• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 13
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
nautilus33 - майстор
preslav написа:
Буквално само включваш и изключваш. Ако можеш и имаш време първо развърти помпата на ръка - става лесно от страната на перката на мотора.
Ами да, само да чуя мотора как работи и изключвам. Колко оборота да направя на перката? Само един колкото да раздвижа ли?
preslav - майстор
nautilus33 написа:
preslav написа:
Буквално само включваш и изключваш. Ако можеш и имаш време първо развърти помпата на ръка - става лесно от страната на перката на мотора.
Ами да, само да чуя мотора как работи и изключвам. Колко оборота да направя на перката? Само един колкото да раздвижа ли?
Един е достатъчен да се убедиш, че няма спичане (слепване) - носи си примерно дървена клечка за шишче, отвертка.
nautilus33 - майстор
Ясно. Може после да потренирам светкавично включване и изклюване на щепсел :)
preslav - майстор
nautilus33 написа:
Ясно. Може после да потренирам светкавично включване и изклюване на щепсел :)
Мисля, че и с една минута работа не можеш да я изпортиш, но не се увличай - по-важното е да и чуеш гласа на нивата и най-важното да ти върши работа.
Успех и честито за новата придобивка!
nautilus33 - майстор
Благодаря :) Дано наистина да ми свърши работа. Иначе я тествах за по-малко от секунда. Колкото да видя, че перката завъртя и това беше. Даже не мушнах целия щепсел в контакта :)
Утре ще мога да я тествам по-обстойно, като я свържа. Иначе имаш ли представа, или някой друг, как се намаля дебита, понеже на нея пише, че има дебит от 10 до 50л в минута. На мен ми трябват около 1300-1500л/ч. защото съм с малък дебит на кладенеца.
hidrazin - майстор
nautilus33 написа:
... как се намаля дебита....
Ти не четеш ли какво ти се отговаря в темите?
ТУК
:partyman:
nautilus33 - майстор
Прочетох, но не ми стана ясно, понеже досега не съм правил такова нещо, а и общо взето не съм боравил с такъв тип помпи кой знае колко. Просто поставя един кран 1" към 1/2" или някакъв по-специален кран е? Също така- това няма ли да тормози мотора, тъй като смукателя е 1" пък ще изкарва 1/2" примерно.
hidrazin - майстор
Помпата ти е 1". Поставяш кран 1" на ИЗХОДА на помпата.
Колкото повече го затваряш, толкова по-малък дебит имаш.
Не само че няма да тормози мотора но и ще му е по-леко.
Демек при тези помпи при намаляване на дебита се разтоварват.
:partyman:
nautilus33 - майстор
Мерси, сега го схванах. А аз все си мислех, че така мотора се тормози. Явно съм се объркал от обратното, когато смукателя се намаля примерно от 1" на 3/4"
hidrazin - майстор
Няма проблеми.
Когато намаляваш сечението на входа става друго - получава се кавитация и тя ти разрушава турбината на помпата.
По принцип входящата тръба трябва да е със сечението на входа на помпата или по-голямо.
В твоя случай не мисля че ще имаш нужда от намаляване на дебита така че не бързай да слагаш кран.
Винаги може да го сложиш на по-късен етап.
:partyman:
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 13

Тема "Бибо или помпа "Вида"" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: