Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Здравейте, не мога да избера мотофреза. Опит нямам, но попрочетох. За сега съм се спрял на gardenia 1100 profi или gardenia zs500b-3m. Едната е с ремък, другата не. Едната е с максимална ширина на фрезоване 120 другата 140. Ще използвам фрезата, плуга и браздира.
Всякакъв акъл е добре дошъл.
А тази пък била най-новата GARDENIA GD 17 M. Тотален ступор. Никаква идея какво да взема. :axe:
ben84 - специалист
Без ремък е по-добре.
За какъв обем работа ще се ползва?
За двор е удачна по-компактна машина, с която да маневрираш лесно. Веднъж обработено мястото може да мине и без плуг. Браздира е хубава екстра. Основно опита ми е с такава https://www.youtube.com/watch?v=Xvmf8ffKxVk Удобна за превозване, лека 45кг и лесна за маневриране. Минус е екзотичната марка и дефицит на резервни части и никакъв сервиз.
Ако ще обработваш сериозно големи площи с машината, вземай нещо с голяма кубатура на двигателя и да тежи, че да може да тегли. Железни колела задължително.

Ако избирам между двете, които си предложил съм твърдо за "1100 profi"
:partyman:

ПП Най-новото въобще не значи най-хубаво.
Благодаря за съвета. Относно обема ... 1.5 декара само. 300 за зарзават ,а останалилте 1200 м2 искам да поддържам заравнени, че много къртици...минно поле.

Тема "коя мотофреза да избера..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: