца, за единия който много ми помогна колега от другия форум на лс) и не твърдя, че съм прав- както казах предполагам.
Иначе и резачки се ползват не по малко от косите по нашия район.
Добиваме си сумати народ дървата от обекти, чистят си пасищата хората, вчера "брахме" изсъхнали дървета от жегите в района на вилата, че ще им пораснат крила...
Пп: А запушен декомпресия от нагар от евтино масло да сте отпушвали? :-D
Пък може и аз да прежаля ремонтен комплект за 25 лева в името на експеримента, 2 литра масло да изкара съм на печалба. :lol:
А колегата Soviet Soldier и да не е учил такава специалност дава точни съвети според мен.
И на него съм досаждал на лс и съм му благодарен!
Индианец, бащата едно време се синтетика мешаше и се на 1/50 му беше палеца на бутилката. Как пък един път не задраха от нагари пустите му цвайтактери, че тоя да ми обяснява кое, как, на какво и колко.
ДВГ съм ,чил във военно училище, Бойче.
На теб никът ти е бойче, ама боецът съм аз май?!
Индианец - специалист
То е така, ама всеки си има право на мнение.
Преценил е човека, нека прави сместа така, щом му работи машинката, пък защо да не а е прав, щом от няколко години реже така.
Просто изказах мнение.
И повече няма да пиша, че да не кажете, че само ви провокирам един срещу друг..
И баща ми до преди няколко години работи в дърводобива, резервоар на машина не е празнил и са слагали повече масло, щото са ползвали от евтиното(преди малко го питах, каза по 30тина грама на литър) но машина май не му е умирала в ръцете, за бившите му колеги незнам.
268цата даже миналата година по това време беше в отлично здраве след много нарязани дърва, май до последно я карал с боклуци, но я продаде и си взе по малка.
пишман_майстор - майстор
На моите градински уреди ( шведски и немски ) под 30-35мл масло на лт бензин не слагам, хем маслото е пълна синтетика за високонатоварени двут. мотоциклети .
Нямам проблеми, няма и нагари, лично се занимавам с поддръжката и ремонтите им.
Soviet_Soldier - специалист
пон авг 02, 2021 9:45 pmТрифон П.Трифонов написа:

Нали запушвала отворите, богатата на масло смес, пък сега допускаш?!
Е не ги ли запушват? Тоя нагар как се е появил там?



Ако маслото е хубаво и на 25:1 да работи, може и да остане чист двигателя, но ако е минералка, та дори и щилската, която цапа стабилно резултатите на видеото са видни. . . .
Купувам синтетика, не защото ми се хвърлят пари на вятъра, а защото не желая проблеми и да дишам смрад. Некачествените масла при продължителен престой създават проблеми и с карбуратора. Не са ми нужни такива приключения.
пон авг 02, 2021 10:12 pmИндианец написа:
...
Просто изказах мнение.
...
Де да бях и аз такъв толерантен като тебе, че да видиш!
Не ми обръщай внимание! Не ти си причина, за каквото и да е, а момчето, което сякаш не е отваряло двигател, но пък е толкова начетено, че може да го докара от клавиатура.
Побойници и наркомани, долнопробни училища...Бойчето извади доводи, ашколсун!

Ето и потвърждението. Гугли здраво, а ръчичките му неизцапани.

Да, всичко може да се изкара от нета, от Само главичката, до откровено 'бане.
Тутманика като натиска само до средата, така ше е.
Soviet_Soldier - специалист
пон авг 02, 2021 10:25 pmТрифон П.Трифонов написа:

Де да бях и аз такъв толерантен като тебе, че да видиш!
Не ми обръщай внимание! Не ти си причина, за каквото и да е, а момчето, което сякаш не е отваряло двигател, но пък е толкова начетено, че може да го докара от клавиатура.
Побойници и наркомани, долнопробни училища...Бойчето извади доводи, ашколсун!

Ето и потвърждението. Гугли здраво, а ръчичките му неизцапани.

Да, всичко може да се изкара от нета, от Само главичката, до откровено 'бане.
Тутманика като натиска само до средата, така ше е.
Ее ти си човекът с неизцапаните инструменти, нали беше показвал служебните, като от шоурума на Щил. :lol: Ама иначе го играеш голям работяга със съчкореза. И аз мога да вадя доводи като твоите, то за такъв начин на общуване много акъл не се иска. Такава беше обстановката във въпросните гимназии, който е учил там няма да ми се обиди, защото добре го знае.

Ти хвани покоси с тоя Щил 55, дето едвам на пълна газ се справя, после ми говори за косене с него на половин газ. :lol:
пон авг 02, 2021 10:40 pmSoviet_Soldier написа:
В пожарната всичко се почиства на момента, момък. Вярно е като ново, това да не ти е бащиния, че да си немарлив.
55 си е като за окрайчване- каквото платил- такова получил.
Ти гледай неска да не оцапаш или одраскаш ръчичките. Освен да ми завидиш на маникюра, забеляза ли колко кожи са сменили мойте.
Смесвай си със здраве напит.....опа, маслото и му гледъй срока на годност!
То, при толкова работа.....Сега си спомням, че Щил май имат и 20млл разфасовки. Тамън, да не ти се залежава.
https://krk.bg/wp-content/uploads/2019/ ... 00x500.jpg
И от червенкото, че цената за литър синтетика да не те стресира.
Можеше да ги редуваш, като дневно меню, но полусинтетиката я спряха- минаваш само на двуразово.

Ония, старите, да земеш да си ги изхвърлиш, че прецака китаеца, пък и не кореспондира с проповедите ти, подобно поведение!

Който е учил, във въпросните гимназии, по добре да не го срещаш без памперс.

https://photos.google.com/search/%D1%89 ... blN5xOQNFs
Чак пък неработили!!! 660 го ползвах първи- така се случи, да разчиства бързо пътя на автомобила.
А Хуска е извадил много хора, зад железни врати.
А пък, ако не ти идва на акъла, най добре е изобщо да не работят.

Прикачен файл

maslo-500x500.jpg
maslo-500x500.jpg (27.13 KиБ) Видяна 705 пъти
Soviet_Soldier - специалист
вт авг 03, 2021 7:53 amТрифон П.Трифонов написа:

Който е учил, във въпросните гимназии, по добре да не го срещаш без памперс.
Бойко, пак се изказваш неподготвен и по крайно детински начин. От 7-ми до 12-ти клас на времето тренирах бокс. Нито тогава, нито сега по-голямата част от хора които пият, пушат и се друсат са могли да ме уплашат, та чак памперси да слагам. И до ден днешен отделям време за спорт, не пуша, позволявам си малко винце по повод и това е. Това че съм добър и дипломатичен тук не означава непременно, че съм от тези, дето ползват памперси. Обичайно е обратното, хората без комплекси са широко скроени, благи хора, докато смачканите от живота комплексари, дето на живо и гък не смеят да обелят си позволяват да си избиват комплексите със силни думи и обидни квалификации онлайн.
Взимай пример от мен, аз никого не съм си позволил да обидя, и се научи да различаваш толерантността от възпитанието, за които говориш по-горе на индианецът. Каква алтернатива му предлагаш? Да се заяжда и да обижда всеки втори в форума, та да го съжаляват хората и да си мислят "колко ли смачкан е от живота, че да се държи така"? Момчето си се държи адекватно, а не просташки, не обижда, това е мъжко поведение.

Интересни идеи имаш за икономия на масло, добре ги замисляш схемите. Жалко че на работа нямам такива агрегати, та да тумбя от големите бутилки с масло. :lol: То като е на аванта е най-сладко. :wink:
  • 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 23

Тема "Смесване на двутактова смес" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: