Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
p.v.x - майстор
lucho написа:
p.v.x написа:
Би ли отворил тема , за акумулаторни ножици за трева.
За тази година пропуснахме , но за догодина смятаме да си закупим.
Всеки потребител на форума може да отвори нова тема. Просто натискате бутона "Нова тема" и ѝ задавате заглавието.
Би ли направил сравнителен анализ(по всички показатели) , между отделните производители(брандове марки).
.
hidrazin - майстор
p.v.x написа:
Би ли направил сравнителен анализ(по всички показатели) , между отделните производители(брандове марки).
То само това остава - да му запалиш фитила и за това ... :-D
Иначе имам няколко броя. Най-важното е да е читав акумулатора.
За съжаление всяка следваща година се усеща как издъхва.
Важна е и стоманата на "ножиците".
Само веднъж, но все пак попаднах на някви дето не се точат.
Демек материала не ставаше за нищо - някаква мека стомана и само се "маже".
Имам едни дето са ми любимите - накрайника за ножици се сменя с малък нож за храсти.
Освен това няма отделно зарядно и кабел.
Просто с един бутон от акумулатора излиза щепсел и го бучваш целия в контакта.
Трудно е да го обясня но ако има интерес ще постна снимки...
:partyman:
lucho - специалист
p.v.x написа:
Би ли направил сравнителен анализ(по всички показатели) , между отделните производители(брандове марки).
Това изисква подробно навлизане в материала и проучване, а аз за първи път виждам такива ножици – не знаех дори, че съществува такова нещо. Нека някой, който е по-запознат с тази тема да го направи – аз не съм подходящ за тази работа.
p.v.x - майстор
hidrazin написа:
Трудно е да го обясня но ако има интерес ще постна снимки...
:partyman:
Благодаря.
По принцип , съм наясно за какво иде реч.
Сега като подстригваме с косачката , около дръвчетата и пътеките , островчета от цветя , и други такива , остава неокосена трева , и този уред ще е много практичен.
Но както спомена , си има тънки моменти , относно качеството на машинката , от гледна точка на използваните материали при направата и.

Та за това попитах.


lucho написа:
Това изисква подробно навлизане в материала и проучване, а аз за първи път виждам такива ножици – не знаех дори, че съществува такова нещо. Нека някой, който е по-запознат с тази тема да го направи – аз не съм подходящ за тази работа.
Благодаря.
Мислех , че си на ти , с материята.
Няма лошо.
hidrazin - майстор
p.v.x написа:
...Сега като подстригваме с косачката , около дръвчетата и пътеките , островчета от цветя , и други такива , остава неокосена трева , и този уред ще е много практичен...
Общо взето се постъпва по обратния начин - първо с машинката за подстригване и после с косачката.
Така не се налага допълнително да събираш тревата от малката машинка.
Аз просто я слагам на още неокосената и после косачката си я прибира в коша.
След няколко минавания с голямата косачка вече знаеш къде не може да обере...
Имам една King Kraft някаква жълта дето не и помня марката.
Една Bosch замина при един приятел. Друга малка жълта - при друг(тая дето ножа и нищо не струваше).
Най-съжалявам че не си оставих една Gardena с много широк откос - към 20-тина сантиметра.
Но пък замина за друг мой много добър приятел. Ей такава. Сега не ми се рови за снимки...
Изображение
:partyman:
falcoh - специалист
Здравейте,
да повъзбудя малко темата относно тези ножици за трева. Гледам напоследък се предлагат доста такива. Някой би ли ми казал кой модел наистина върши работа. Бюджета ми е някъде около100лв.

Тема "Акумулаторни ножици за трева и храсти" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: