• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 23
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
teon - специалист
...вече почвате да се вкарвате У филм с тоя бензин :? ...
lucho - специалист
teon написа:
...вече почвате да се вкарвате У филм с тоя бензин :? ...
По-добре дайте някаква идея как може човек да се снабди с наистина пресен бензин.
cat - специалист
Щил продават разграфени чашки за смесване на гориво има ги във всеки магазин .
turbocharged - специалист
Лукойла не е далече. :idea: Рано сутрин точат топъл пресен бензин.
koveslav - майстор
Значи бензин затворен от фирмите в туба може да стои,а бензин зареден от нас пак в добре затворена туба старее.Я стига търговски глупости.Няма такъв филм.Само 95 и газ на техниката.Готова смес не съхранявам,но бензин престоял дори и до няколко месеца в добре затворена туба си ползвам най-редовно.Кое точно ще му се промени на такъв бензин,че не се сещам.Май ви убеждават,че сами си трошите машините,за да не предявявате претенции.
Много нестабилна техника се продава,ако сте прави.Аз дертове на тази тема не съм имал,а не е като да не съм използвал или да не използвам техника.
Писах ви някъде назад,че ползвам жив и здрав Бригс от 89-то лето до днес.С алуминиев цилиндър с покритие,може би никасил.Никога не съм точил горивото останало от предния сезон и никога не е имало проблем с пролетното палене,с мембрани или с каквото и да било.Една мембрана смених на може би около 20 години и май пазя старата-не е вдървена,спукана е.
Резачките които сме потрошили през годините също си дадоха доволно своето,но тук във форума научих за изпразване на карбуратори и не знам си какво.Палил съм забравена две години с горивото вътре резачка.Ами запали бързо,макар и да заработи отначало с неудоволствие,но като захапа прясното гориво и всичко си дойде на място.Още си работи,вече я припалвам от време на време,но в други филми не се вкарвам.
Нещо много сложни за експлоатация ги изкарахте тези двутактови пампаретки,както ги обяснявате.Те ще ви станат по-голям ангажимент от всичко друго вкъщи.Егати и новата техника.
lucho - специалист
turbocharged написа:
Лукойла не е далече. :idea: Рано сутрин точат топъл пресен бензин.
На 15 мин. път от нас има бензиностанция, която едно време беше на нашата фирма "Петрол", а сега е на "Лукойл". Не разбвах както означава последното изречение. Всяка сутрин зареждат пресен бензин ли? Всичките им бензиностанции?! Как успяват да изпразнят цялата си подземна цистерна само за 1 денонощие? Не е ли по-добре да се налее от някоя бензиностанция с колкото се може по-малки подземни цистерни, но от която същевременно се зареждат с бензин достатъчно много коли? (Ха сега иди разбери колко големи са им цистерните, след като са вкопани в земята...) И последно, 95-октановият бензин не идва ли навсякъде от едно и също място – комбината "Нефтохим" край Бургас?
iivanov - майстор
Че бензина си изветрява - изветрява си . Ама пък ви се чудя , защо вземате повече от нужното ви. :? Зареждам в 20 литрова , метална туба и досега най-голямото "отлежаване" е месец.
Лъчо, да не са те оперирали от чувство за хумор? Човекът се пошегува , като ти предложи да ходиш сутрин до рафинерията , да ти накапят прясно гориво за косата . :-D
lucho - специалист
iivanov написа:
Че бензина си изветрява - изветрява си . Ама пък ви се чудя , защо вземате повече от нужното ви. :? Зареждам в 20 литрова , метална туба и досега най-голямото "отлежаване" е месец.
Е, това означава здрава работа с изразходване средно на по 1 резервоар на ден! Това си е направо професионално или поне полупрофесионално използване. Имам алуминиева 20-литрова туба, но ако я напълня, после не година, ами и две няма да мога да а изразходвам.
Лъчо, да не са те оперирали от чувство за хумор? Човекът се пошегува , като ти предложи да ходиш сутрин до рафинерията , да ти накапят прясно гориво за косата . :-D
А, до рафинерията "Нефтохим"! А аз помислих до бензиностанция на "Лукойл"! Не съм разбрал, извинявам се! :)
iivanov - майстор
Тубата събира и 20 л и 2 л . Вземаш според нуждата. Моята никога не съм я пълнил догоре . Вземам толкова , че да ми стигне за няколко дена или седмица , най-много.
lucho - специалист
lucho написа:
На тази страница на "MTD" не препоръчват да се прави двутактова смес, която не може да се изразходва до 1 месец. За да се използва повече от месец, трябва да се добави стабилизатор на горивото. От "MTD" препоръчват "Sta-bil" (вж. снимката по-долу). Той се продава и у нас за 12 лв. и се смесва в съотношение 1 : 320. Следователно за 5 литра ще трябват само 15,625 милилитра, които могат най-точно да се отмерят със спринцовка.
Това го купих днес оттук. Отделих шишенцето, за да мога да сканирам картончето. За да прочетете дребния текст на второто сканирано изображение (5928 × 9212 т.), превключете дизайна на форума на "Old" или го отворете в нов [под]прозорец:

Изображение
Изображение

Спецификацията на продукта може да се прочете тук. Важно е да се работи на открито и проветриво място и да не се вдишва!
Какви други варианти има за такава присадка?
Wynn's Fuel Stabilizer (7 лв. / 0,325 l за 65 l гориво):

Изображение

Много по-евтина алтернатива, но съхранява само 1 година, а не 2 и това, което се продава у нас е стара модификация, която май вече не се произвежда. Може би е залежала, въпреки че допустимото времето на съхранение на самата добавка може би е по-голямо от трайността след първото отваряне. Ако някой е любопитен какви точно вещества съдържа по-новата версия със съотношение на смесване 1:1000, подробна информация има тук.

Реших да "играя на сигурно" и затова предпочетох "STA-BIL".
Последна промяна от lucho на пет дек 09, 2016 9:09 am, променено общо 1 път.
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 23

Тема "Смесване на двутактова смес" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: