• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 13
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Djack - специалист
nautilus33 написа:
Djack написа:
Нов О-пръстен и го омажи добре с нещо грес-оподобно!
За този на фитинга ли става дума? Ако да, той си е нов. Ще видя да го намажа с нещо утре.
Да, за него, и провери дали не си надрал тръбата когато си я рязал! В участъка в/у който ляга О-пръстена! Намажи с нещо задължително!
nautilus33 - майстор
Djack написа:
nautilus33 написа:
Djack написа:
Нов О-пръстен и го омажи добре с нещо грес-оподобно!
За този на фитинга ли става дума? Ако да, той си е нов. Ще видя да го намажа с нещо утре.
Да, за него, и провери дали не си надрал тръбата когато си я рязал! В участъка в/у който ляга О-пръстена! Намажи с нещо задължително!
Ами понадрана е сега като се замислих. Утре ще видя да я изпиля с нещо.
Здравейте колеги! Моля колегата на който е темата да ме извини че се намесвам в темата му, но това е най актуалната тема по моя въпрос.
Става дума за следното: купих си потопяема винтова помпа: https://pompa.pazaruvaj.com/rtr-max/wp020cr-p222901998/
Помпата си е страхотна хвърля вода та се къса, но изхода е 1" а съм сложил маркуч 3/4". По мои сметки солата на тока трябва да е около 2,3А
(500W / 220V). Слагам разпразквач на маркуча, и тока скача на 2,4 , 2,5А меря с амперклещи. За всеки случай на пуска на помпата съм сложил термична защита 1,6-2,5А нагласил са я на 2,5А. Питам има ли опастност да изгоря помпата?
maxuel82 - специалист
Дали е удачно на помпа Вида 1 " да се монтира електронен пресостат за да използвам помпата за захранване на къща с вода или си трябва самозасмукваща хидрофорна помпа :?
LazarGanev - "Велик майстор"
Ако черпиш от резервоар - няма проблеми, но ако трябва да засмуква от дълбочина не е подходяща
kr1100 - майстор
LazarGanev написа:
Ако черпиш от резервоар - няма проблеми, но ако трябва да засмуква от дълбочина не е подходяща
Пояснения може ли ?
animi2006 - специалист
Здравейте, трябва ми помпа, която ще ползвам само за поливане или източване, когато се налага за кладенец. Кладенецът е дълбок 6,2 м. диаметър - около един м. В момента има вода 80 см, но през около 2 години се пълни до горе и ми се е налагало да го източвам. Купих си потопяема помпа, която при високо ниво на водата работи, но при сегашното отказа. Между другото дворът над кладенебза е с денивелация и ще се полива на около 10 - 15 метра нагоре. Чета тук, че не трябва да е вибрационна помпата. Какво бихте ми препоръчали - марка, модел?
speka_rs - майстор
Lidl-ска градинска самозасмукваща помпа.
чет апр 11, 2019 10:17 pmspeka_rs написа:
Lidl-ска градинска самозасмукваща помпа.
Мислех да му я препоръчам, ама ги пускат епизодично.
От две седмици ми вади вода от 22- 23 метра и то дроселирана. купих я преди около 20- 25 дни.
Добра е за 130 пари.
speka_rs - майстор
Аз я тествах със една сонадажна машина малка и е, ама прави каквото може. Ако се огледа колегата по лидлите, съм сигурен, че от някъде ще се намери.
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 13

Тема "Бибо или помпа "Вида"" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: