Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
gnt69 - майстор
plamen6703 написа:
gnt69 написа:
plamen6703 написа:
По моят край казват, че лозето не ще молитва, а мотика. :)
Засадил съм още три реда с лози, миналата година от 5 дка набрах около четири тона и половина грозде. Асмите са ми да ми правят сянка пред лятната кухня да мога отдолу да разгялдисвам лятото. Всичко е въпроса на личен избор, някои не гледат нито лозе, нито асми,а си правят вино и даже продават и грозде :-D
Аз съм за асмите. Във лозето голямо връзване, голямо пръскане, голямо копане. И аз тъй години наред всяка година присаждах в лозето по 15-20 лози годишно. Един професор Тодоров имаше / който е измислил сортовете Сиана, Велика и др./ ми даваше всяка година лозички някои със имена някои още си нямаха имена сортовете им бяха с цифри, но голяма греда все различни все по различно време зреят нито смогваш да ги изядеш нито да направиш вино от тях защото малко няма количество. :partyman:

Прикачен файл

P1070937.jpg

Прикачен файл

P1070938.jpg

Прикачен файл

P1070945.jpg
plamen6703 - майстор
gnt69 написа:
Аз съм за асмите. Във лозето голямо връзване, голямо пръскане, голямо копане. И аз тъй години наред всяка година присаждах в лозето по 15-20 лози годишно. Един професор Тодоров имаше / който е измислил сортовете Сиана, Велика и др./ ми даваше всяка година лозички някои със имена някои още си нямаха имена сортовете им бяха с цифри, но голяма греда все различни все по различно време зреят нито смогваш да ги изядеш нито да направиш вино от тях защото малко няма количество. :partyman:
Лозето си иска работа и в това спор няма. Аз не харесвам десертните сортове грозде. Десертно грозде имам само на асмите ми, ползвам го за хапване.
Лозето ми е с винени сортове грозде и част от него продавам, а от останалата част правя вино и ракия.
Не казвам, че от десертно грозде не става вино, защото в момента "вино" се прави дори без грозде :)
Хубаво вино правя и харесвам да пия от винени сортове грозде!
Лозето го гледам с голям мерак и рядко съм бил разочарован от реколтата.
gnt69 - майстор
Аз това го констатирах като грешка това много сортове по различно време да зреят. затова го изкорених. Сега съм пред друга дилема какво да го направя това място че по малко да му слугувам. Ще купя дръвчета ще ги засадя и след 2-3 години ще се чудя какво да правя плодовете, освен на ракия? :partyman:
preslav - майстор
gnt69 написа:
Аз това го констатирах като грешка това много сортове по различно време да зреят. затова го изкорених. Сега съм пред друга дилема какво да го направя това място че по малко да му слугувам. Ще купя дръвчета ще ги засадя и след 2-3 години ще се чудя какво да правя плодовете, освен на ракия? :partyman:
И райграс да насадиш пак иска грижи - дълбоко се заблуждаваш, че дръвчетата не искат грижа.
gnt69 - майстор
Ясно ми е, сега имам 20 тина и 1 декар райграс. Знам какво косене, какво обиране на листа есенно време и какво гледане трябва за дръвчетата.
preslav - майстор
gnt69 написа:
Ясно ми е, сега имам 20 тина и 1 декар райграс. Знам какво косене, какво обиране на листа есенно време и какво гледане трябва за дръвчетата.
Садиш ягоди под полиетиленов мулч и събираш студентска бригада да ги бере - опция изучаване на езика.
hidrazin - майстор
infomar написа:
При нас ако не зариеш.... всичко измръзва - жестока истина многократно доказвана във времето.
Това не е истина а откачена работа. Я немам нито нерви, нито време, нито мерак за такива изгъзици.
Все едно да правя като оня от съседното село дето гледа ... маслини.
Направи им парник от поликарбонат, отопляем. Аз си ги купувам от магазина за стинки...
Нооооо... кеф цена няма. И доматите, и краставиците и другото ми излиза все едно го поръчвам по DHL ... :-D
:partyman:
infomar
hidrazin написа:
infomar написа:
При нас ако не зариеш.... всичко измръзва - жестока истина многократно доказвана във времето.
Това не е истина а откачена работа. Я немам нито нерви, нито време, нито мерак за такива изгъзици.
Все едно да правя като оня от съседното село дето гледа ... маслини.
Направи им парник от поликарбонат, отопляем. Аз си ги купувам от магазина за стинки...
Нооооо... кеф цена няма. И доматите, и краставиците и другото ми излиза все едно го поръчвам по DHL ... :-D
:partyman:
Добре правиш, на магазина има всичко. И при мен има но сам си го отглеждам - екологично, най-важното вкусно - доматите се топят в устата, сливите са толкова големи, че с нож ги режа.... за прасковите да не говоря.... а гроздето..... чакай че се окапах.
На ден не отделям повече от 2-3 часа работа по поддържането на градината, останалото е мързел.... С ТОП не можеш да ме върнеш отново в големият град бил той Бургас или София. Той е за такива като теб, да си купуват от търговските вериги домати, краставици (като се сетих за тях, да знаеш колко кила подарих на комшията да си храни животните с тях... болеше ме сърцето, ама какво да правя като раждат толкова а се оядох и не можехме повече.... За доматите да не ти казвам... видях се в чудо.... трябва да намаля малко, че не ми дава сърце да хвърлям....
:rock: Бъди здрав и нека силата бъде в теб!! :partyman:


Изображение

Изображение

Изображение
Това са сливите ми.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
preslav - майстор
https://www.youtube.com/watch?v=O1aqCEZdNGA
Искаш ли да поспорим малко за екологичността на произведеното в твоята градина?
Да поговорим и за несъвместимите култури, които показваш на снимките.
А такова вирее ли в градината - https://www.youtube.com/watch?v=xGXA2EjcIGE ?
olelemaiko - специалист
На мене ми доставят , много радост и настроение , всички снимки от темата. Тая зима много дълга ми се видя. Не че не съм виждал и по дълги и люти.

Тема "Успешно зазимяване на десертни сортове асми." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: