• 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
animi2006 - специалист
чет апр 11, 2019 10:17 pmspeka_rs написа:
Lidl-ска градинска самозасмукваща помпа.
Моята е точно от Лидл - около 99 лв. беше, но като падне нивото и отказва.
пет апр 12, 2019 6:35 amanimi2006 написа:
чет апр 11, 2019 10:17 pmspeka_rs написа:
Lidl-ска градинска самозасмукваща помпа.
Моята е точно от Лидл - около 99 лв. беше, но като падне нивото и отказва.
E да де, поплавъка пада и сработва, че да не работи на сухо.
Ако мислиш, че може още да източваш, може да я спуснеш още малко или прочети инструкцията за настройка на поплавъка. Така ще изключва по късно.
animi2006 - специалист
пет апр 12, 2019 6:50 amТрифон П.Трифонов написа:
пет апр 12, 2019 6:35 amanimi2006 написа:
чет апр 11, 2019 10:17 pmspeka_rs написа:
Lidl-ска градинска самозасмукваща помпа.
Моята е точно от Лидл - около 99 лв. беше, но като падне нивото и отказва.
E да де, поплавъка пада и сработва, че да не работи на сухо.
Ако мислиш, че може още да източваш, може да я спуснеш още малко или прочети инструкцията за настройка на поплавъка. Така ще изключва по късно.
До долу я пускам, но явно не й е достатъчен напорът. 6 м дълбочина + още 15 м маркуч + денивелацията и спира. Трябва ми малко по-силна, с повече напор, но нито знам каква, нито на коя марка да заложа. А тези тип Бибо, толкова ли са опасни? В селото такива ползват. Между другото кладенецът е суха зидория, но на дъното нямам идея какво е- така си взехме вилата, с кладенеца :yawinkle:
preslav - майстор
пет апр 12, 2019 7:31 amanimi2006 написа:
До долу я пускам, но явно не й е достатъчен напорът. 6 м дълбочина + още 15 м маркуч + денивелацията и спира. Трябва ми малко по-силна, с повече напор, но нито знам каква, нито на коя марка да заложа. А тези тип Бибо, толкова ли са опасни? В селото такива ползват. Между другото кладенецът е суха зидория, но на дъното нямам идея какво е- така си взехме вилата, с кладенеца :yawinkle:
Помпи всякакви, ама дали ще те устроят цените https://www.onlinemashini.bg/cat/15/vod ... r-nad-15-m
speka_rs - майстор
пет апр 12, 2019 6:35 amanimi2006 написа:
чет апр 11, 2019 10:17 pmspeka_rs написа:
Lidl-ска градинска самозасмукваща помпа.
Моята е точно от Лидл - около 99 лв. беше, но като падне нивото и отказва.
Колега, тази която имаш ти е потопяемите, и тя максималния и напор е 8м и е със поплавък.
Аз говоря за тази която е самозамукващата със маркуча и слукателя на входа.
пет апр 12, 2019 7:31 amanimi2006 написа:
До долу я пускам, но явно не й е достатъчен напорът. 6 м дълбочина + още 15 м маркуч + денивелацията и спира. Трябва ми малко по-силна, с повече напор, но нито знам каква, нито на коя марка да заложа. А тези тип Бибо, толкова ли са опасни? В селото такива ползват. Между другото кладенецът е суха зидория, но на дъното нямам идея какво е- така си взехме вилата, с кладенеца :yawinkle:
Не се занимавай с вибрационна помпа!
Твоята има напор 8 метра. Колкото пада нивото, толкова ѝ е по трудна, а и съпротивлението то дължината на шланга си оказва влияние, особено ако си редуцирал от цол на по малко.
Градинската на Лидл ще ти е напълно достатъчна, като напор- 4,5 бара, но ще трябва да я спуснеш в кладенеца. Дават я с 4 метра смукател. Смяташ я така, че смукателят да е на половин метър от дъното. Дебита е приличен. При мен пълни резервоар 200 литра от 22-23 метра през половин цол маркуч и се справя така, че като поливам нивото на резервоара се покачва леко.
Звънкай на националния на Лидл!
Ако нямат, нещо с подобни параметри и самозасмукваща да е.
Опааа, ще трябва да ги питаш на еМайла.
animi2006 - специалист
На градинската помпа смукателя тръба или маркуч трябва да е, че нищо не разбирам?
А от линка на Преслав тази Gardena 1740-20 ме устройва като цена, но нищо не пише за това, дали става за кладенец, т.е. вода с възможни частици.
hidrazin - майстор
пет апр 12, 2019 1:04 pmanimi2006 написа:
А от линка на Преслав тази Gardena 1740-20 ...
НЕ ТИ ВЪРШИ РАБОТА !!!
Избираш си нещо от примерно ТУК.
И не е задължително да е от там но да е такова - центробежна помпа а не потопяема. Гледаш да не е периферна.
Слагаш я горе до кладенеца.
В кладенеца пускаш тръба или спирален смукателен маркуч.
Накрая на тръбата/маркуча слагаш някакъв такъв филтър.
И това е.
:partyman:
пет апр 12, 2019 1:04 pmanimi2006 написа:
На градинската помпа смукателя тръба или маркуч трябва да е, че нищо не разбирам?
А от линка на Преслав тази Gardena 1740-20 ме устройва като цена, но нищо не пише за това, дали става за кладенец, т.е. вода с възможни частици.
Може и двете, по удобно е с маркуч.
Помпата става, грешка е че гледаш само цената, щото накрая ще събереш шепа помпи, докато разбереш, че и параметрите имат значение.
Пише, чети внимателно!
https://www.gardena.com/bg/produkti/pol ... 966647501/
animi2006 - специалист
пет апр 12, 2019 1:33 pmТрифон П.Трифонов написа:
пет апр 12, 2019 1:04 pmanimi2006 написа:
На градинската помпа смукателя тръба или маркуч трябва да е, че нищо не разбирам?
А от линка на Преслав тази Gardena 1740-20 ме устройва като цена, но нищо не пише за това, дали става за кладенец, т.е. вода с възможни частици.
Може и двете, по удобно е с маркуч.
Помпата става, грешка е че гледаш само цената, щото накрая ще събереш шепа помпи, докато разбереш, че и параметрите имат значение.
Пише, чети внимателно!
https://www.gardena.com/bg/produkti/pol ... 966647501/
Т.е. тази, потопяемата, на Гардена става? Така ли? Извинявам се, но съм жена. Сега сегурно съм предизвикала съжалителни усмивки... но, аз се оправям добре с техниката. Купувам си бормашини, винтоверти и т.н.... но наистина все още не съм много наясно с помпите и параметрите. Иска ми се да е до 150 лв. и да си седи в кладенеца, да не ми е жал ако я откраднат и да не се вижда отвън. За това предпочитам потопяема.
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13

Тема "Бибо или помпа "Вида"" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: