Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
lucho - специалист
Имам мрежест щит с козирка, но мрежата много се цапа от сочните листа при косене, а след това трудно се чисти. Освен това, поради това че се закрепва на обръч, който плътно обхваща черепа, не може да се носи дори с най-обикновена шапка за защита от слънцето:

Изображение

От дискусиите тук изводът ми е, че поликарбонатен щит (визьор) би бил по-добър вариант. Например този:

Изображение

Но той е скъп (45 лв.), защото е с антифони, а аз вече си имам антифони. Така че въпросът ми е дали не знаете някъде да се продава поликарбонатен щит (визьор), който да се закрепва за главата така, че да може да се носи с лятна шапка (с козирка, обърната назад) и антифони. Например на същия сайт продават за 17 лв. този, който "защитава от удари със средна енергия" (какво разбират под "средна", не е ясно):

Изображение

Ако някой има поликарбонатен визьор (щит), моля да сподели информация за него и откъде го е купил, за да можем да ги сравним. Благодаря!
iivanov - майстор
Ползвам този , втория .
lucho - специалист
iivanov написа:
Ползвам този , втория .
Този от 17 лв. ли? Добре ли се проветрява? Не се ли запотява визьорът от дишането?
lov - майстор
В почти всеки магзин за защитно и работно облекло ще намериш такъв. Моя го взех някъде за 10-на лева. Единствения недостатък до сега е че това лято ми се наложи да му сменя ластика щото си замина но за около 5 години това за мен е нормално. Закрепването или по точно основата за главата е от хубава и тънка пластмаса и не пречи да се ползва шапка и антифони. Екрана е поликарбонатен и достатъчно дебел защото не се е надраскал още щото съм виждал и по евтини но от плексиглас. По принцип си го пазя и го ползвам само за косене. Кат свърша работа го накисвам в кофата и после всичко пада лесно.
kr1100 - майстор
Имам и използвам , ама няма доставка.Чакам от повече от 3нес. от 1 магазин. Накрая ще поръчам от Али то
lucho - специалист
kr1100 написа:
Имам и използвам , ама няма доставка.Чакам от повече от 3нес. от 1 магазин. Накрая ще поръчам от Али то
Вчера си го поръчах от горепосочения електронен магазин и чакам да ми се обадят за потвърждаване на поръчката. Да видим...

П.П. Получих съобщение, че складовите наличности са изчерпани :(
lucho - специалист
lucho написа:
kr1100 написа:
Имам и използвам , ама няма доставка.Чакам от повече от 3нес. от 1 магазин. Накрая ще поръчам от Али то
Вчера си го поръчах от горепосочения електронен магазин и чакам да ми се обадят за потвърждаване на поръчката. Да видим...
П.П. Получих съобщение, че складовите наличности са изчерпани :(
Тук със сигурност го имат в наличост, защото снощи го поръчах, днес са ми го изпратили и ще го получа вдругиден. Но... вчера струваше 18 лв., а днес вече струва 20 лв.:

Изображение

Този визьор е продукт №699 на италианската фирма "Univet" (основана през 1997 г.; състои се от 50 до 99 човека; сричката "vet" в името вероятно идва от "vetro" = стъкло).
lucho - специалист
Визьорът от гореописания модел, който си купих, се оказа зелен и доста замъглява образа. Не знам дали ще се вижда добре с него.

По-добре да се снабдим с визьор от непробиваемо стъкло (част от тежащия 3 kg шлем "ЛШЗ-2ДТ" – вж. по-долу). Той ще спира и най-едрите предмети, вдигани от земята при косене ;)

Изображение

Тема "Поликарбонатен визьор (лицев щит)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: