Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
preslav - майстор
infomar, понеже очевидно ти се занимава, а и си напред с материала защо не доразвиеш темата или да пуснеш нова - нещо от рода на агро календар за начинаещите. Примерно сега сме вече Март, днес насях арпаджика и граха, изрязах асмите, напръсках зимния чесън с еди какво си против вредители. Година с година не си прилича, но ще се получи нещо като наръчник, които всеки може да допълни с полезна информация.
Пилците ще броим на есен!
infomar
Това е хубаво да се направи от някой който е напред с материала, аз с моите скромни аджамийски 4-5 години за къде съм да се вра сред опитните.
Djack - специалист
Наистина това е супер идея! Всяка година , ровя и чета и на следващата все съм пропуснал нещо! :partyman:
vlax - майстор
preslav написа:
infomar, понеже очевидно ти се занимава, а и си напред с материала защо не доразвиеш темата или да пуснеш нова - нещо от рода на агро календар за начинаещите. Примерно сега сме вече Март, днес насях арпаджика и граха, изрязах асмите, напръсках зимния чесън с еди какво си против вредители. Година с година не си прилича, но ще се получи нещо като наръчник, които всеки може да допълни с полезна информация.
Пилците ще броим на есен!
Djack написа:
Наистина това е супер идея! Всяка година , ровя и чета и на следващата все съм пропуснал нещо! :partyman:
Преди 3 години пуснах тази тема със същата идея viewtopic.php?f=29&t=46855&p=599308#p599308
,но се писа по нея 3 дни само.
preslav - майстор
vlax написа:
preslav написа:
infomar, понеже очевидно ти се занимава, а и си напред с материала защо не доразвиеш темата или да пуснеш нова - нещо от рода на агро календар за начинаещите. Примерно сега сме вече Март, днес насях арпаджика и граха, изрязах асмите, напръсках зимния чесън с еди какво си против вредители. Година с година не си прилича, но ще се получи нещо като наръчник, които всеки може да допълни с полезна информация.
Пилците ще броим на есен!
Djack написа:
Наистина това е супер идея! Всяка година , ровя и чета и на следващата все съм пропуснал нещо! :partyman:
Преди 3 години пуснах тази тема със същата идея viewtopic.php?f=29&t=46855&p=599308#p599308
,но се писа по нея 3 дни само.
То аз бих писал, ама де да знаех какво, а и малкото, което знам не е сигурно.
Понеже ми хареса снимковия материал на Инфомар, че реших да го помоля да сподели опит.
Освен това работата в градината не е само пръскане, примерно сега е моментът за засаждане на арпаджик, лук за зелено, грах, летен чесън, сега (според големината на растенията) се пръска зимния чесън и т.н.
Разбира се от район до район има разлика, но като цяло идеята, че времето е дошло или наближило не е излишна.
plamen6703 - майстор
Като цяло всеки сам за себе си според целите и задачите, които си е поставил да гони на "нивата" си прави агрокалендар. Агрокалендара за пчеларите е един, за зеленчукопроизводителите е друг, за лозарите е друг и т.н.
От вчера съм наченал да си отварям кошерите, да проверя в какво състояние са пчелните семейтсва, на запасите от храна, да почистя дъната от умрели пчели, да почистя около кошерите... Един ще каже закъснял си, друг ще каже избързал си.
Ако е живот и здраве в събота и неделя ще се хвана да си отгреба лозето, да извържа отводите, един ще каже няма смисъл да го заряваш, друг ще каже бързаш да го отриваш :) Всъщност решенията какво да правя ги взимам сам за себе си. Предварително си правя план /агрокалендар/ за работа какво ще върша, плана може да се промени, нещо да отпадне или нещо друго да добавя, но като цяло без да си планирам нещата не почвам работа!
infomar
А бе и аз се чудя да отривам ли останалите асми, щото след 17-ти се очакват нощните температури да са около нулата, до края на месеца..... и мисля... мисля......заспивам... събуждам се.... и пак мисля..... :? Яд ме е, че не мога да взема правилно решение, ще ме удари ли слана, ако ги отрия?
preslav - майстор
plamen6703 написа:
Като цяло всеки сам за себе си според целите и задачите, които си е поставил да гони на "нивата" си прави агрокалендар. Агрокалендара за пчеларите е един, за зеленчукопроизводителите е друг, за лозарите е друг и т.н.
От вчера съм наченал да си отварям кошерите, да проверя в какво състояние са пчелните семейтсва, на запасите от храна, да почистя дъната от умрели пчели, да почистя около кошерите... Един ще каже закъснял си, друг ще каже избързал си.
Ако е живот и здраве в събота и неделя ще се хвана да си отгреба лозето, да извържа отводите, един ще каже няма смисъл да го заряваш, друг ще каже бързаш да го отриваш :) Всъщност решенията какво да правя ги взимам сам за себе си. Предварително си правя план /агрокалендар/ за работа какво ще върша, плана може да се промени, нещо да отпадне или нещо друго да добавя, но като цяло без да си планирам нещата не почвам работа!
Агро календар е нещо от сорта http://agro.bg/agro_article324/ тук обаче информацията е както за двора, така и за нивата, а аз ниви нямам и за това търся информация от първа ръка за това как се гледа двор.
plamen6703 - майстор
За това съм сложил нива в кавички, зеленчуци се садят и на нивата и в двора, овощни дървета също се садят и отглеждат в двора и на нивата и се обгрижват също по един и същи начин, същото важи и за лозарството... . Всеки си прави агрокалендар според това, което ще отглежда. Моят агрокалендар съм го направил и споделих част от него за м.Март.
preslav - майстор
infomar написа:
А бе и аз се чудя да отривам ли останалите асми, щото след 17-ти се очакват нощните температури да са около нулата, до края на месеца..... и мисля... мисля......заспивам... събуждам се.... и пак мисля..... :? Яд ме е, че не мога да взема правилно решение, ще ме удари ли слана, ако ги отрия?
На мен приятел ми изряза вече асмите и лозето, предния ден (в края на Февруари) жената забучи арпаджика, балучките за зелено и граха, на 28.02. напръсках зимния чесън с топсин и сумицидин, днес жената го разровила - да не забравя, че и прасковите са орязани. Утре ще се бучи чесън за зелено и ще се прави компостер - продължавам с агрокалендарстването.

Тема "Успешно зазимяване на десертни сортове асми." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: