• 1
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35
  • 37
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
cameraman - напреднал
пет юни 21, 2024 7:35 pmkr1100 написа:
пет юни 21, 2024 6:18 pmcameraman написа:
Вчера след работа я включих отново и след 10 минути светна зелено. Засега мирясах.
10 мин. е много малко време , май акумулатора се е запътил към вторичните.
предния ден го държах доста
hidrazin - майстор
пет юни 07, 2024 8:37 pmSvetoslavoff1 написа:
Използвах случая да претегля сегашната си механична пръскачка - Матаби супер грийн 12л - 3, 270кг. Така че раликата в теглата с масов бюджетен китаец отива под 1,8кг и резервите ми към теглото на акумулаторната отпадат. Странно защо си бях втълпил, че Матабито е супер лека.
Та днес дойде време да сменям кУндУрматора на Премиум-а и се присетих за темата и теглото... :-D
Да дам малко отчет колко олекотих пръскачката:
Отворена и изглед на оригинала:

Прикачен файл:
31.jpg

Оригиналния акумулатор и колко от теглото премахвам - акумулатор 2158 грама + 4 винта и две планки дето държат стария акумулатор 16 грама.
Демек премахвам общо 2164 грама.

Прикачен файл:
32.jpg

Добавям Li-ion батерия състояща се 6 елемента Samsung ICR 18650-22P, 18650, 3.7V, 2200mAh
По три в група и двете в паралел. Елементите са взети от почти нова лаптопска батерия.
Добавих BMS и събрах всичкото в подходяща кутия с щуцери. Общо добавено тегло батерии, BMS и кутия 484 грама.

Прикачен файл:
33.jpg

Накрая се получи това:

Прикачен файл:
36.jpg

РЕКАПИТУЛАЦИЯ:
Пръскачката олекна с 1680 грама - демек над кило и половина.
Батерията която сложих бях зареждал преди над месец.
Днес веднага след монтажа и без да я зареждам направих тестове.
Напълних я с 11 литра (туба от минерална вода), пуснах я и блокирах ръкохватката да пръска постоянно.
Тези 11 литра ги изпръска нон-стоп за около 10-тина минути.
Дадох и почивка от една цигара време и налях още една туба от 11 литра.
И тях ги изпръска за около 10-тина минути и пак нон-стоп.
След втората туба индикатора продължава да свети зелено и никакви признаци на "умора".
Предполагам че ще изпръска поне още една ПЪЛНА пръскачка а може би и повече.
Ноооо... това не ме вълнува. Две пръскачки по 11 литра са ми повече от достатъчни.
Пък и заряда е доста по-бърз отколкото на оловния. Винаги мога да дозаредя докато почивам...
ТОЛКОЗ от мен и успех на тези дето ще го повторят.
:partyman:
P.S. Малко допълнение. Общия капацитет на Li-ion батерия която сложих е 4400mAh по спецификации.
Реално може да е и по-малък защото не е съвсем нова.
НЕ Е НЕОБХОДИМО използването на Li-ion елементи отдаващи голям ток 20-30 ампера като тези в ръчните инструменти.
На етикета на помпата се вижда че консумацията и е само 2 ампера.
Сетих се че можеше да премеря консумирания от помпата ток но вече бях сложил дъното и завил винтовете.
Ако някой ТОЛКОВА държи - някой ден може и да го измеря... :?
vlax - майстор
Браво. =D>
Похвално за това,че го споделяш. :)
Нооо, аз близките години няма да го направя. :-D По 2 причини.
Първата,че ми изпаднаха преди година и нещо няколко нови акумулатора и от време на време като се сетя им правя разряд и заряд,да са готови да сменят оригиналния,който е почти на 2 години и неще да умира/даже зимата не го зареждам,че пръскачката не е при мен и не се сещам/
Втората причина е,че за мен теглото не е толкова важно.Може с теглото на разтвора да играеш.
Преди години имахме спор с kr1100 за моторната пръскачка че е много тежка.По-тежка е,но качеството на пръскане е по-добро.

hidrazin - майстор
съб юли 06, 2024 8:30 pmvlax написа:
Нооо, аз близките години няма да го направя. :-D По 2 причини.
Първата,че ми изпаднаха преди година и нещо няколко нови акумулатора и от време на време като се сетя им правя разряд и заряд,да са готови да сменят оригиналния,който е почти на 2 години и неще да умира/даже зимата не го зареждам,че пръскачката не е при мен и не се сещам/
Докато дойде време да го смениш е много вероятно и ония "нови" акумулатори да са предали богу дух.
Нали знаеш че и годните ги убиват а не само използването.
:)
Втората причина е,че за мен теглото не е толкова важно.Може с теглото на разтвора да играеш.
За теб може и да не е (за сега) но за други е важно. Както например за Svetoslavoff1 а вероятно и други.
Като например мен дето мързела ми е голям.
А с теглото колкото и да играеш, в дадения случай ВИНАГИ си с 1,7 килограма НАПРЕД.

Преди години имахме спор с kr1100 за моторната пръскачка че е много тежка.По-тежка е,но качеството на пръскане е по-добро.
На моторната пръскането може да е по-добро но е много по-тежка. :-D
Пък и за декар двор дето половината че и понякога повече е къща, навеси, гараж, спомагателни постройки ... моторната пръскачка НЯМА РАБОТА.
Та тъй де. Между другото тези акумулаторните пръскат изключително добре.
Много по-добре от механичните. Ся, ако имаш и декар (че и половин декар) лозе, ябълки, сливи ... като допълнение към двора, бирата е друга. :prost:

vlax - майстор
съб юли 06, 2024 8:55 pmhidrazin написа:
...Между другото тези акумулаторните пръскат изключително добре.
Много по-добре от механичните.
Така е.Но не е по-добре от моторната.И не е по-бързо от нея.
Като се замисля,тази година моторната съм я палил май не повече от 2 пъти.И това е от мързел. :-D
С моторната съм пръскал и доматите си предните години,когато масово я ползвах. :-D
Местото е 1 декар и 250.Дръвчета общо 35 броя и два асмалъка.
kr1100 - майстор
съб юли 06, 2024 8:30 pmvlax написа:
....Може с теглото на разтвора да играеш.
УжасТ с моторната. Тежи бръмчи /с антифони/ ,миризми и пушек, тресене, В оранжерията като слон в стъкларски магазин - не дишаш, не се въртиш , не мърдаш :-D . Отгоре нас всичко и бъркаш бъркоч. Като поостареедърпаш сиджимката като откачен докато реши да запали/ стар бензин и смолист руски боклук, иска прясна смес, източване след работа на бъркоча.
Много обемиста.
Още ??
Хидра и със щатния акумулатор от 2020г пръскам без проблем 4-5 х 10 л и сриване на акумулатора.
Ще му мисля като се скапе , ако съм жив още .
hidrazin - майстор
нед юли 07, 2024 9:05 pmkr1100 написа:
Хидра и със щатния акумулатор от 2020г пръскам ...
Водя с мат'риала - моята е от май месец 2019-та... :)
vlax - майстор
нед юли 07, 2024 9:05 pmkr1100 написа:
УжасТ с моторната. Тежи бръмчи /с антифони/ ,миризми и пушек, тресене, В оранжерията като слон в стъкларски магазин - не дишаш, не се въртиш , не мърдаш :-D .
Нямаш работа в оранжерията с моторната пръскачка.Това е същото да си запалиш колата в гаража и да си до нея да правиш нещо.

Отгоре нас всичко и бъркаш бъркоч.
Това е което ме кара да съм мързелив и да пръскам с акумулаторната напоследък.Но с моторната става по-бързо и по-хубаво.Факт!
Като поостареедърпаш сиджимката като откачен докато реши да запали/ стар бензин и смолист руски боклук, иска прясна смес, източване след работа на бъркоча.
Винаги спирам крана на бензина и чакам да изгасне сама и точа бензина.Когато реша да пръскам,нов бензин наливам.С паленето нямам проблем,първо дърпане да го помирише и второто пали.Бензин зареждам на Петрол че ми е на път бензиностанцията,ако има значение
Много обемиста.
Има и по малки,но парата е друга.
Още ??
Аз съм доволен.
Хидра и със щатния акумулатор от 2020г пръскам без проблем 4-5 х 10 л и сриване на акумулатора.
Ще му мисля като се скапе , ако съм жив още .
miroki - майстор
Аз в събота пръсках поредната пръскачка с първото зареждане за сезона от март месец. Нямам идея колко пръскачки изкарва, но вече са към 8-10 повечето 16л. За два декара дворове толкова. Картофите тази година ме изненадаха, не ги пръсках за колорадски нито веднъж. Пролетния студ нещо увреди яйцата и не се излюпиха. Събирах ги само два пъти възрастни бръмбари.
При асма теглото не е толкова от значение. Стоя на едно място и пръскам отдолу после отгоре. После две три крачки и пак. Не е като лозе да обикаляш по редовете. Или като внуче на конче :) Накрая при доматите така става, но то вече има 2 л. вътре останали.
Заради оранжерията взех такава маска.
https://www.onlinemashini.bg/predpazna- ... stvo/34543
Вече ще пръскам и нея редовно.
Svetoslavoff1 - майстор
Хидра, адмирации за поста ти по подмяна на акумулатора!
  • 1
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35
  • 37

Тема "Гръбна пръскачка на батерия или скъпа механична" | Включи се в дискусията:

Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: