• 1
  • 2
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Andri01 - майстор
Количеството син камък. Варта играе ролята само на "лепило" - да прилепне синия камък към стеблото..Но цвета няма значение,важно е разтвора да е подходящ. Сега,на пролет с 1% .
infomar
А бе то с дръвчетата стана като с лозите - пръскане през 15 дена.... какво става с тези болести... преди години нямаше такива неща.

Сини стават ако се пръскат често с бордолезов и не вали дъжд.... или увеличени пропорции. И при мен не са много сини, но си личи. "Скорът" пък въобще не си личи.
fbr - майстор
По земята около дръвчетата след моето пръскане има повече разтвор, отколкото по дръвчето.
infomar
fbr написа:
По земята около дръвчетата след моето пръскане има повече разтвор, отколкото по дръвчето.
Няма лошо да има по земята - и аз пръскам ако ми остане разтвор земята около тях.
мери с кантарче точно колкото трябва а не с лъжица на око. Аз си купих за 15 лева едно електронно малко кантарче и всичко е до половин грам . Ползвам от ония тънките чашки за кафе.... няма грешка :rock:

Това:
http://beer-bg.com/index.php?main_page= ... th=2_28_34
Изображение
iivanov - майстор
Andri01 написа:
Количеството син камък. Варта играе ролята само на "лепило" - да прилепне синия камък към стеблото..Но цвета няма значение,важно е разтвора да е подходящ. Сега,на пролет с 1% .
Варта играе роля на неутрализатор на киселинния характер на синия камък . Слага се 1,5 до 2 към 1 . При по-голям процент на варта , трайноста на покритието се увеличава , за сметка на фунгицидния ефект и обратното . Количеството на варта се решава според времето и натискът от болести . Сега се пръска с 2 % .
Имайте в предвид , че медсъдържащите препарати са единствените , които контролират бактерийните заболявания , така че не ги зачерквайте от " менюто" .
zmiori - специалист
Шампиона подходящ лие?
iivanov - майстор
Да , но мисля фунгурана е по-евтин . А е същото - меден хидроокис .
Някъде четох , че овошките са чувствителни към хлора в медния оксихлорид , така че гледайте , какъв меден препарат ви дават .
  • 1
  • 2

Тема "Пръскане за къдрилка?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: