• 1
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 27
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
kr1100 - майстор
вт юни 01, 2021 12:07 pmhidrazin написа:
@ .." Ами ако беше писал навреме щях да му поръчам една от китайците."

- дадох 1 бърз търсачка къде има помпа.

@ .."То тя е същата пръскачка + тръба с вентилатор.
-от клипа се вижда, че е слаба струята.

п.П. Направих проверка на Премиум а - всичко е затегнато добре. Направи ми впечатление,че помпата /същия номер/ е по-тънка от на румънския китаец. Акумулатора е монтиран гадно за демонтаж.
Има много интересна цедка в гърловината Отстрани финна мрежа, а по дъното едри отвори :? За какъв чеп е финната мрежа ?
dpp - специалист
Колеги, взех една акумулаторна Premium.
Доволен съм ,пръскането е песен.
Може ли да ми препоръчате удължител, не много скъп и от къде?
Че засега уж ми стига , но дръвчетата растат..
kr1100 - майстор
ср юни 09, 2021 7:01 amdpp написа:
Колеги, взех една акумулаторна Premium.
Може ли да ми препоръчате удължител, не много скъп и от къде?
С дръжката на пръскачката и в Практикер, Бриколаж,Хомемакс и проба на място на резбата. Имат с дължина 1,5 и 2 м , но дали резбата ще пасне на Премиума е ?
hidrazin - майстор
ср юни 09, 2021 7:01 amdpp написа:
Може ли да ми препоръчате удължител, не много скъп и от къде?
Удължителя си го взех от сергия на кооперативни пазар - неръждаема стомана.
Не помня цената но беше нещо от сорта на 10-тина лева.
Взех си и фуния за хербициди защото при тези пръскачки няма такава в комплекта.
:partyman:
kuger - майстор
ср юни 09, 2021 8:55 amkr1100 написа:
ср юни 09, 2021 7:01 amdpp написа:
Колеги, взех една акумулаторна Premium.
Може ли да ми препоръчате удължител, не много скъп и от къде?
С дръжката на пръскачката и в Практикер, Бриколаж,Хомемакс и проба на място на резбата. Имат с дължина 1,5 и 2 м , но дали резбата ще пасне на Премиума е ?
Не му е нужна ръкохватката. Тръбичка от дурал, лека и здрава, дълга около 1,5 м. си намерих в Карнобат за 8 лв. Пасва идеално на снадката м/у по-дебелата и по-тънката оригинални. Пасва идеално и на накрайника с дюзите. Така печеля около 2+ метра като включа и ръката си де :-D . Мога да удължа и още, като добавя дългата към стандартната дължина, снадки дал Бог.
Тази тръбичка ползвам и на 8 литровата пръскачка, когато е нужно.
andy_forresite - майстор
Вчера пристигна и моята премиум-ка. В комплекта има разбира се батерия (тя си е поставена), зарядно и няколко дюзи: единична, двойна, още една единична която не знам как пръска и за какво е и четвърта от онези приличащи на душ. Завинтих единичната дюза да видя как ще потръгне. Първо включих зарядното да донапомпи батерията. Диодът светна в червено и след около 20 минути светна зелено. Изключих го.
Поради липса на време сипах около 1 л вода от чешмата и с единичната дюза започнах да ръся произволно върху циментова пътека. Бързо свърши този около литър вода. Може би за минута, не съм сигурен. Специално заради силата на струята насочих към едни рози да видя ще се местят ли листенцата. Меко казано местят се. Има силица.
А как мога да регулирам струята да е по-концентрирана напред? В смисъл сега пръска с ъгъл да кажем 80° и искам на 45 градуса. Кое да разхлабя без да го счупя? Дюзите, за който не знае, са пластмасови. Има ли смисъл да търся по-истински?
Имам една Топ гардън ръчна със счупен механизъм до помпата. Тръбичките и снадките ("гайките" барабар с резбите) ми изглеждат 1:1, но трябва да я изровя че да видя. Ако стане, ще имам още към 1.5 метра удължение за дръвчетата.
kuger - майстор
По концентрирана и силна напред струя означава по голям разход, съответно и по едри капки.
andy_forresite - майстор
Не се наложи да регулирам. Оказа се че добре разпръсква единичния разпръсквач (който е като двойния като вид, форма и размер на дюзичката). Напръсках растенията като заредих 10 л. Разходът на разтвор е над 1 л/мин.
Определено който е пръскал лозето с пръскачка с ръчна помпа сега ще усети колко бързо свършва разтвора. Или трябва да е много по-бърз с движенията за по-добро разпределяне на разтвора, или ще трябва да зарежда още една пръскачка. Може би ще е по-добре с метална дюза с разход ~500 мл/минута с това налягане. Поне според мен ще е по-добре с по-малък разход за пръскане на пипер, краставици и домати докато последните не са натрупали маса. Иначе пък за картофи, дръвчета ... също с хербицид, с разтвор против мръсни гадни долни гнусни инсекти (кърлежи и бълхи) или дезинфектант когато се покрива голяма площ, така си е добре.
А може би е до свикване. До завчера ползвах една помпеща 8-литрова пръскачка с единична дюза. Зареждаш я, помпиш 25 пъти и ако гумичките не изпускат (което се случва много много рядко), може да изпръскаш разтвора без да донапомпваш. Обаче съска ли отнякъде ... #-o С нея 2 литра разтвор го нанасях сигурно 20 минути. Просто много слабичко пръска като дебИт, иначе като качество на разпръскване става. Сега докато ми е малък пипера и краставиците е по-добре с нея. С акумулаторната като за сефте попрекалих с къпането на растенията. Но пък в оранжерийката с домати въобще не усетих никаква умора или досада ... То няма и време да ти досади. Някакви минути ми отне. Доволен съм. Като знам как се мъчех с помпещата малка и как 8 литра след 20-тата минута ми се струваха като 28 кг....
dpp - специалист
ср юни 09, 2021 11:11 pmandy_forresite написа:
Не се наложи да регулирам. Оказа се че добре разпръсква единичния разпръсквач (който е като двойния като вид, форма и размер на дюзичката). Напръсках растенията като заредих 10 л. Разходът на разтвор е над 1 л/мин.
Определено който е пръскал лозето с пръскачка с ръчна помпа сега ще усети колко бързо свършва разтвора. Или трябва да е много по-бърз с движенията за по-добро разпределяне на разтвора, или ще трябва да зарежда още една пръскачка. Може би ще е по-добре с метална дюза с разход ~500 мл/минута с това налягане. Поне според мен ще е по-добре с по-малък разход за пръскане на пипер, краставици и домати докато последните не са натрупали маса. Иначе пък за картофи, дръвчета ... също с хербицид, с разтвор против мръсни гадни долни гнусни инсекти (кърлежи и бълхи) или дезинфектант когато се покрива голяма площ, така си е добре.
А може би е до свикване. До завчера ползвах една помпеща 8-литрова пръскачка с единична дюза. Зареждаш я, помпиш 25 пъти и ако гумичките не изпускат (което се случва много много рядко), може да изпръскаш разтвора без да донапомпваш. Обаче съска ли отнякъде ... #-o С нея 2 литра разтвор го нанасях сигурно 20 минути. Просто много слабичко пръска като дебИт, иначе като качество на разпръскване става. Сега докато ми е малък пипера и краставиците е по-добре с нея. С акумулаторната като за сефте попрекалих с къпането на растенията. Но пък в оранжерийката с домати въобще не усетих никаква умора или досада ... То няма и време да ти досади. Някакви минути ми отне. Доволен съм. Като знам как се мъчех с помпещата малка и как 8 литра след 20-тата минута ми се струваха като 28 кг....
И аз напръсках 12 дръвчета за 6-7 минути..и то със забавяне!
Голяма хала е. Мисля обече , че е необходима мааалко по затворена дюза. Някак хвърля голям разход - и аз със единичната. Някой ако е пробвал да сменя, дюза да казва..?
Иначе намерих удължение аз от там дето купих пръскачката - до 2.90м се разтяга, 10 лв..как не го видях като я поръчвах..ся ще платя още един транспорт.. :-D
enviro - специалист
От къде ги купувате, аз смятам утре да отида до практикер да видя какво се предлага и да си купя една ел пръскачка за градината, за пръскане на тревата и на скромната реколта
  • 1
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 27

Тема "Гръбна пръскачка на батерия или скъпа механична" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: