• 1
  • 2
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
preslav - майстор
Голяма реклама, голям праз, ама Макита си е Макита, а ние сме просто консуматори!
lucho - специалист
preslav написа:
Голяма реклама, голям праз, ама Макита си е Макита, а ние сме просто консуматори!
Тук съм дал информация за мотокоси на няколко фирми – "Hitachi", "McCulloch", "Oleo-Mac" и "Makita", без да имам за цел да им правя реклама, а само за информация. Щом смятате, че правя реклама на "Makita", мога да Ви опровергая, като спомена, че от всички мотокоси с мощност под 2 kW, тази с най-голямо съотношение мощност / тегло е "535RX" на "Husqvarna" (1,6 kW при тегло едва 6,1 kg), която се продава у нас за 888 лв. Мислите ли, че това пак е реклама? Според мен е просто информация, както всичко, което съм давал по темата за електрокосите и мотокосите досега.
preslav - майстор
lucho написа:
preslav написа:
Голяма реклама, голям праз, ама Макита си е Макита, а ние сме просто консуматори!
Тук съм дал информация за мотокоси на няколко фирми – "Hitachi", "McCulloch", "Oleo-Mac" и "Makita", без да имам за цел да им правя реклама, а само за информация. Щом смятате, че правя реклама на "Makita", мога да Ви опровергая, като спомена, че от всички мотокоси с мощност под 2 kW, тази с най-голямо съотношение мощност / тегло е "535RX" на "Husqvarna" (1,6 kW при тегло едва 6,1 kg), която се продава у нас за 888 лв. Мислите ли, че това пак е реклама? Според мен е просто информация, както всичко, което съм давал по темата за електрокосите и мотокосите досега.
Ако ти се занимава и ако си на ясно би ли дал мнение за този моторен трион - Модел:
A 3700
Марка:
ALPINA
Гаранция:
5 години
Тегло:
4.5 кг
Мощност:
1.2 kW / 1.63 к.с
Размер на веригата:
53 пети; 1.3 мм; 3/8"
Дължина на шината:
35 см / 14"
Обем на двигателя:
37.2 см³
Обем на бензиновия резервоар:
0.31 л
На дневен ред ми е бензинопила, а не косата - говорим за работа по градината, а не за професионално сечене на гора т.е. я има, я няма 5-6 часа работа на сезон. Примамва ме 5 г. гаранция, а цената сега е около 250 лв. - не вярвам на пролет да стане двойна.
Благодаря!
lucho - специалист
Моля, но по-добре някой друг, който е пó на ти с тия машинки да даде мнение, защото аз съм работил само преди четвърт век със съветски верижен мототрион "Урал" и преди 2 години с китайски електрически.

Оказа се, че не съм бил прав за "535RX" на "Husqvarna". Има един модел на "Makita" с мощност под 2 kW, който има малко по-голямо съотношение мощност / тегло и това е "DBC400" (продава се в Полша и Румъния, но не и у нас). За "535RX" това съотношение е 1600 / 6,1 ≈ 262, а за "DBC400" – 1800 / 6,7 ≈ 269.
lucho - специалист
"EM3400U" в контекста на останалите мотокоси на "Makita":

Изображение

П.П. Някой да не се излъже да си купи по-лекия модел "EM2600U" (5 kg)! Не само че има силни вибрации (14,7 / 9 m/s²), но има и голям процент бракувани карбуратори!
Последна промяна от lucho на пон ное 21, 2016 10:16 am, променено общо 2 пъти.
lucho - специалист
Както писах, у нас "EM3400U" се продава най-евтино във варненския магазин "Баш майстора" – за 606 лв. Но в Полша я продават за 919 злоти, което е... 401 лв.! А в Румъния се продава за 1199 леи, което е 519 лв. Какво излиза – колкото по-бедна е страната, толкова повече се обогатяват търговците!
lucho - специалист
"EM3400U" всъщност се оказва пребоядисана "MS-34 U" (Motorsense, 34 cm³, U-Griff) на хамбургската фирма "Dolmar" (фирмата е купена от "Makita" през 1991 г.):

Изображение
iivanov - майстор
В което няма нищо лошо. Всички бензинови машини на макита се провеждат от долмар. Качествени са, но са неоправдано скъпи. Лично аз въздишам по ЕА трионите, обаче, за разликата в цените ще купя десетина вериги и няколко шини, с които няколко пъти ще избият цената на машината.
lucho - специалист
iivanov написа:
В което няма нищо лошо. Всички бензинови машини на макита се провеждат от долмар. Качествени са, но са неоправдано скъпи.
Нека да направим сравнение на най-ниските цени на 1,15-киловатовата "EM3400U" и 1,3-киловатовата "Sparta 380 T" в България и Полша. В България те са съответно 606 лв. и 633 лв. В Полша – 921 злоти (406 лв.) и 1299 злоти (573 лв.). Докато "EM3400U" в България е само с 4,2% по-евтина от "Sparta 380 T", то в Полша е с цели 29,1% по-евтина! Докато цените на "Sparta 380 T" в България и Полша са сравнително близки, то при "EM3400U" разликата е много голяма. Питам се защо? (Правя уговорката, че в областта на търговията съм кръгла нула.)

П.П. И в Италия "EM3400U" е много по-евтина, отколкото у нас – 254 € (497 лв.)
П.П.П. И в Русия "EM3400U" е много по-евтина – само 13777 рубли (394 лв.)
Последна промяна от lucho на вт ное 22, 2016 7:24 pm, променено общо 5 пъти.
lucho - специалист
lucho написа:
С фотометрични измервания по четвъртата снимка отдолу нагоре в първото мнение по темата установих, че ширината на косене на "EM3400U" е около 50 cm.
Много съжалявам, но съм допуснал елементарната грешка да не отчета перспективата. Грубо може да се оцени тази ширина на косене на около 40 см, но точно колко е може да се разбере само чрез измерване върху самата мотокоса.
  • 1
  • 2

Тема "Мотокоса "EM3400U" на "Makita"" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: