Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
В.Войков - помощник
Здравейте имам проблем със вредители по живия плет така наречените / молец някакъв си / ако сте забелязали през последните две- три години чимшира и някой вечно зелени храсчета са унищожени от бели пеперутки научно някакъв си мулец пръсках със какво ли не но това животно даже и във студеното пак се развъжда и яде листата и остават само чоканите на растението някой имали да е успял със борбата срещу тази напаст :axe:
keymaker - специалист
''Супер сект ''е твоя препарат.
20мл.на 10л. вода + прилепител(може да се замени с: 20-30мл. течен сапун/веро )
Пръска се обилно до пълно омокряне на всички листа и колнки,както и на почвата около разтението. Най добре се получава с моторна пръскачка.
Момента обаче не е много подходящ за тази процедура .Температурите трябва да са по високи ,че да изсъхне препарата по повърхностите.
Не е желателно вдишването на препарата ,лично гарантирам мин. гнойна ангина или бронхит!
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Аз "пръсках" с веро с мънинко сода каустик. Мисля, че само с веро щеше да се получи. "Пръсках" е в кавички, защото всъщност потопих клонките в кофата. Спасих половината чимшир.
В.Войков - помощник
пръсках със стандартните препарати от агро аптеката почти всичко що е за листни въшки скакалци и няма оправяне а във аптеката ми казаха че тази гад е нова и няма превес над не я нищо не помага
:?
novgradski - специалист
Миналата година при мен бяха много гъсеници и всичко изядоха.Изрязах ,като оставих до 20см от земята -разклонения.Някои изкорених и засях конифери от Кауфланд.Тази пролет чимшира изкара ,но следих и като почнаха да побеляват листата (казвам си :пак се появиха) напръсках с Нуреле Д. Нещата се стабилизираха,започнах да пръскам всяка неделя (месец и половина) и спрях.Мина време и пак започнаха да побеляват листата на на един храст.Та есента пак пръсках 2-3 пъти.Сега издънките на този корен са почти без листа -другите са по-добре .Сигурно трябва да го пръскам като лозята.
Прикачен файл:
Чимшир1.jpg
Прикачен файл:
Чимшир2.jpg
nautilus33 - майстор
Да питам направо тук, понеже темата е точно за жив плет. ИНтересуваме кой вид става най-гъст и труден за преминаване, тъй като тези туи нещо ми се струва, че лесно може да се провре човек през тях. Докато живият плет английски тип(наричам го така, понеже не знам точно какво растение е) според мен с доста зор ще мине човек през него. И ми трябва да може да стане около 1,5-2 метра висок.
nautilus33 - майстор
Djack написа:
Лейланди
Това ми изглежда като туите и не ми се вижда да става наистина гъсто. Или се бъркам? Лигуструма дали е добър вариант?
Djack - специалист
Аз не бих тръгнал да минавам през такъв плет без бензинов трион! ;)

Изображение
nautilus33 - майстор
Djack написа:
Аз не бих тръгнал да минавам през такъв плет без бензинов трион! ;)

Изображение
Интересно :) Мислех си, че не става гъст жив плет. Ианче гледам, че има хора, които споменават пираканта като жив плет, но ме притеснява това, че е силно бодлив. Иначе е, точно каквото ми трябва.

Тема "Жив плет" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: