Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
keymaker - специалист
Аз лично вътрешното рязане не го харесвам много ,защото вътрешността става излишно ''плътна'' ,а в някои такива храсталаци живуркат разни пилета и ако са много плътни няма възможност да се крият и гнездят там. Един от видовете ,сега забелязвам започва да се възстановява ,той е големия синигер. И е един от чистниците по храсталаците , яде почти всички вредители с изключение на колорадски бръмбари ,ама тях май нищо не ги яде.
themask - специалист
Ааа, супер е това, не го знаех. Тук имаме доста синигери - цяла зима ги изхранвахме със сланина. Алтернативата при липса на сланина бяха свещите по терасата. Зрънца и подобни изобщо не поглеждаха :lol:
nautilus33 - майстор
Я да питам- късно ли е за засаждане на пираканта? Мога да засадя евентуално към края на месеца, началото на другия. Или да отложа за напролет.
lov - майстор
keymaker написа:
..................................... И е един от чистниците по храсталаците , яде почти всички вредители с изключение на колорадски бръмбари ,ама тях май нищо не ги яде.

То поста е стар но сега го видях това за колорадския бръмбър. Яде го и то с мерак токачката. В щатите е место да пръскат с отрови разселват токачки в картофение насаждения. Една била достатъчна да опазва около декар.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
lov написа:
...токачки в картофение насаждения....
Хубаво инфо! Благодаря!
lov - майстор
Гледал съм такива гадини на вилата след като и аз разбрах за това. Наистина са си любители на всичко което е мръвка.Зърнените храни са им като добавка към менюто от немай къде. И на голия охлюв не прощават даже си им е деликатес. :) Точно и заради него ги развъдих.Постоянно ровят с крака и дирят нещо де мърда. казват че дори и на плъховете не прощавали. Но аз реално не съм бил свидетел. Но наистина и тази твар изчезна докато ги гледах.
И винаги си остава полудиво животно. Няма опитомяване като другите домашни птици. И с прерязани криле пак прескачаха оградата. Най на края ги бях зарязал да си ходят където искат. Поне се прибираха и спяха да една клонеста круша до колибата на кучето та не ме беше страх че нещо ще ги изяде. Изчистиха всичката гад из насажденията.
А и не ти трябва и куче или друга аларма. Като видят непознат човек вдигат страшна аларма.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
lov написа:
... Поне се прибираха и спяха да една клонеста круша до колибата на кучето та не ме беше страх че нещо ще ги изяде. Изчистиха всичката гад из насажденията.
А и не ти трябва и куче или друга аларма. Като видят непознат човек вдигат страшна аларма.
Истина? Прекрасно! Чудех се, ако ги завъдя, как да ги гледам като не съм там... От зеленокраките се пасяват с летене, викаш. Прекрасно!
lov - майстор
Моите ги завъдих от яйца. Купувах ги от едни баби от съседните села. И техните така пуснати свободно. То нямам как и да ги овардиш. Режех им само перата на едното крило ама те растат бързо и след седмица пак бягат. И по лошото е че в двора имам постройки и от едната на другата успяват да се покатеря на високо и от там да избягат. Но на обратно не успяват да се приберат и за това ги оставих на мира. Тъй си се самоотглеждаха на крушата :) и в кокошарника при кокошките се прибираха само в най големия сняг и студ. Но иначе не забягват помнят къде им е къщата и се прибират.
Аз съм се зарекъл, че като си седна на задника и спря да скиторя пак ще си ги завъдя ей така за кеф макар, че месото им е много вкусно и хубаво.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Вкусно... те това е свободно отглеждане :-)
yavor_dz - специалист
Да споделя малко опит. Лятото на етапи засадих резници от евонимус. Въпреки някои грешки, които сега отчитам, доста се хванаха.
Смятам пролетта да ги засадя навън. Понатрупах опит и следващата "реколта" ще е по-успешна :). Удоволствието е по-голямо, когато сам си отгледаш растенията.

Тема "Това пираканта ли е ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: